Mozem sa dat operovat na SK aj ked zijem a pracujem v UK?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
bluecream
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Apr 27, 2010 1:00 pm

Mozem sa dat operovat na SK aj ked zijem a pracujem v UK?

Poslať od bluecream » Uto Apr 27, 2010 1:16 pm

Ahojte, velmi by som sa potesila akejkolvek fundovanej rade, lebo ja som celkom popletena.

Len prednedavnom som zistila, ze som sa mala odhlasit z poistovne na SK ked som prisla do UK. Som v Londyne uz 4 roky a naivne som si na SK platila poistku, 'keby daco', lebo tu s Anglickymi doktormi mam same zle skusenosti. Takze to je prva vec, musim sa odhlasit, vsak? (a to ked sa budem odhlasovat, nezistia, ze som 4 roky prec a nenaparia mi pokutu???)

Po druhe, budem asi musiet ist na operaciu s chrbticou, lebo mam problemy s platnickou. Prirodzene by som si to chcela dat urobit doma, ale teraz mam strach, ze sa to asi ani nebude dat, lebo zijem tu...

Cize, aku karticku si mam vybavit tu v UK, ktora by bola nieco ako ekvivalent mojej Slovenskej VSZP (je to ta EHIC)? a mozem si zvolit, ze chcem ist na operaciu na SK, alebo musim ist tu cez doktorov a skratka sa na to podujat tu?

3, A je pravda, ze ako zijuca v UK, tak mam v inej krajine (teda aj na SK) pravo na len 'nevyhnutnu' zdravotnu starostlivost, keby sa nieco vyskytlo kym som tam, a vsetky ine ochorenia musim riesit v UK?

No a na zaver, meni sa situacia s UK zdravotnym poistenim zamestnanemu cloveku a nezamestnanemu ktory je na jobseekers allowance?

Dakujem!!! Kristina.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Mozem sa dat operovat na SK aj ked zijem a pracujem v UK?

Poslať od xaxa » Uto Apr 27, 2010 7:37 pm

bluecream píšeCOLONAhojte, velmi by som sa potesila akejkolvek fundovanej rade, lebo ja som celkom popletena.

Len prednedavnom som zistila, ze som sa mala odhlasit z poistovne na SK ked som prisla do UK. Som v Londyne uz 4 roky a naivne som si na SK platila poistku, 'keby daco', lebo tu s Anglickymi doktormi mam same zle skusenosti. Takze to je prva vec, musim sa odhlasit, vsak? (a to ked sa budem odhlasovat, nezistia, ze som 4 roky prec a nenaparia mi pokutu???)

Po druhe, budem asi musiet ist na operaciu s chrbticou, lebo mam problemy s platnickou. Prirodzene by som si to chcela dat urobit doma, ale teraz mam strach, ze sa to asi ani nebude dat, lebo zijem tu...

Cize, aku karticku si mam vybavit tu v UK, ktora by bola nieco ako ekvivalent mojej Slovenskej VSZP (je to ta EHIC)? a mozem si zvolit, ze chcem ist na operaciu na SK, alebo musim ist tu cez doktorov a skratka sa na to podujat tu?

3, A je pravda, ze ako zijuca v UK, tak mam v inej krajine (teda aj na SK) pravo na len 'nevyhnutnu' zdravotnu starostlivost, keby sa nieco vyskytlo kym som tam, a vsetky ine ochorenia musim riesit v UK?

No a na zaver, meni sa situacia s UK zdravotnym poistenim zamestnanemu cloveku a nezamestnanemu ktory je na jobseekers allowance?

Dakujem!!! Kristina.
1. Ano, Musis sa odhlasit. Ano, ziastia to. Ano, s najvacsou pravdepodobnostou daju pokutu, ale ked narazis na benevolentneho uradnika tak to mozno bude 1 Sk/den ako v mojom pripade.

2. Na slovensku to realizovat neodporucam bez premyslenia, pretoze ak poistovna pride na ten pruser, tak ti nauctuje celu liecbu ktora podla toho co pises bude riadna palka. Riesenie by bolo, ak si na JSA, odist z UK (ziskat potrebne formulare, o tom sa tu uz pisalo), prihlasit sa ako nezamestnany (alebo samoplatca) na SK, pritom treba vyriesit to neodhlasenie, potom sa mozes nechat operovat. Je to vyuzivanie dier v systeme, ale ked sa pozriem na poslancov co robia, tak v tom nevidim az taky problem.
Druhe riesenie je nechat si to spravit v UK.

3. Je to pravda.

Na zaver. Nic to nemeni.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Str Apr 28, 2010 8:05 am

Neviem preco mas zle skusenosti s lekarmi tu ale ja mam kamarata, ktory mal dost zavazny uraz a mal dve operacie tu v Uk. Bol velmi rad, ze mal operacie tu, lebo tvrdil, a to vieme vsetci, ze na Sk by tie operacie bez znamosti + uplatkov asi neprebehli tak uspesne ako tu. Takisto dalsia znama tu mala onkologicke ochorenie a tiez bola velmi spokojna s celym priebehom liecby a operacie.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Apr 28, 2010 10:17 am

Suhlasim s lairom. Mna tu operovali a bol som velmi spokojny. Jedine co mozem vytknut je niekolkomesacne cakanie na termin operacie, ale neviem ako je to na SK v tomto smere. Manzelka tiez hovori ze ked rodit, tak len v UK. :-)

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Str Apr 28, 2010 10:55 am

Na Slovensku sa mozno dostanes rychlejsie na operaciu, ale ako som hore uviedol, treba mat znamosti + uplatok

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Str Apr 28, 2010 1:43 pm

Je to ako davova psychoza. Kazdy okolo teba hovori ake je to zdravotnictvo v UK hrozne, pritom castokrat ludia nemaju vlastnu skusenost.
Osobne som prvych sest rokov v UK nebol ani len registrovany u GP a nastastie som nemusel vyhladat lekara ani na Slovensku. Teraz cakame mimco a s priatelkoch chodim po vysetreniach a prehliadkach. Obidvaja sme sa zhodli, ze ta starostlivost je tu dobra a boli sme hodne milo prekvapeni, pretoze prave na zaklade tohoto a podobneho diskusneho fora tu panuje nalada, ze UK zdravotnictvo je v sr...ach.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Str Apr 28, 2010 2:36 pm

Je to ako davova psychoza. Kazdy okolo teba hovori ake je to zdravotnictvo v UK hrozne, pritom castokrat ludia nemaju vlastnu skusenost.
Osobne som prvych sest rokov v UK nebol ani len registrovany u GP a nastastie som nemusel vyhladat lekara ani na Slovensku. Teraz cakame mimco a s priatelkoch chodim po vysetreniach a prehliadkach. Obidvaja sme sa zhodli, ze ta starostlivost je tu dobra a boli sme hodne milo prekvapeni, pretoze prave na zaklade tohoto a podobneho diskusneho fora tu panuje nalada, ze UK zdravotnictvo je v sr...ach.

Este si pockaj kym budete rodit, predpokladam, ze necakas ze pri tom bude lekar :) Nanajvys tam bude nejaka porodna baba, ktora mozno ani poriadne po anglicky nebude vediet.

Tiez vela ludi hovori o hygienickych pomeroch v zdravotnictve v UK, t.j. sestricky na nakupe v Tescu/na pumpe v uniforme v ktorej sa pohybuju okolo pacosov s otvorenymi ranami. Pripadne doktorov operujucich s kravatou alebo ordinujucich po bytoch. Vsade je nieco na slovensku je zase neskutocna korupcia.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Apr 28, 2010 5:21 pm

xaxa píšeCOLONEste si pockaj kym budete rodit, predpokladam, ze necakas ze pri tom bude lekar :)
Ty by si koho chcel mat pri porode svojho dietata, riaditela nemocnice, alebo rovno ministra zdravotnictva? Pokial je vsetko v poriadku tak nie je dovod na to, aby tam bol lekar. Ak nastanu komplikacie, tak lekar je k dispozicii na oddeleni a okamzite moze zakrocit. Ak je porod rizikovy, tak tam lekar je.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Štv Apr 29, 2010 8:06 am

Ty by si koho chcel mat pri porode
ja len hovorim aky je rozdiel medzi starostlivostou vo strednej europe a asi vo vacsine europskych krajin a v UK.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Apr 29, 2010 9:21 am

xaxa píšeCOLONja len hovorim aky je rozdiel medzi starostlivostou vo strednej europe a asi vo vacsine europskych krajin a v UK.
"Starostlivost" a "vzdelanie osetrujuceho personalu" podla mna prilis vela ludi zo Slovenska/Ciech povazuje za synonyma... ale nie su.

BUTTON_POST_REPLY