Zubari

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Zubari

Poslať od philcan » Pia Okt 21, 2011 12:10 am

Caute, zaujima ma, kolko asi tak stoja sluzby zubarov. Napr. ak idete raz do roka na preventivnu prehliadku a zaplombuje vam jeden zub. Ci uz mam teraz zacat setrit, ked ma nahodou nieco postretne. :-)

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Zubari

Poslať od grief » Pia Okt 21, 2011 4:42 am

ahoj, zhodou okolnosti sa moja priatelka objednala do zubnej abmulancie na dnes
klikla na prvu stranku v googli a objednala sa (dva dni dozadu), takze je mozne ze sa da aj lacnejsie
platit bude okolo 35 libier za prehliadku a dalsich 7 za rontgen
zbytok podla toho co jej najdu, ak ju aj zaplombuju dam vediet cenu

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pia Okt 21, 2011 2:15 pm

takze initial check-up £37.50
biela plomba £120
rontgen £7.50

plomby jej bolo treba dve lebo z pokazeneho zubu sa zacal kazit aj vedlajsi, konecny bill £285 za hodinovu navstevu zubara

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pia Okt 21, 2011 3:03 pm

Philcan, asi si nečital článok v novinách pred dvoma týždňami. Písalo sa tam o tom, že ako sa oplatí ísť na Slovensko, do Maďarska, či Poľska kvôli závažnejším a tým pádom drahším dentálnym zakrokom. Väčšinou to vychádzalo na menej ako polovicu oproti platbe v UK a v tom bol už zarátaný aj let a ubytovanie.

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Pia Okt 21, 2011 11:24 pm

Lair, to mi ani nenapadlo. Nikdy som totiz neuvazoval nad tym, ze zubari na Slovensku pracuju aj za cash, kedze normalne ide SK zdravotnictvo cez poistovnu + zubari maju par desiatok eur k tomu (nikdy som neplatil viac ako 30). Neviete kolko pytaju za nieco podobne, co som tu uz spomenul, ked uz nie ste poistenec? Aj keby to bolo okolo 100, tak je to vlastne suma, ktoru mam za 2 mesiace len vdaka tomu, ze nemusim platit poistne, cize nakoniec este zarobim. :-)

Grief, diky za uplne presnu odpoved. :-)

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Ned Okt 23, 2011 11:57 pm

raz ked som bol doma, zabudol som si zobrat eu karticku poistenca

chcel som sa vysetrit u koznej a usnej, za prednostne zobratie bez cakania zaratali 7 ci 9 eur, uz sa nepamatam, ale obe doktorky mali tu istu sumu
dalsich par eur som platil za vysetrenie, kozna bola lacnejsia, nechal som tam dokopy zo 15 eur mozno, aj s tym poplatkom bec cakania
usna mi robila viac testov a dlho sa so mnou trapila, dokopy asi 25 eur

takze z mojej skusenosti sa SK doktor bez karticky a bez cakania da vybavit s vysetrenim za par eur...
tipujem ze zubar bude drahsi, dakedy davno som googlil ceny, najdes na nete od ludi take kvoty ze ja som platil 9 eur, ja 25 eur za plombu atd...

cize ak ides domov k lekarovi, o peniaze by som sa nebal, nie je to take drahe ako tu... pokial mas EU karticku tak je vysetrenie bezplatne, uz som to tu pisal, ani s eu kartickou som nemal u nas problem... este aj doktorka mi vravela vtedy ked som si ju zabudol, ze jej syn je v anglicku a tiez ze chodi na vysetrenia len na sk, lebo nedoveruje anglickym doktorom a ze s kartickou nema ziaden problem u nich... u zubara nechas samozrejme aj daky cash, ale oplati sa... pokial nemas nic surne ze musis ist hned...

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Str Okt 26, 2011 1:37 am

Diky, tak to ste ma celkom potesili. Takze vydavkov na zubara sa bat nemusim, kedze mam zaplombovane uz asi vsetko, co sa zaplombovat dalo, uz iba chodim na servisne prehliadky. :-)

Luciaaaa
Member
Member
PríspevkyCOLON 54
RegistrovanýCOLON Štv Sep 22, 2011 2:18 pm

Poslať od Luciaaaa » Uto Nov 01, 2011 1:49 pm

ak mate platene poistenie, ic uz na slovensku, alebo EU karticku, tak u zubara za vrtanie a plombovanie s bielou plombou sa plati okolo 35€.

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Štv Feb 23, 2012 6:14 pm

Nasiel som takuto stranku. Zas az take blaznive ceny sa mi tam nezdaju.

http://www.whatprice.co.uk/dentist/nhs- ... rices.html

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pia Feb 24, 2012 8:57 am

ano NHS sa este da
moju priatelku bolel zub co jej robili nedavno, isla naspat k sukromnikovi a jej povedal ze jej to vytrhne ak chce a miesto standardnej ceny 120 libier jej da zlavu a zaplati len 80, kedze jej ho predtym zaliepali oni...
sa podakovala a viac tam uz nesla...

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Pia Feb 24, 2012 11:08 am

Mam totiz pocit, ze mi vypadla plomba. Zatial s tym nemam problem, ale asi by to bolo potrebne vyriesit skor ako niekedy v lete, ked budem na Slovensku. A podla toho by to malo byt £47?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Feb 29, 2012 4:18 am

ak sa ti zuby nekazia tak kludne pockaj do leta
ja mam 32 rokov a naposledy som bol u zubara na strednej skole, mal som myslim 16
par rokov dozadu mi tiez vypadla plomba a som ok
ano 47, to bude band 2 a myslim ze ak do dvoch mesiacov pojdes znova k zubarovi po dalsiu plombu tak to bude zadarmo, oplati sa ;] dva mesiace po osetreni uz platis znova cely 'band'....

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Str Feb 29, 2012 11:07 am

Tak potom to nie je take tragicke, ako mnohi strasia, ze "Anglicko, drahi zubari, aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!"

Inak ja chodievam k zubarovi kazdy rok, ked ti totiz vrta maly kaz, tak to boli iba chvilku. Nechcel by som zazit nejake narocne procedury.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Mar 01, 2012 12:44 am

no ja uz dako vydrzim dalsich 16 rokov a potom si na 50tku kupim nove zuby a bude ;]

co sa tyka drahosti zalezi kde ides a co ti robia, priatelka este za cias ked zila na Isle Of Man a robila aupair tak chodila zrejme k sukromnicke a ta jej robila root canal treatment... teraz neviem kolko navstev absolvovala ale myslim ze spominala ze ju to dokopy vyslo na 700 libier... libra bola vtedy 60sk

BUTTON_POST_REPLY