rodinne pridavky

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
atosz
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Uto Jan 25, 2011 12:38 pm

rodinne pridavky

Poslať od atosz » Uto Feb 01, 2011 12:36 pm

Ma niekto skusenosti s vyplatenim vyrovnavajucej casti medzi anglickymi a slov. rodinnymi pridavkami? Pracujem v Anglicku uz 4 roky, manzelka s detmi zije na Slovensku a pobera rodinne pridavky.Mozem poziadat aby mi vyplatili spatne,a ked ano aku ziadost alebo formular napisat

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Re: rodinne pridavky

Poslať od lair » Str Feb 02, 2011 1:54 pm

Ešte som nepočul o takom prípade, že by niekomu doplatili rozdiel medzi slovenskými a anglickými prídavkami. Taká verzia, že niektorí brali aj tu aj na Sk prídavky tu už bola tiež. Na tomto fóre sme aj pred 4 rokmi a pred 3,2 rokmi aj pred rokom písali, že ak tu jeden rodič pracuje ale deti sú na Sk, tak pokojne je možné povedať prídavky tu. Takisto aj v novinách sa to písalo viackrát. Za 4 roky si stratil, ak máš 2 deti, zhruba 2.500 libier a ak si nemal vysoký príjem tak pravdepodobne si mal nárok aj na tax credit...

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Str Feb 02, 2011 2:54 pm

You'll get the difference between the two from the other country.So your total benefit will be what you are entitled to from the UK, plus any extra amount you are entitled to from the other country.

Takze narok na doplatenie rozdielu mas. Zavolaj im a zisti, ci aj narok na spatne doplatenie a uvidis.
Daj potom vediet ako si dopadol aj pre ostatnych ;)

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Str Feb 02, 2011 5:43 pm

A zasa som múdrejší. Monika doslednejšie hľadala ako ja. Mám ale taký pocit, že keď aj zaplatia rozdiel, tak len za 3 mesiace dozadu odo dňa podania žiadosti. Tak to totiž funguje pri podaní aj novej žiadosti na poberanie RP tu v Uk.

BUTTON_POST_REPLY