Kto mi vydá Europreukaz?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
peter2
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Uto Nov 29, 2005 1:31 pm

Kto mi vydá Europreukaz?

Poslať od peter2 » Str Jan 04, 2006 11:01 am

vie uz niekto, kde sa vydava v UK europreukaz [nie EHIC]...totiz na SR vydavaju len klientom, kde to mam zhanat tu??Dik

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Re: europreukaz

Poslať od sidzej » Str Jan 04, 2006 11:15 am

peter2 píšeCOLONvie uz niekto, kde sa vydava v UK europreukaz [nie EHIC]...totiz na SR vydavaju len klientom, kde to mam zhanat tu??Dik
Skus to trosku viac popisat, z tvojho prispevku nie je jasne, o aky "europreukaz" maz zaujem a tiez netusime akych "klientov" mas na mysli. Takze upresni svoju otazku.

PS> Osobne mam pocit, ze si v dnesnom sme.sk cital clanok o "europreukazoch" nahradzujucich E111. Tie sa tu volaju EHIC, ale kedze pises, ze nie EHIC, tak naozaj netusim, co vlastne chces :)

peter2
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18

Poslať od peter2 » Str Jan 04, 2006 11:33 am

....noo, v poistovi mi povedali, ze ak uz nie som klientom poistovne, teda si neplatim zdravotne poistenie v SK poistovni, nemam narok na vydanie europreukazu na SK ....

..necital som nic..zatial..ale behal som pocas sviatkov po SR u doktorov som sa preukazoval EHIC [tzv. europreukazom] a oni na mna kukali, ze co im to ukazujem...tak som nabehol do poistovne, a tam ma odbili, ze europreukaz inac vyzera, ze musim nabehnut do svojej poistovne v UK a vyziadat ich o europreukaz...

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Str Jan 04, 2006 11:56 am

peter2 píšeCOLON...som sa preukazoval EHIC [tzv. europreukazom] a oni na mna kukali, ze co im to ukazujem...tak som nabehol do poistovne, a tam ma odbili, ze europreukaz inac vyzera, ze musim nabehnut do svojej poistovne v UK a vyziadat ich o europreukaz...
Europreukaz (Europsky preukaz zdravotneho poistenia) je nahradou E111, v SR na teba "kukali" lebo ho este sami nikdy nevideli, kedze sa tam zacina vydavat len teraz a aj to davaju len docasny "papier" a az od aprila 2006 daju ludom karticky, take ako su tu v UK. V tvojej poistovni dokonca ani nerozumeli, co je to European Health Identity Card v preklade ;) Zial, mam pocit, ze si len doplatil na neznalost Slovakov ...nemal si sa nechat odbit.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Str Jan 04, 2006 1:34 pm

Ako zohnat EHIC v UK mas napisane tu:
viewtopic.php?t=2509

EHIC ta opravnuje na nevyhnutnu zdravotnu starostlivost v ktorejkolvek krajine EU (vratane Slovenska), ale na planovane navstevy doktorov neplati. Ak chces chodit po doktoroch za rovnakych podmienok ako poistenci na Slovensku, musis byt poisteny v slovenskej zdravotnej poistovni a mat prislusny zdravotny preukaz.

toxi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Pia Okt 22, 2004 6:32 pm
BydliskoCOLON Redbridge

europreukaz

Poslať od toxi » Str Jan 04, 2006 1:50 pm

Europreukaz zdravotnej poistovne môžete požiadať od 01.01.2006 na SK v prislušnej zdravotnej poisťovni v ktorej ste registrovaní.Europreukaz dostanete do 30 dni od podania žiadosti. Viac na www.vszp.sk.

peter2
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18

Poslať od peter2 » Str Jan 04, 2006 2:04 pm

Zial, mam pocit, ze si len doplatil na neznalost Slovakov ...nemal si sa nechat odbit.
..ved som sa ani nenechal...mal som prehliadky zadara.... ale mam tu jeden problem...potrebujem si dat spravit isty maly lekarsky zakrok, ktory si v podstate na SR hradi pacient sam, a ista cast je mu preplatena jeho poistovnou...
..bude to aj u mna tak, ked mam europreukaz...a mam ziadat tie peniaze v UK poistovni??..dik
toxi píšeCOLONEuropreukaz dostanete do 30 dni od podania žiadosti. Viac na www.vszp.sk.
...30 dni?? uz teraz v tom maju chaos a oznamuju priamo v poistovniach ze minimalne tak 3 mesiace:}}

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Str Jan 04, 2006 2:29 pm

peter2 píšeCOLON... ale mam tu jeden problem...potrebujem si dat spravit isty maly lekarsky zakrok, ktory si v podstate na SR hradi pacient sam, a ista cast je mu preplatena jeho poistovnou.....bude to aj u mna tak, ked mam europreukaz...a mam ziadat tie peniaze v UK poistovni??..dik
Ten zakrok si daj spravit v UK. Obavam sa, ze ak si ho das spravit v SR, v UK ti to nikto nepreplati, lebo ako uz bolo spomenute vyssie, tak EHIC sluzi len na nevyhnutne osetrenie pri ceste do zahranicia (co je v tvojom pripade cesta mimo UK, kedze pracujes tu).

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Pia Jún 10, 2005 8:56 pm

Poslať od stanobear » Str Jan 04, 2006 4:37 pm

Ja som to vyriesil trochu jednoduchsie, povedal som, ze som surny pripad a poziadal ich aby mi vidali pisomne prehlasenie preco ma nechcu vysetrit! Presvec ich, ze to UK preplati a ked ti za to dojde ucet domov, tak to ries ako nasi cigani, potiahni to na ludske prava!!! Malo dani a odvodov platis???? Mohol by som ti rozpravat story ako sa s kazdym natahujem a vzdy dosiahnem co chcem! Stoji to ale nervy, tak je to na tebe!!!

Rasto74
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 2:33 pm
CONTACTCOLON

Preukaz EU

Poslať od Rasto74 » Str Apr 05, 2006 3:10 pm

Kazdy slovak zijuci v zahranici s trvalym pobytom na slovensku ma na rok na rovnake osetrenie v krajine kde zije (v ramci EU) ako aj na SVK. Na NHC treba vypytat formular E106 (UK), ktory nasledne treba odniest do zdravotnej poistovne na SVK , kde bol clovek poisteny. Potom mu slovenska poistovna vyda modry preukaz s logom EU a ma narok na rovnake osetrenie ako keby zil doma. Taaak a co sa tyka zvysku EU, je narok po predlozeni EHIC na zakladnu starostlivost v ostanych krajinach...

ufff ....that's all

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: Preukaz EU

Poslať od bajka » Str Apr 05, 2006 3:32 pm

Rasto74 píšeCOLONNa NHC treba vypytat formular E106 (UK), ktory nasledne treba odniest do zdravotnej poistovne na SVK , kde bol clovek poisteny.
Uz to tu bolo dost davno podrobne preberane. Neviem, ci sa nieco za posledne mesiace zmenilo, ale E106 Ti tak lahko v UK nevydaju, ak tu pracujes aj zijes. To, ze mas trvaly pobyt na Slovensku je zial nepodstatne.

Rasto74
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
CONTACTCOLON

Poslať od Rasto74 » Str Apr 05, 2006 3:41 pm

Uz to tu bolo dost davno podrobne preberane. Neviem, ci sa nieco za posledne mesiace zmenilo, ale E106 Ti tak lahko v UK nevydaju, ak tu pracujes aj zijes. To, ze mas trvaly pobyt na Slovensku je zial nepodstatne.
viem ze to bolo preberane a aj na inych forach ... ale realny dovod preco ti ho nevydat nemaju...zalezi na tom na aku osobu natrafis. Lebo im to moze byt naozaj jedno lebo to neplatia... a ani ich to nic nestoji okrem 5 min. casu

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Str Apr 05, 2006 3:50 pm

Rasto74 píšeCOLON viem ze to bolo preberane a aj na inych forach ... ale realny dovod preco ti ho nevydat nemaju...zalezi na tom na aku osobu natrafis. Lebo im to moze byt naozaj jedno lebo to neplatia... a ani ich to nic nestoji okrem 5 min. casu
Takze vravis, ze sa oplati o E106 poziadat? A potom kto bude hradit moje osetrenia. UK, ci SK?

Rasto74
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
CONTACTCOLON

Poslať od Rasto74 » Str Apr 05, 2006 4:02 pm

Takze vravis, ze sa oplati o E106 poziadat? A potom kto bude hradit moje osetrenia. UK, ci SK?
osetrenia v UK pojdu z NHC a na SVK z fondu EU.

BUTTON_POST_REPLY