EHIC

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Gryz666
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Júl 05, 2012 8:49 am

EHIC

Poslať od Gryz666 » Štv Júl 05, 2012 9:01 am

Dobry den prajem,
stala sa nam taka mensia neprijemnost na SR.Zijeme s manzelkou uz vyse 7 rokov v UK no a samozrejme sme poisteny tu a nie na SR kedze mozes mat poistenie len v krajine v ktorej zijes/pracujes.... Manzelka bola na dovolenke na SR a stala sa jej taka neprijemnost,ze odpadla a udrela si hlavu,museli ju hospitalizovat v Slovenskej nemocnici s otrasom mozgu...vdaka bohu je v poriadku...ale nastal potom problem,ze nemocnica si zaziadala zaplatit za hospitalizaciu a vsetky testy okolo 1000eur(mimochodom nadherna suma). kedze moja zena nemala EHIC kartu,ktoru mimochodom asi pred rokom stratila a uz si ju neobnovila.Ale v nemocnici jej aj tak povedali ze to musi zaplatit a moze si to nechat preplatit v UK...Chcel by som sa preto opytat ci ma niekto taketo skusenosti a ako postupovat...osobne neviem kde sa mam informovat tu v UK ohladom tohto problemu... ak by mal niekto nejake info napiste nam sem PROSIM....velmi pekne dakujem

gonzalles
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Feb 03, 2013 4:29 pm

Re: EHIC

Poslať od gonzalles » Ned Feb 03, 2013 4:57 pm

Dobry den

toto by aj mna zaujimalo, pretoze ties my nemame EHIC a moju manzelku dnes operovali.

viete mi poradit ako postupovat, ci to zaplatit a ziadat si to preplatit v britanii, alebo kontaktovat ich o EHIC.

Martin

BUTTON_POST_REPLY