Pracujem v UK - mám nárok na plánovanú operáciu na SK?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
opatja
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 9:44 am
BydliskoCOLON CAMBERWELL

Pracujem v UK - mám nárok na plánovanú operáciu na SK?

Poslať od opatja » Ned Dec 18, 2005 5:06 pm

... mam prikazane od lekarky mojej maminy, ze ju musim navstivit, ked sa dostavim domov...pravdepodobne mi budu vyrezavat materske znamienka, co je taky mensi operacny zakrok...a tu je otazka..zdravotne poistenie si uz neplatim asi dva roky..odkedy pracujem v UK, tak zamestnavatel za mna odvadza zdravotne poistenie..mam vybaveny aj EU preukaz...
..takze, mam pravo na tento operacny zakrok,staci sa mi preukazat EU preukazom, a v pripade poplatkov mam kde ziadat na preplatenie ??

dakujem za pomoc

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Dec 20, 2005 2:31 pm

mam prikazane od lekarky mojej maminy, ze ju musim navstivit, ked sa dostavim domov...pravdepodobne mi budu vyrezavat materske znamienka, co je taky mensi operacny zakrok...a tu je otazka..zdravotne poistenie si uz neplatim asi dva roky..odkedy pracujem v UK, tak zamestnavatel za mna odvadza zdravotne poistenie..mam vybaveny aj EU preukaz...
..takze, mam pravo na tento operacny zakrok,staci sa mi preukazat EU preukazom, a v pripade poplatkov mam kde ziadat na preplatenie ??

dakujem za pomoc
Odpoved je nemas. Ak pod pojmom EU preukaz mas na mysli EHIC, pravo na osetrenie mas v ktorejkolvek krajine EU len ak osetrenie ako take je nevyhnutne. Planovana operacia do tejto skupiny nespada. Narok na preplatenie poplatkov za operaciu ci podobne nemas. Preco aj?
Bud budes mat materske znamienka odstranene v UK (pod NHS ak to uzna tvoj lekar za vhodne (s dlhym cakacim terminom), alebo sukromne, za co budes platit but ty alebo tvoja Private Medical Insurance ak to dovoluju policy conditions), alebo si za to zaplatis v plnom na Slovensku. (viac)

gabriel litavec
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Máj 19, 2009 7:57 pm

Re: Pracujem v UK - mám nárok na plánovanú operáciu na SK?

Poslať od gabriel litavec » Uto Máj 19, 2009 8:55 pm

chcem sa opytat pracujem v anglicku ,ak sa mi zablokuje koleno napr odtrhne sa mi meniskus alebo poskodia krizove vazy kolena ako to bude s mojou operaciou a kde mam sa ist operovat dakujem gabriel

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Re: Pracujem v UK - mám nárok na plánovanú operáciu na SK?

Poslať od krtek » Str Máj 20, 2009 10:28 am

jak psala Gina.
zijes v UK tak na vsechny operace musis taky v UK. Kdekoliv jinde v EU mas narok na lekarske osetreni takove ktere nesnese odkladu a musi se provest okamzite (zlomena noha, zanet slepeho streva, nejake zraneni,..)
Cokoliv co je dlouhodobejsiho a ty o tom vis ti proste neproplati a skoncis tim ze si budes vse platit hotove i kdyz by jsi treba tady v UK to mel zadarmo.

BUTTON_POST_REPLY