Neschopenka

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Uto Dec 20, 2005 4:59 pm

Neschopenka

Poslať od citron » Str Jan 25, 2006 9:26 pm

Dnes jsem musel k doktorovi, a když jsem žádal o Medically certified, neustále mi opakovali, že do sedmi dnů, se mohu omluvit sám.
To vím, ale když už jsem byl u doktora, chtěl jsem mít doklad, navíc, pokud bych byl opětovně nemocen pro příklad podruhé pět dní, dva dny nedostanu zaplaceny, protože nám fabrika platí max. osm dní self certified.
Přitom pokud je potvrzení od doktora, mohu být nemocen mnohem déle-záleží od smlouvy.
Jak tedy může doktor vědět předem, že nebudu nemocný více jak sedm dnů-nebo mi to po sedmi dnech vystaví zpětně?
Proč mi nedá povrzení o nemoci, když ho po mě bude zaměstnavatel stejně vyžadovat, pokud bych v roce marodil nad osm dní sám omluvených,i pokud budu neschopen pracovat třeba jen den?Jak se mám tedy potom svou prac neschopnost prokazovat?

Generally-jaké máte zkušenosti s neschopenkami?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Jan 26, 2006 10:41 am

Ak si chory menej ako 7 dni, nepotrebujes doklad od lekara. Ak by si bol chory dlhsie ako 7 dni, vyziadas si doklad o tom, ze si chory.

Takze nabuduce ak ochories a budes doma napr. 5 dni, nebudes potrebovat ziaden dokklad. Ale ak ochories a vymeskas z prace viac ako 7 dni, musis to dolozit potvrdenim od lekara.

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38

Poslať od citron » Štv Jan 26, 2006 12:21 pm

to já vím,že do sedmi dnů nedostanu neschopenku od doktora, ale když budu po druhé nemocný pět dnů, opět bez potvrzení, nezaplatí mi v práci dva dny, protože platí maximálně osm dní samo-potvzených ročně.
Asi záleží na politice podniku, ale když jsem opravdu nemocný a platím daně, měl bych dostat náhradu ušlé mzdy.
Protože, kdybych byl potom opět(potřetí) nemocný kratší dobu než sedm dnů,nedostanu zaplacenou ani korunu! atd.

Byl jsem se registrovat před chvilkou u lékaře a ten mi řekl, že mi dá potvrzení o nemoci až po sedmi dnech ,které si omluvím sám-musím si je omluvit sám(zřejmě),ale až!!!od sedmého dne.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Jan 26, 2006 1:45 pm

citron píšeCOLONale když budu po druhé nemocný pět dnů, opět bez potvrzení, nezaplatí mi v práci dva dny, protože platí maximálně osm dní samo-potvzených ročně.
Nuz, mas stastie. Vacsine zamestnancom zamestnavatelia nepreplacaju ani tych 8 dni, len Statutory Sick Pay, co je £68.20 za tyzden, ak si chory minimalne 4 dni.
citron píšeCOLONAsi záleží na politice podniku, ale když jsem opravdu nemocný a platím daně, měl bych dostat náhradu ušlé mzdy.
Ano, mas narok na SSP - £68.20 tyzdenne.
citron píšeCOLONProtože, kdybych byl potom opět(potřetí) nemocný kratší dobu než sedm dnů,nedostanu zaplacenou ani korunu!
Do tretice - dostanes SSP vo vyske £68.20 tyzdenne.

Zabudni na to, ako funguju PN v CR. Tu je to ine.

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38

Poslať od citron » Štv Jan 26, 2006 2:20 pm

Jaro-reakce na -

Nuz, mas stastie. Vacsine zamestnancom zamestnavatelia nepreplacaju ani tych 8 dni, len Statutory Sick Pay, co je £68.20 za tyzden, ak si chory minimalne 4 dni.

To mám asi ještě větší štěstí, nám proplácejí 100% za každý den.Mám ještě jakousi tabulku od zaměstnavatel,kde je rozepsaný jak funguje tvoje absence, můžeme chybět čtyři periody o maximálně osmi dnech + šest týdnů potvrzených od doktora. V tabulce jsou uvedené prac. neschopnosti potvrzené od doktora na tři a podruhé na dva dny.Takže to nějak musí jít.

Ještě jsem se Hand booku pro zaměstnance dočetl, že pravděpodobně, po těch osmi dnech budu muset, budu-li chtít proplatit nemoc, přinést potvzení Private medically certified -. zřejmě tedy zacvakat soukromníka.

To jste tady ještě nikdo vážně nemarodil a nepobíral náhradu ušlé mzdy?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Jan 26, 2006 2:46 pm

budu-li chtít proplatit nemoc, přinést potvzení Private medically certified -. zřejmě tedy zacvakat soukromníka.
Potvrdenie od lekara ze si chori sa neberie ako bezny NHS ukon, a tak budes musit za potvrdenie pravdepodobne zaplatit - a toto sa vola private medical certificate. Urcite nemusis bezat za sukromnym lekarom. :-)).
To jste tady ještě nikdo vážně nemarodil a nepobíral náhradu ušlé mzdy?
Ale ano :-), ale kazda firma ma ine procedury. Niekto ma preplatene vsetko, ini zase iba SSP. Ako to chodi u vas sa povypytuj kolegov - snad dakych mas. :-). Vela zdravia!!

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38

Poslať od citron » Štv Jan 26, 2006 3:36 pm

Díky Džinuška,

tady přeji hodně zdraví,

takže pokud budu chtít omluvit např. tři dny od lékaře, musím si o to potvzení výslovně požádat a zaplatit a v práci by mi to měli uznat jako dobu potvrzenou od lékaře?Rozumím tomu?

O to se mi totiž jedná, máme Company sick pay rozdělené na dvě části, tu samo omluvenou a od lékaře.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Jan 26, 2006 10:52 pm

takže pokud budu chtít omluvit např. tři dny od lékaře, musím si o to potvzení výslovně požádat a zaplatit a v práci by mi to měli uznat jako dobu potvrzenou od lékaře?Rozumím tomu?
Citron, robis si srandu? :-). Tvoj zamestnavatel urcite ma nejake formulare, ktore sa volaju SELF CERTIFICATION, ci podobne. Popises tam co ti bolo, podpises a je to. Predstav si, tu ludia ludom veria, nie kazdemu ide hned o podvod. :-).

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38

Poslať od citron » Štv Jan 26, 2006 11:41 pm

Nejde o to,že by nevěřili. A podvádějí především angličané.My z východu máme něco, čemu tady říkají "disciplína z východu",ač se to nezdá.Alespoň z mých zkušeností.

Jedná se pravděpodobně o hlavu XXII, protože do sedmi dnů si to musím omluvit sám, maximálně mohu marodit osm dní za rok(na self certifikate).
Pokud ale bud marodit dvakrát od pondělí do pátku,nedej dopustit ještě znovu nějaké dny+ od lékaře potvrzení nedostanu a ač mi všichni nakrásně věří a nebo koukají skrz prsty-na tom nesejde, kdo mi zaplatí ty dva dny eventuelně to +?

Odpověď je tedy, že tu zkrátka dostanu nějakou almužnu ve formě SSP,jak psal Jaro tuším, za to, že pro ně pracuji třeba celý život?

To nemůže být pravda.

BUTTON_POST_REPLY