Žiadost o NI - interview v Job Centre alebo Inland Revenue?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Žiadost o NI - interview v Job Centre alebo Inland Revenue?

Poslať od Miriam » Pia Júl 23, 2004 1:17 pm

Ahojte,

pokusali ste sa niekto v poslednom case ziadat o interview o NI number? Ja som si nasla najblizsiu pobocku na odporucanej stranke Job Centre, aj som sa tam nakoniec pred dvoma tyzdnami dovolala a pani mi povedala, ze oni toto uz na starosti nemaju, vraj to pod seba zobrala Inland revenue. Som zostala mierne mimo, ale dala mi cislo na IR, kde mam volat. Tam nebolo skoro mozne sa dovolat, nakoniec po tyzdni sa mi to podarilo a pani recepcna presne vedela o com hovorim, ale povedala, ze su extremne busy a skusi ma prepojit. Bola som na linke asi 15 minut, kym konecne sa niekto uvolnil a dalsia uradnicka povedala, ze postup je taky, ze si musi odo mna zobrat telefonicky vsetky udaje a potom mi posle postou pozvanku. Vypytovala sa asi 10 minut - meno, adresa, datum narodenia, kedy som prisla, co robim, v akej firme - hotove interview po telefone. A odvtedy nic - postou ziadna pozvanka nedosla, je to uz viac ako tyzden, takze rozmyslam, co teraz - ci ich mam zacat nahant (aj ked dovolat sa tam bude zazrak) alebo ako. Aj tak sa mi to nejako nepozdava - nikde som nevidela ani zmienku o tom, zeby sa proces ziadosti o NI nejako zmenil. Viete o tom niekto nieco? Dakujem.

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Pia Júl 23, 2004 1:38 pm

Ahoj,

Myslim, ze nahanat by si ich zatial nemala (a mas pravdu, dovolat sa je zazrak), ja len tolko ze v Anglicku vsetly papierovacky dlho trvaju, pretoze maju vsade backlog... Trpezlivost a zazvon im o mesiac...
Ak chces viac informacii o National Insurance Nubmer chod na www.inlandrevenue.gov.uk/nic

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Júl 23, 2004 2:49 pm

Ja som minuly tyzden v pondelok volal do Job Centre, tiez trvalo dlho kym som sa dovolal a tiez som absolvoval mini interview po telefone. Na zaver interview sa ma spytali, ci mozem prist na osobne stretnutie na druhy den. V utorok som bol teda na osobnom interview v Job Centre v Readingu. Povedali mi, ze NIN dostanem do 6 tyzdnov. No uz dnes som dostal list s NI cislom, v dalsom liste ma mi prist aj karticka. Trvalo to teda dokopy 2 tyzdne od prveho telefonatu.

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Pia Júl 23, 2004 4:18 pm

Hm.. Moc tomu nerozumiem... Tak ako teda:NI numbers vydavaju aj v Job centrach aj na Inland revenue? Preco ma teda v Job centre odmietli? Myslite, ze pomoze, ked tam zajdem osobne? Na strankach DWP je toho sice dost, ale ohladom registracie len kratka info, ze sa mam obratit na najblizsi Job center. Zmatok.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Júl 23, 2004 5:32 pm

Miriam píšeCOLONMyslite, ze pomoze, ked tam zajdem osobne?
Skus to, ak nemusis kvoli tomu cestovat daleko alebo si vybrat dovolenku, stoji to za pokus.

matokl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Štv Júl 22, 2004 4:05 pm
BydliskoCOLON kew
CONTACTCOLON

Poslať od matokl » Pia Júl 23, 2004 9:52 pm

Ja som sa tam tiez nevedel dlllho dovolat, no nakoniec mi to zdvihol zaznamnik tak som nechal svoje cislo. To som si ani vo sne nepomyslel, ze mi zavolaju a... zavolali. Nastastie, lebo to trvalo cca 30 min, dost tazko som totiz tej pani rozumel, nastastie bola asi zvyknuta a tak mi ochotne niektore otazky opakovala aj 4x. Potom som cakal na linke asi 12 min o co ma predtym poprosila a nakoniec mi povedala, ze mam booknute interview o 3 tyzdne. Asi o tyzden mi prisiel papier, ze mam ist na to interview. Siel som tam pytali sa ma zasa to iste a vsetko zapisovali do formulara. Nakoniec mi ho dali podpisat. Asi o tyzden volali mojmu zamestnavatelovi aby to potvrdil. A asi o 3 dni potom som dostal list s NI a ze karticku dostanem do 12 tyzdnou. Toz tolko.

opatja
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 9:44 am
BydliskoCOLON CAMBERWELL

Poslať od opatja » Uto Sep 07, 2004 7:09 pm

matokl píšeCOLONJa som sa tam tiez nevedel dlllho dovolat, no nakoniec mi to zdvihol zaznamnik tak som nechal svoje cislo. To som si ani vo sne nepomyslel, ze mi zavolaju a... zavolali. Nastastie, lebo to trvalo cca 30 min, dost tazko som totiz tej pani rozumel, nastastie bola asi zvyknuta a tak mi ochotne niektore otazky opakovala aj 4x. Potom som cakal na linke asi 12 min o co ma predtym poprosila a nakoniec mi povedala, ze mam booknute interview o 3 tyzdne. Asi o tyzden mi prisiel papier, ze mam ist na to interview. Siel som tam pytali sa ma zasa to iste a vsetko zapisovali do formulara. Nakoniec mi ho dali podpisat. Asi o tyzden volali mojmu zamestnavatelovi aby to potvrdil. A asi o 3 dni potom som dostal list s NI a ze karticku dostanem do 12 tyzdnou. Toz tolko.
Jedno pekne slnecne poobedie /vcera/ som sa zastavila v Job Centre, troska som sa porozhliadla a usadila som sa na stolicke pri prvom volnom zamestnancovi, ktoreho som uvidela. Ten si so mnou pokecal o vsetkom moznom, a po pol hodine sme sa dostali k tomu, co som od neho ocakavala....dal mi t.c. /nastastie nie jeho/ a "poradil" mi, aby som si "privstala" a volala od deviatej, vraj su najmenej busy :} a vraj ak sa mi nepodari dovolat, nemam sa dat odradit a skusat a skusat....
Tak teda dnes rano som si privstala, a bola som s mobilom v ruke presne od 8:45 do 11:30, ked mi to konecne niekto zdvihol, vyziadal si odomna kopec info a dohodol stretnutie o tyzden....ASI SOM MALA STASTIE :lol:

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Str Sep 08, 2004 4:47 pm

No to si teda fakt mala stastie.
Ja som sa dovolala na Inland Revenue 16/07 a interview som mala 26/8 (o 6 tyzdnov) - aj to mi volali na poslednu chvilu - ze sa im uvolnil nejaky termin, lebo niekto sa odhlasil. A vraj dalsich 4-12 tyzdnov bude trvat zaslanie NI number. Neviem si predstavit, ze by som tu planovala zostat iba 3 mesiace, tak to som to mohla rovno zabalit. Ale mozno len nemam stastie.

Podla odozvy z tohto fora som aj rekorderka, co sa tyka dorucenia registracie z WRS. Obcianku som poslala 14/7, £50 mi strhli z kreditky 02/08 a 25/8 som im tam posielala mailom a faxom staznost, ze uz je to skoro dva mesiace a stale nemam ani registraciu, ani obcianku. Po par dnoch mi dosla mila odpoved, ze su pozadu, ale za par dni vraj sa mam tesit. Dnes rano sa mi vraj postar pokusal dorucit doporucenu zasielku - takze vecer pobezim na postu zistit, ci je to moja slavna registracia!

Esteze registracia u GP je viac menej na pockanie a nie rovnakym systemom ako WRS- pri mojom tradicnom stasti na uradnikov by som skor posla na druhy svet, ako sa zaregistrovala..:-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Sep 08, 2004 4:59 pm

Miriam píšeCOLONDnes rano sa mi vraj postar pokusal dorucit doporucenu zasielku - takze vecer pobezim na postu zistit, ci je to moja slavna registracia!
No neviem, mne to prislo obycajnou postou, nie registrovanou.

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Štv Sep 09, 2004 1:51 pm

Tak ano, bola to moja registracia (a doporuceny list - zeby sa zlakli mojej staznosti?:-).Ale pri vybere zasielky na poste sa ani nenamahali skontrolovat moj pas.

Inak, nejako som to nepochopila, ale poslali mi naspat obe fotky, ktore vyzadovali zaslat a cela registracia je jedna papierova A4, na ktorej je prefotena moja fotka. Som cakala aspon nejaku karticku, ci co. No asponze som opat majitelkou svojho obcianskeho!

Teraz sa este dozit NI number.

opatja
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 9:44 am
BydliskoCOLON CAMBERWELL

Poslať od opatja » Štv Sep 09, 2004 7:23 pm

hm. tak ja uz asi tiez budem drzat rekord, lebo som poslala vsetko aj s pasom 27.jula a este nic.Vlastne dnes to prislo mojmu zamestnavatelovi, ktory sa cudoval, ze co mu to doslo z home office a naco to vlastne je..tak som letela domov, skoro som si nohy dolamala, ze konecne to aj mna bude cakat na zemi pred dverami aj s pasom /najradsej ho mam pri sebe/ a nic..slaka

BUTTON_POST_REPLY