Odvody do sociálnej poisťovne počas pobytu v UK

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
forester81
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Uto Sep 20, 2005 7:30 pm

Odvody do sociálnej poisťovne počas pobytu v UK

Poslať od forester81 » Pia Okt 07, 2005 4:08 pm

Ahojte,
prosim vas, neviete mi poradit ako je to s odvodmi do socialnej poistovne na Slovensku? Momentalne som dobrovolne nezamestnany a chystam sa ist pracovat do Londyna. Mozno som nezodpovedny ale naozaj neviem, co by som si mal platit dokial si najdem pracu a co potom. A kde? Dakujem.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Pia Okt 07, 2005 4:35 pm

pripajam sa. akurat vcera som mala debatu s domacou. som to tiez zanedbala. uz tri roky si neplatim socialnu poistovnu. ako operka mam uz jeden rok za sebou studium na college, ci sa to na to vztahuje, neviem.
skusim sa popytat doma v decembri. zatial to nikam nesuri.
ale ak mate niekto nalezite informacie, neurazim sa. ;)

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Ned Okt 09, 2005 3:07 pm

Od 1. 9. 2005 si budú musieť platiť zdravotné poistenie i tzv. dobrovoľne nezamestnané osoby, a to vo výške 14 % z vymeriavacieho základu. Vymeriavacím základom osoby dobrovoľne nezamestananej bude súčin minimálnej mzdy a koeficientu, ktorý tvorí podiel 4 percent z priemernej a 14 percent z minimálnej mzdy. Na tento rok 6 500 x 0,6314 = 4 104 korún. Z tejto sumy takto odvedú 14 percent, čo je 575 korún.
[/quote]
http://www.obcan.sk/Default.aspx?catId=13&eventID=925

BUTTON_POST_REPLY