UHRADA NAKLADOV POISTENIA (UK vs SR) - hearing aid

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

UHRADA NAKLADOV POISTENIA (UK vs SR) - hearing aid

Poslať od carfaxcat » Str Aug 01, 2012 7:32 pm

Dovolim si odpovedat v ramci tohto fora na otazku, ktora bola polozena na inej stranke. Mnohi clenovia fora londyn.sk maju registraciu aj na pohyby.co.uk, takze verim, ze sa tato informacia k danej osobe dostane. Kvoli jednej odpovedi sa mi na pohyby.co.uk nechce registrovat.

Konkretna otazka bola polozena tu:
http://www.pohyby.co.uk/index.php?optio ... 69&lang=cz,
teda:
"POISTENIE MAM V UK, KEDZE TU PRACUJEM. ROZBIL SA MI HEARING AID (VYHOTOVENY ESTE NA SR). LEKARKA NA SR MI POVEDALA, ZE MI ZHOTOVY NOVY NACUVACI PRISTROJ S TYM, ZE NAKLADY MI UHRADI POISTOVNA NA UK (NHS V UK PRAVDEPODOBNE). OTAZNE JE, CI TO BUDE NAOZAJ TAK A CI MI NA TO STACI KARTA EHIC, KTORU MAM. MAM ZAPLATIT NA SR A POTOM TU NAPISAT CLAIM, ALEBO AKO MAM POSTUPOVAT? MA UZ NIEKTO PODOBNU SKUSENOST? DAKUJEM "

Kedze pracujem v danom odvetvi a som v kontakte s mnohymi audiologmi z privatnej aj statnej sfery, vyjadrim sa k tomuto problemu.

Nacuvacie pristroje poskytovane nemocnicou pod NHS v Britanii su aj v nemocnici (tej istej) bud nastavene alebo opravovane. Pristroje v NHS su dispenzovane zadarmo pre koncoveho uzivatela, technologia sa lisi podla zmluv nemocnic s vyrobcami.

Ak pristroj pochadza z inej krajiny, NHS ho neopravi, napriek tomu, ze ho poskytuje statny zdravotnicky system inej krajiny. V ramci NHS naviac v 99% percentach ide naviac o zavesne pristroje (tzv. behind-the-ear/BTE hearing aids), pripadne open fit, nie o zvukovodove rozneho typu (tzv in-the-ear/full concha/completely-in-the-ear/invisible-in-the-ear hearing aids, aky uvadzas na obrazku). Tieto sa daju opravit iba v privatnych firmach. Vo vseobecnosti privatna firma dokaze obstarat opravu akekoholvek pristroja, ceny sa lisia v zavislosti od poskodenia, pravdepodobne budes potrebovat re-shelling - o tom rozhodne audiolog.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

BUTTON_POST_REPLY