Zdrav. poistenie pre au-pair podľa nového zákona od 1.9.2005

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dagdaa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Štv Sep 15, 2005 1:18 pm

Zdrav. poistenie pre au-pair podľa nového zákona od 1.9.2005

Poslať od dagdaa » Štv Sep 15, 2005 1:40 pm

nazdarte, som tu nova. tak by som sa rada opytala, ako to funguje so zdravotnym poistenim podla noveho zakona na slovensku. este stale mi trva, no uz asi dva mesiace mam pridelene aj anglicke national insurance number. vztahuje sa nan aj zdravotne poistenie? mozem to doma zrusit?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Sep 15, 2005 2:32 pm

IMHO nie je dolezite to, ci mas pridelene NINO, ale to, ci pracujes a odvadzas odvody (national insurance contribution).

dagdaa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20

Poslať od dagdaa » Štv Sep 15, 2005 3:18 pm

aha. som aupair. mam mesacne 240 libier. (malo, ale bolo viac. zatial prechodne beriem aj takto)
kolko treba odvadzat, aby mi to tu platilo?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Sep 15, 2005 3:44 pm

Ako au pair neodvadzas ziadne NIC v UK.

Neviem ci sa to zmenilo, ale podla stareho zakona si sa mohla odhlasit z poistovne na SK a nemusela tam pocas svojho au pair pobytu odvadzat tiez nic.

dagdaa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20

Poslať od dagdaa » Štv Sep 15, 2005 4:05 pm

aj predtym som bola aupair. ale sme to vyspekulovali, ze som mothers help. aby som mala to cislo (dostavala som viac penazi, teda bolo treba aj platit dane a tak sa to pekne stretlo, ze som to nino dostala).
ja viem, ze som nemusela platit na slovensku. bolo to tak tusim od noveho roka. predtym mesacne 420, potom to malo byt od noveho roka 910 - ale ludia zijuci v zahranici dlhsie ako pol roka nemuseli. ale stat asi zistil, ze sa pekne odrbkal na tom, alebo to z unie vysli pokyny, ja neviem. skratka clovek niekde musi platit poistne.
keby som platila v britanii, nemusela by som doma. a rada by som vedela, kolko treba minimum. alebo kolko treba zarobit minimalne, aby to vychadzalo, ze treba platit dane. lebo uz som takto rok existovala. rodina odviedla dane za mna. a to bola ta vyhoda, lebo mi to nino dali.

dagdaa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20

Poslať od dagdaa » Štv Sep 15, 2005 4:10 pm

alebo ked pises, ze neodvadzam... tak mi to poistenie na slovensku treba platit?
to chcem vediet. nie za kazdu cenu sa hrnut do platenia dani :)))
ale ci doma mi treba tych okolo 600 korun kazdy mesiac zacvakat, alebo nie... akoto vlastne je?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Sep 15, 2005 4:19 pm

Kedze si au pair, v UK nic platit nemusis, to je jasne.

Co sa tyka Slovenska, najlepsie urobis, ak sa na to opytas priamo vo svojej zdravotnej poistovni - opises im svoju situaciu a budes mat info z prvej ruky.

dagdaa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20

Poslať od dagdaa » Štv Sep 15, 2005 4:22 pm

jaro, bola som tam pred odchodom dvakrat. povedali mi, ze si mam zistit, ci sa nino vztahuje aj na zdravotne poistenie. inak boli hned ochotni mi postenie zrusit. aj papiere mi na to dali. ze ak si zistim, ako to tu vlastne je, ze im to mozem aj s cestnym prehlasenim zaslat postou. no a ja zistujem. tuto stranku mi odporucila kamaratka. ze sa tu dozviem naozaj vsetko, co potrebujem.
dozviem? vztahuje sa nino aj na zdravotne poistenie, hoci som aupair a neodvadzam nic? mozem si tym padom to poistenie doma zrusit?
lebo ked som tu, som ochotna si nieco aj platit. nech sa mi to tu pekne zapocitava, ked tu travim cas svojho zivota.

dagdaa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20

Poslať od dagdaa » Štv Sep 15, 2005 4:41 pm

no vidis. to som potrebovala vediet. dakujem :)

dagdaa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20

Poslať od dagdaa » Sob Sep 17, 2005 4:44 pm

bomo píšeCOLON
dagdaa píšeCOLONno vidis. to som potrebovala vediet. dakujem :)
Nabudúce ale napíš pravdu hneď na začiatok. Najprv si totiž napísala, že si au-pair a potom neskôr že si vlastne Mother's help. A to je sakra rozdiel.
ved som aj napisala. vtedy som bola mothers help a odviedli za mna dane. teraz som znova aupair (pokracujem v studiu a tak mi to viac vyhovuje), tak som chcela vediet, ako to bude dalej.
dozvedela som sa. vdaka.

dagdaa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20

Poslať od dagdaa » Pon Sep 26, 2005 8:10 pm

studujem na college v amershame. len dvakrat tyzdenne. anglinu. advanced. neviem, ci sa to rata, ako student...

dagdaa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20

Poslať od dagdaa » Str Sep 28, 2005 7:36 pm

bomo
no vdaka. to im tam mam akoze poslat maila? karticku poistenca tu nemam, cislo poistenia neviem. a rodne cislo posielat len tak kdekomu naverimboha naslepo... a uz vidim, ako sa predbiehaju, kto mi prv odpise.
radsej uvidim na vianoce, ked pridem domov a pojdem sa opytat osobne. hoci aj tie uradnicky sa tam pytaju jedna druhej, druha tretej a ta bezi za sefkou...
no nic, aj tak dik.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Sep 28, 2005 9:06 pm

to im tam mam akoze poslat maila?
Radsej nie, mohlo by to sposobit vazne problemy!
karticku poistenca tu nemam, cislo poistenia neviem. a rodne cislo posielat len tak kdekomu naverimboha naslepo... a uz vidim, ako sa predbiehaju, kto mi prv odpise
No rodne cislo je mi uz len tajny udaj!

Pocula si uz o telefonoch? To je taka krabicka fungujuca na principe hlasu prechadzajucheho po drotoch... (ci ako?)

A tiez nemusis hned davat aj cislo spodneho pradla, staci sa najprv teoreticky poinformovat.

Ale co ja viem, ze?

dagdaa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20

Poslať od dagdaa » Štv Sep 29, 2005 12:07 pm

gina

uz je ti dneska lepsie?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Sep 29, 2005 12:14 pm

Yes better, thanx.

Aj ked neviem co bolo na mojom navrhu pre riesenie tvojej situacie nevhodne.

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
RegistrovanýCOLON Str Aug 31, 2005 10:26 pm
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Poslať od emmm » Štv Sep 29, 2005 6:42 pm

dagdaa píšeCOLONno vdaka. to im tam mam akoze poslat maila?
a preco by si nemohla? neboj sa toho, na druhej strane je tiez len clovek a sam netusi ci toho e-maila neposlal trebars ich nadriadeny. napis to v mene matky co sa zaujima o dcerinu situaciu a mozno do tyzdna "motyka vystreli".
naposledy som pisal na ministerstvo soc. veci a rodiny a odpoved bola spat do dvoch dni :o)

BUTTON_POST_REPLY