Kedy sa odhlasit zo SK poistovne

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Kedy sa odhlasit zo SK poistovne

Poslať od philcan » Uto Aug 30, 2011 6:40 pm

Caute, mozno sa to tu uz riesilo, tak sorry, ak sa spytam zase na to iste.

Kedy sa mam odhlasit zo zdravotnej poistovne na Slovensku? Dnom ked zacnem pracovat, alebo dnom ked dostanem pridelene NIN? Neviem, ktora z tychto udalosti totiz bude skor. Praca je v stadiu vybavovania a NIN interview absolvovane, cize cakam, kedy pride postou.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Kedy sa odhlasit zo SK poistovne

Poslať od grief » Str Aug 31, 2011 8:18 am

hej ale nevadi
zo skusenosti inych slovenske zdravotne poistovne chcu karticku poistenca a pracovnu zmluvu
tak skor sa ti ich asi neoplati kontaktovat, lebo ti to tak ci tak nebudu chciet zrusit
maju v tom stale bordel, moc sa s tym netrap
moja priatelka konecne po 5tich rokov zivota v UK zrusila poistku na slovensku aj to jej boli ochotni akceptovat zmluvu len z poslednej prace kde robi 2 roky, cize jej vratili preplatok z dvoch poslednych rokov po odratani ukonov, ktore absolvovala u slovenskych lekarov pri navstevach SK za tieto dva roky
pokutu neplatila ziadnu
ze odvadzala odvody tu tri dalsie roky a doma platila zdrovotne poistenie uz nestve nikoho
takze moja rada, neponahlaj sa s tym, aj tak chcu vo vacsine pripadoch NI karticku a zmluvu + ak nenajdes pracu alebo z inych dovod budes nuteny sa vratit trebars o mesiac domov, mas o jednu starost menej (vybavovat zdravotne poistenie ktore si prave zrusil)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Str Aug 31, 2011 9:49 pm

Oficialne by si mal nahlasit poistovni kazdy zmenu do 8 dni. Zmenou je, ked zacnes v UK pracovat, cize aj odvadzat NI. Ale este som nepocula, ani nezazila, zeby za nedodrzanie tejto lehoty niekoho sankcionovali. Mne v poistovni poradili, ze kedze plati 8 dnova OZNAMOVACIA povinnost, tak im mam do 8 dni od nastupu do prace poslat email, ze sa odhlasujem a vsetky doklady(karticka poistenca a kopia zmluvy so zamestnavatelom) mam poslat potom dodatocne, ked ich budem mat.

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Štv Sep 01, 2011 1:17 am

Diky za odpovede. :-)

prezyv
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Uto Dec 02, 2008 11:25 am

Poslať od prezyv » Str Sep 07, 2011 12:40 pm

Ja som nastúpila do UK pracovať, a po obdržaní pracovnej zmluvy, ktorú som mailom poslala domov, ma rodičia odhlásili so zdrav.poisťovne. Stačila kopia zmluvy, kartička poistenca a ak máš tak aj preukaz EU poistenia. Doplatili čo bolo treba a bolo vybavené. Je potrebné nahlásiť aj u obvod.lekára, že už nie si poistenec zdravot.poistovne na SVK.

BUTTON_POST_REPLY