Part time a zdravotne poistenie

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
tia
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Pia Mar 19, 2010 11:03 am

Part time a zdravotne poistenie

Poslať od tia » Pia Mar 19, 2010 11:12 am

Dobry den
Prosim Vas potrebujem surne radu. Som v UK od 1.aprila takze skoro rok. Na slovensku som mala zdravotne poistenie vo VsZP. Pracujem v Uk ako part time. Mam problem sa odhlasit zo zdravotnej poistovne na Slovensku.. Stale odomna ziadaju nejake doklady.. same papierovacky. Poslala som im pracovnu zmluvu, vyplatne pasky, moju adresu kde byvam v Anglicku.. Stale odomna pytaju nejake doklady.. Mam vypisat Cestne vyhlasenie o zdravotnom poisteni vv inom CS EU, EHP a CH a este mam vypisat Oznamenie poistenca/platitela poistneho. Ja naozaj neviem co tam napisat. Ked som volala do zdravotnej poistovne ziadaju odomna zmluvu ze mam zdravotne poistenie tu v UK.. Ja som sa infomovala o zdravotnom u mojho sefa a on mi povedal ze part time neodvadza nic.. Ze zdravotnictvo je tu zadarmo a to je aj pravda.. som registrovana u GP a nic odomna nepotrebovali.. Mam len karticku NI number a poziadala som o EHIC.. prosim Vas poradte mi.. co mam predlozit zdravotnej poistovni na slovensku aku zmluvu aky doklad o zdravotnom poisteni v UK a ze si ho dokonca aj platim??? vdaka tia

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Part time a zdravotne poistenie

Poslať od xaxa » Pia Mar 19, 2010 11:51 am

tia píšeCOLONJa som sa infomovala o zdravotnom u mojho sefa a on mi povedal ze part time neodvadza nic..
Bud mu nerozumies alebo je to podvod. Inak netreba pisat do viacerych tem to iste.

tia
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od tia » Pia Mar 19, 2010 12:41 pm

aky podvod???
pisala som do jednej temy, ktoru som nasla az o uverejneni tejto temy.. Lebo som tam nasla podobny problem

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Mar 19, 2010 2:02 pm

tia píšeCOLONMam vypisat Cestne vyhlasenie o zdravotnom poisteni vv inom CS EU, EHP a CH a este mam vypisat Oznamenie poistenca/platitela poistneho.
Povedali ti jasne co mas spravit, neviem na co sa este pytas? Posli im ceste prehlasenie, vypis ten formular a budes mat pokoj.

tia
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od tia » Pia Mar 19, 2010 2:15 pm

ok lenze co mam napisat do kolonky "cestne vyhlasujem, ze v clenskom state EU som/nie som v obdobi od ....do... zdravotne poisteny v systeme socialneho zabezpecenia splnajuceho ustanovenia podla zakona 580/2004 Z.z........
plus mam dolozit doklad zdravotnej poistovne o zdravotnom poisteni v inom CS, potvrdenie zamestnavatela o odvodoch za zdravotne poistenie inom CS..
co tam mam dolozit???

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Mar 19, 2010 5:18 pm

tia píšeCOLONaky podvod???
pisala som do jednej temy, ktoru som nasla az o uverejneni tejto temy.. Lebo som tam nasla podobny problem
Nepredpokladal som ze ta zmluva je na menej nez 476 pm.
V tom pripade by malo stacit cestne prehlasenie.

tia
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od tia » Pia Mar 19, 2010 6:21 pm

je to 464 pm

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Mar 22, 2010 12:32 pm

pozadej si o karticku pojistence tady v UK a tu kdyz doma predlozis, tak je jasnej dukaz ze jsi pojistena jinde.

tia
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od tia » Str Mar 24, 2010 1:31 pm

vdaka Krtek
zrovna dnes mi ta karticka prisla tak aj tu poslem..no uvidim ci sa mi to podari vyriesit

BUTTON_POST_REPLY