zdravotna poistovna

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
xbeebixx
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Apr 12, 2011 7:56 am

zdravotna poistovna

Poslať od xbeebixx » Uto Apr 12, 2011 8:14 am

ahojte... ma niekto skusenosti s takym pripadom ako som ja? som v anglicku uz 8 mesiacov a bola som tu aj pred rokom. Takze mam vybavene da sa povedat vsetky papiere ohladom pracujuceho. Tento rok momentalne nepracujem lebo som tehotna. Ked som sa vratila minuleho roku na slovensko bola som tam prishlasena na uradoch atd., samozrejme aj v poistovni. Vratila som sa do anglicka a zial nenasla som si pracu a som tehotna. Zatial som v anglicku evidovana v jobcentre ako nezamestnana a neviem ci tu stat za mna plati nejake odvody do nejakej poistovne. Na slovensku odo mna ziadaju doklad ze som v zahranici, aby som sa odhlasila zo slovenskej poistovni. Takze si aj poistovnu za tych osem mesiacov zaplatim sama lebo neviem aky doklad im mam poslat, aby ma odhlasili a aby som neplatila nic. Mam tam jednoducho dlh. Jediny doklad co mam ze som tu na urade je iba evidencia. Ale do zdravotnej na slovensku ziadaju aj doklad o tom ze sa mi stahuje do poistovne tu v zahranici, inak mi to na slovensku nezrusia a ja budem samoplatic a nema z coho. O mesiac sa mi narodi baby a tiez neviem ako to je s poistovnou pre deti. Ci to stat tu v anglicku automaticky registruje alebo treba ist na isty urad a prihlasit ho??? prosim poradte skuseny
Dakujem :)

BUTTON_POST_REPLY