obnova NIN po navrate znovu do UK?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dvnz
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Ned Apr 05, 2009 9:29 pm

obnova NIN po navrate znovu do UK?

Poslať od dvnz » Pia Sep 14, 2012 9:12 pm

Ahojte v maji 2011 som sa vratila na SR z rodinny dovodov, zaregistrovala som sa na Úp kde mi dali formular U1, ktory som musela poslat do UK a za 3 tyzdne mi prisiea odpoved , podrobny rozpis pre ÚP, tymto papierom mi vypocitali socialne davky a zrusili zdrav.poistenie v UK.Teraz sa chcem vratit zase do UK, chcem sa spytat ci si potrebujem obnovit NIN?lebo neviem ze ci mi to zrusili alebo obnovit aj HOme office?uz som popletena.Dakujem Vam

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: obnova NIN po navrate znovu do UK?

Poslať od carfaxcat » Sob Sep 15, 2012 7:09 am

NI Number sa nezrusuje, ani neobnovuje. Mas ho dozivotne. WRS skoncila, s tou sa takisto nemusis zatazovat.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

dvnz
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18

Poslať od dvnz » Sob Sep 15, 2012 9:04 pm

dakujem za odpoved..ale ked sa vratim tak asi na NIN musim zavolat alebo jednoducho idem do agentury si najst pracu?vraciam sa aj s dietatom a jeho budem musiet asi niekde zaregistrovat alebo on bude pod mojim NIN ?

dvnz
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18

Poslať od dvnz » Sob Sep 15, 2012 9:05 pm

WRS je ohladom home office vsak? takze tam uz nic nemusim preregistrovat atd..

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Sob Sep 15, 2012 11:52 pm

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucit ... ionscheme/

Ukoncenie WRS oznamili vlani. Skus trochu googlit :) Good luck
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

hendon
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Pon Júl 04, 2011 7:47 pm

Poslať od hendon » Str Sep 19, 2012 4:42 pm

NIN je skratka pre National Insurance Number, tak tam sa nedovolas.Nic nemusis oznamovat,ked zacnes pracovat, tak zamestnavatel ti bude strhavat davky NI (National Insurance) automaticky.Svoje NIN by si mala vediet,budu sa ta nan pytat,predtym sa davala aj karticka, ale ju uz zrusili.Len si najdes svojho GP,dufam ze si nezrusila ucet v banke v UK,odhlasis sa zo zdravotnej poistovne na Slovensku aby si nemusela platit zdravotne na Slovensku-dufam ze si sa tam informovala co im mas z UK poslat...je to dost dokumentov.

dvnz
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18

Poslať od dvnz » Str Sep 19, 2012 9:02 pm

dakujem vam za odpovede..no uz som v UK bola tak ohladom odhlasovania z Sk mam prax :)..len som akurat nevedela ze co s home office wrs..no a banku uz nemam bohuzial co som bola mimo UK tu na SK mi pred rokom zislo expiry date, takze si budem vybavovat novu banku ked tam pridem.

BUTTON_POST_REPLY