Podmienky materskej dovolenky a vyplácania príspevkov

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Tomas25
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Uto Aug 30, 2005 7:43 pm
CONTACTCOLON

Podmienky materskej dovolenky a vyplácania príspevkov

Poslať od Tomas25 » Uto Aug 30, 2005 8:10 pm

V najblizsom case by som mal zaujem ist do Londyna na nejaky cas. Mam 5 mesacne dieta.Vie niekto ako je to s mat. dovolenkou, ci mam na vyplacanie mat. dovolenky narok,ak ano do akeho veku dietata je vyplacana a kolko. Ake su podmienky na vyplacanie takejto podpory.Alebo ako je to s inymi prispevkami mladym matkam napr. rodinne pridavky a pod.

Tomas25
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
CONTACTCOLON

Poslať od Tomas25 » Uto Aug 30, 2005 8:25 pm

A ako je to so zakladnou zdravotnou starostlivostou pre male dieta.Myslim ze preventivne prehliadky su platene.Ma ma niekto skusenosti?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Aug 31, 2005 9:23 am

Nestudoval som to podrobne, ale mam dojem, ze kym sa na teba vztahuje registracia WRS, nemas narok na ziadne podpory a prispevky od statu.

Tomas25
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
CONTACTCOLON

Poslať od Tomas25 » Str Aug 31, 2005 2:34 pm

Registracia WRS je alebo plati dovtedy kym neodpracujem jeden rok v Uk, predpokladam.AKo je to so zdravotnou starostlivostou aspon zakladnou pre male dieta.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Aug 31, 2005 3:21 pm

Tomas25 píšeCOLONRegistracia WRS je alebo plati dovtedy kym neodpracujem jeden rok v Uk, predpokladam.
Tak je.
Tomas25 píšeCOLONAKo je to so zdravotnou starostlivostou aspon zakladnou pre male dieta.
Dieta je poistene cez rodica, ktory pracuje a odvadza odvody (national insurance contributions).

Beograd
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Feb 16, 2005 4:39 pm

Poslať od Beograd » Str Apr 05, 2006 3:05 pm

Mam tu kamaratky z roznych statov aj s detmi a povedali mi, ze v pripade deti sa stat nestara, ci si daco platis alebo nie. Moj manzel takisto nepracuje a nie je ani obcan EU a nikto sa ho u lekara nepytal, ci plati insurance alebo nie. Tak sa neboj.

BUTTON_POST_REPLY