TAK AKO S TYM ZDRAVOTNYM...

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
golem44
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Str Jan 25, 2006 3:12 pm
BydliskoCOLON Bratislava - okolie
CONTACTCOLON

TAK AKO S TYM ZDRAVOTNYM...

Poslať od golem44 » Str Jan 25, 2006 3:34 pm

Pozdravujem vsetkych...pocnuc Bomom a odkazujem ze tato stranka je super!
No, je mi 19 rokov a ku koncu aprila letim do Londyna. Najme zdokonalit anglinu a trosku zarobit.
Takze, skusal som tu vselico preklikat a precitat to co som si chcel zistit.....totiz mamina mi hovorila ze si to mam pozistovat ako to je :-)...ide o to zdravotne poistenie ci co...
Tusim ked som student alebo zamestnany tak to platit nemusim.....no a ja v podstate prestavam byt studentom, idem do GB na nejaky cas a to ako co je za somarinu ze tu budem musiet nieco platit ak si tam najdem nejaky job? Alebo ako to teda je? Neni nejaky formular co mi umozni po najdeni nejakeho part-time alebo normalneho jobu v Londyne neplatit tuto na Slovensku do tej zdravotenj poistky?
Mam z toho chaos, nerozumiem tej politike tak ak mi to niekto ochotne napise co musim alebo mal by som, budem moc moc rad....
diki vsetkym a majte nice day.

Elza.
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pia Júl 01, 2005 9:15 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3
CONTACTCOLON

Re: TAK AKO S TYM ZDRAVOTNYM...

Poslať od Elza. » Str Jan 25, 2006 3:55 pm

bomo píšeCOLONKeď na Slovensku prestaneš byť študentom a nebudeš na Slovensku platiť odvody (ak teda nebudeš ďalej zamestnaný), tak sa budeš musieť nahlásiť do svojej slovenskej zdravotnej poisťovne ako dobrovoľne nezamestnaný a budeš si musieť platiť min. príspevok na zdravotné poistenie, ktorý je od feb. 2006 vo výške 966 korún. Keď si nájdeš prácu v Británii a začneš pracovať, potom pošleš do slovenskej zdravotnej poisťovne kópiu tvojej pracovnej zmluvy a odhlásiš sa zo slovenskej poisťovne a tým pádom už nebudeš platiť poistenie na Slovensku.
Podla tohto je vyska zdravotneho poistenia pre dobrovolne nezamestnane osoby od 1.1.2006 (zdrabotne poistenie sa plati spatne) 634,- Sk

golem44
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Str Jan 25, 2006 3:12 pm
BydliskoCOLON Bratislava - okolie
CONTACTCOLON

Poslať od golem44 » Str Jan 25, 2006 3:56 pm

bomo píšeCOLON
golem44 píšeCOLONzačneš pracovať, potom pošleš do slovenskej zdravotnej poisťovne kópiu tvojej pracovnej zmluvy a odhlásiš sa zo slovenskej poisťovne a
To ako normalne postou budem posielat z anglicka list do slovenskej poistovne?
A zrejme sa to da uplatnit len pri normalnej pracovnej zmluve, teda ak mam nejaky part-time job tak to asi nefici...to ako keby som mal na Slovensku brigadu. (mam pravdu?)
A este co sa tyka tych vsetkych moznych aj nemoznych dokumentov zacinajucich na "E"....ak nexcem, tak nemusim, hej? Ked si verim ze nebudem chory, tak to nemusim, ok?

Elza.
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pia Júl 01, 2005 9:15 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3
CONTACTCOLON

Poslať od Elza. » Str Jan 25, 2006 4:39 pm

bomo píšeCOLONNa zdravotné poistenie sa predsa platia preddavky. Denník Pravda:
Prepac, ano, vola sa to preddavky a tie som aj myslela a platia sa spatne. Preddavok na zdravotne poistenie za mesiac napr. januar 2006, musis zaplatit do 8.februara 2006, tak ako si citoval aj ty.

VsZP
Preddavok na poistné SZČO je splatný do ôsmeho dňa po uplynutí príslušného kalendárneho mesiaca.

BUTTON_POST_REPLY