Nezamestnaná

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
RKA
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Jún 23, 2010 3:57 pm

Nezamestnaná

Poslať od RKA » Str Jún 23, 2010 4:09 pm

Zdravím, poprosila by som o pomoc:
V UK zijem od novembra 2009, vtedy som aj zacala pracovat. Pred necelymi 2 tyzdnami som dala vypoved. Nakolko v juli odchadzame na dovolenku na dva tyzdne, novu pracu si do konca jula nechcem hladat, az potom ked sa vratime. Vznika mi tym, ze ostanem par tyzdnov nezamestnana, nejaka povinnost voci Job centru? Mam nieco nahlasit? Ako je to s poistenim? Chcela som sa zahlasit v slovenskej zdravotnej poistovni, no pani v pobocke povedala mamke, ze kratkodobo nepoistuju.
Vopred dakujem za vsetky cenne rady.

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61
RegistrovanýCOLON Pia Dec 05, 2008 2:50 am

Re: Nezamestnaná

Poslať od ProfiUK » Str Jún 23, 2010 6:04 pm

Neviem aku povinnost mas na mysli . Nikto ta nemoze donutit zahlasit sa do Job centra . Benefity vzhladom na odpracovanu dobu dostavat aj tak nebudes ( v pripade ak este plati ze tu musis rok odpracovat )

A k druhej otazke. Mas narok na zakladnu zdravotnu starostlivost. Na tejto stranke je dobre si objednat kartu v pripade potreby https://www.ehic.org.uk/Internet/home.do .

A este existuje takzv. travel insurance . A tam si poistena podla typu poistky na rozne poistne udalosti.

RKA
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Jún 23, 2010 3:57 pm

Re: Nezamestnaná

Poslať od RKA » Str Jún 23, 2010 6:36 pm

ďakujem za odpoveď.
Nemusim teda nikam chodit a vesta to na nos niekomu, ze par tyzdnov nepracujem, vsak? NI sa neplati? Su to asi blbe otazky, ale vychadzam z nasho statu, kde byt dobrovolne nezamestnanym nemoze byt clovek len tak bez ohlasenia.

BUTTON_POST_REPLY