Odhlási ma bývalý zamestnávateľ zo sociál. poisťovne na SK?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dodopopi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Jan 25, 2006 2:00 pm

Odhlási ma bývalý zamestnávateľ zo sociál. poisťovne na SK?

Poslať od dodopopi » Str Jan 25, 2006 2:48 pm

Zdravim vsetkych,

mam malicku prosbu, teda skor velikansku.

Skor, nez ma zosmiesnite... Tiez ste na boli na zaciatku hlupucky ako ja. Pracujem v Anglicku stvrty mesiac, PAYE Tax a NATIONAL INSTURANCE si platim od podpisania zmluvy, t.j.08.10.2005. Na Slovensku som dal vypoved dva dni pred odletom (zobrali to sportovo, ze som mal uz davno zmiznut: teda nie zeby som im vadil)...

Dobre, podme k veci: na co vsetko som na SK zabudol? Dufam, ze moj zamestnavatel ma na SK odhlasil od platenia nemocenskeho a dochodkoveho poistenia, alebo nie? Ten formular E111 je este pre mna aktualny, alebo potrebujem nieco ine (nejaku karticku, na zaklade ktorej ma osetria tu v UK)?, zmluvu mam totiz na 12 mesiacov.

Este malinka otazocka na zaver, staci dat moje nove Nat. Ins. Number mojmu zamestnavatelovi a tym to pre mna hasne?

Vopred dakujem za pomoc, nikdy neviete, kedy mozem pomoct ja Vam...

Pekny dnicek praje DODO (dodopopi@pobox.sk)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Ziadost o pomoc...

Poslať od jaro » Str Jan 25, 2006 3:25 pm

dodopopi píšeCOLONmam malicku prosbu, teda skor velikansku.
Na mnohe svoje otazky by si nasiel odpovede, keby si si pozorne precital forum a stranku Londyn.sk.
dodopopi píšeCOLONDufam, ze moj zamestnavatel ma na SK odhlasil od platenia nemocenskeho a dochodkoveho poistenia, alebo nie?
Nie, odhlasit sa musis sam. Napis svojej poistovni list, priloz kopiu pracovnej zmluvy z UK. Ak si poisteny vo VZP, poslu ti formulare na vyplnenie. Tie vyplnis a odosles naspat.
dodopopi píšeCOLONTen formular E111 je este pre mna aktualny, alebo potrebujem nieco ine (nejaku karticku, na zaklade ktorej ma osetria tu v UK)?, zmluvu mam totiz na 12 mesiacov.
Na E111 zabudni - uz neplati. Jeho nahrada je europska karta zdravotneho poistenia, o ktoru mozes poziadat aj na internete. Tato karticka ta opravnuje na bezplatnu nevyhnutnu zdravotnu starostlivost v EU.
dodopopi píšeCOLONstaci dat moje nove Nat. Ins. Number mojmu zamestnavatelovi a tym to pre mna hasne?
V podstate ano. Len si na vyplatnej paske skontroluj ci mas spravny danovy kod. Aj v tomto fore sme uz o danovom kode pisali, vyhladaj si info, ak ta to zaujima.

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Str Jan 25, 2006 7:00 pm

dodopopi píšeCOLONDufam, ze moj zamestnavatel ma na SK odhlasil od platenia nemocenskeho a dochodkoveho poistenia, alebo nie?
jaro píšeCOLONNie, odhlasit sa musis sam. Napis svojej poistovni list, priloz kopiu pracovnej zmluvy z UK. Ak si poisteny vo VZP, poslu ti formulare na vyplnenie. Tie vyplnis a odosles naspat.
Sorry Jaro, ale pleties si zdravotnu poistovnu so socialnou. Odvody do nemocenskeho a dochodkoveho poistenia sa odvadzaju do socialnej poistovne. Zamestnavatel Ta prihlasuje i odhlasuje sam.

Takze dodopopi, ANO, zamestnavatel Ta urcite odhlasil, je to v jeho vlastnom zaujme.

Mimochodom nadpis tejto temy nie je v poriadku. Autor sa nepytal na odhlasenie zo zdravotnej poistovne, ale na odhlasenie z platenia nemocenskeho a dochodkoveho poistenia,ktore spadaju pod socialnu poistovnu.
Kto neveri, vid. stranka Soc. poistovne.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Jan 26, 2006 10:46 am

Dusko píšeCOLONSorry Jaro, ale pleties si zdravotnu poistovnu so socialnou.
Pravdu mas, ospravedlnujem sa.

dodopopi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Jan 25, 2006 2:00 pm

Dakujem

Poslať od dodopopi » Pia Jan 27, 2006 2:08 pm

Jaro, Dusko, fakt vdaka, dost ste pomohli, teda viac ako dost. Cauky

dodopopi
Reader
Reader