Z Inland Revenue mi prideli divné NINO číslo

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Z Inland Revenue mi prideli divné NINO číslo

Poslať od ubeno » Štv Feb 23, 2006 11:04 pm

Poprosim o radu. Moja situacia v kocke: Som v UK od septembra 2005, pracujem od oktobra 2005. Moj zamestnavatel mi povedal, ze NI cislo mi bude pridelene a ze mi pride postou domov. Prislo - z Inland revenue - formular ktory bolo treba vyplnit a zaslat spat - bolo tam uz aj moje NIN. Akurat ze nebolo vo formate (AB12345C) ale vo formate [12 A3 45 67]. Neskor mi z IR prislo "PAYE Coding Notice" s TAX Code a rovnakym NIN.

Otazka znie co je to za NIN cislo? Je to temporary alebo permanet? Funguju este temporary NIN cisla? Nikdy som na ziadnom interview ani navsteve v Job centre ani v Social security office nebol. Zamestnavatel mi normalne strhava preddavky na dan. Uz to bude pol roka a neviem ci mozem ocakavat tu kartu s NIN alebo nie...

Vdaka za radu.

JaM
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Uto Feb 14, 2006 7:31 pm
BydliskoCOLON Košice
CONTACTCOLON

Poslať od JaM » Pia Feb 24, 2006 4:51 am

no co ja tu citam, tak ak to spravne chapem, je to takto: NI cislo , kym nemas pridelene vlastne, ti nahradza datum narodenia. Ak uz mas NI cislo, je permanent.
A skus si tu precitat viac veci, co tak dat do vyhlaadvania NI ?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Format NIN-a a karta

Poslať od jaro » Pia Feb 24, 2006 10:39 am

Papiere z Inland Revenue nemaju nic spolocne s NINO. Ak chces NINO, musis zavolat Job Centre a dohodnut si pohovor. To cislo, ktore teraz pouziva IR a ktore je zrejme aj na tvojej vyplatnej paske, je docasne cislo vygenerovane v IR.

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Uto Feb 01, 2005 3:10 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Pia Feb 24, 2006 11:09 am

Na "PAYE Coding Notice" som mal najprv rovnako 'divne' NINO. Urcite vsak nie je permanent. Po vybaveni si perm. NI sa uz toto 'divne' nikdy na mojich papieroch neobjavilo.
V kazdom pripade - cim skor si vybavis interview na permanent NINO - tym lepsie pre teba...aj pre uradnikov)))
JaM píšeCOLONno co ja tu citam, tak ak to spravne chapem, je to takto: NI cislo , kym nemas pridelene vlastne, ti nahradza datum narodenia. Ak uz mas NI cislo, je permanent.
A skus si tu precitat viac veci, co tak dat do vyhlaadvania NI ?
Prepac drahy JaM, ale nechapes to spravne. Uz par tvojich 'mudrosti' som tu na fore cital. Viem ze sa chystas do UK, a myslim ze sa aj svedomite pripravujes. ALE! Nechap ma zle - realita ti ukaze vela veci na ktore sa pripravit neda. Uvidis sam. Tak prosim ta NERAD ludom v Londyne, kym ty si este furt v Kosicoch... ;)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Pia Feb 24, 2006 1:01 pm

Vdaka pani. Neviem preco som tak dlho bol v naivite, ze mam NIN. Nevedel som, ze ked mi IR posle papier, kde stoji your NIN is:..., ze to nie je NIN.

Bomo viem, ze temporary cisla uz nie su, cital som ten thread davno, len som bol zmeteny co to mam za cislo.

Este raz vdaka.

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
RegistrovanýCOLON Uto Apr 05, 2005 2:16 pm
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Pia Feb 24, 2006 1:35 pm

prosím o radu-měla jsem legání zaměstnání, které jsme pak ztratila. V té době ale můj zaměstnavatel podal žádost o přidělení NINA, které jsem po pohovoru dostala, ale už nejsem zaměstnaná. Jsem tedy pojištěná, můžu k doktorovi, nebo až budu mí legální zaměstnání ?

JaM
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
BydliskoCOLON Košice
CONTACTCOLON

Poslať od JaM » Pon Feb 27, 2006 3:34 pm

fejdo: 2 otázky : nieje to tak, ze kym nemas NI , mas ako NI date of birth?
a druha otázočka : Ak niesu už temp. NI , tak to, čo dostaneš, neni permanent?Ake je to potom NI?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Feb 27, 2006 3:59 pm

kacka píšeCOLONJsem tedy pojištěná, můžu k doktorovi, nebo až budu mí legální zaměstnání ?
Mozes ist k lekarovi.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Feb 27, 2006 4:05 pm

Nie je to sice otazka na mna, ale dufam ze nevadi, ak odpoviem.
JaM píšeCOLONnieje to tak, ze kym nemas NI , mas ako NI date of birth?
Ano, zamestnavatel pouzije tvoj datum narodenia namiesto NINO. V praxi vsak zamestnavatel bude pozadovat, aby si vyplnil aj kolonku NINO v prihlaske do prace - tam kludne uved docasne cislo TN999999M, aj ked ho uz Inland Revenue od zamestnavatelov neberie. Zamestnavatel si to sam vysporiada s IR, teba nemusi zaujimat ako IR vygeneruje docasny kod, ktory pouziva ako nahradu NINO, az pokym dostanes trvale NINO.
JaM píšeCOLONAk niesu už temp. NI , tak to, čo dostaneš, neni permanent?Ake je to potom NI?
Nie, je to docasny kod. Ten je dobre cim skor nahradit trvalym NINO.

JaM
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
BydliskoCOLON Košice
CONTACTCOLON

Poslať od JaM » Pon Feb 27, 2006 4:22 pm

jaro: diki, taze teraz uz rozumiem. V tom prvom som sa nemylil, a v tom druhom je to tak, ze sprvu mam NINO, ale take, ktore nieje v tom standartnom tvare, ale ine. Potom si ho nahradim tym trvalym NINO, ktore je uz v tom tvare, aky ma byt. TAk?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Feb 27, 2006 4:26 pm

Ano. Je v tvojom zaujme cim skor si trvale NINO vybavit.

JaM
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
BydliskoCOLON Košice
CONTACTCOLON

Poslať od JaM » Pon Feb 27, 2006 8:16 pm

jaro:este jedna otazka - kamoska mi povedala, vraj NI sa da vybavit aj u nas v zdravotnej poistovni a vraj to plati aj v UK, je to pravda???

gabuss
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Pia Sep 30, 2005 10:49 am
BydliskoCOLON Basingstoke

Poslať od gabuss » Pon Feb 27, 2006 8:58 pm

JaM píšeCOLONjaro:este jedna otazka - kamoska mi povedala, vraj NI sa da vybavit aj u nas v zdravotnej poistovni a vraj to plati aj v UK, je to pravda???
toto snad nemyslis vazne? tuto otazku?:-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Feb 27, 2006 9:13 pm

JaM píšeCOLONkamoska mi povedala, vraj NI sa da vybavit aj u nas v zdravotnej poistovni a vraj to plati aj v UK, je to pravda???
Myslim si, ze nie je.

JaM
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
BydliskoCOLON Košice
CONTACTCOLON

Poslať od JaM » Uto Feb 28, 2006 9:21 am

gabuss :no myslim, praveze sa mi to nezda, preto sa pytam.
jaro: diki.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Str Mar 29, 2006 2:51 pm

No tak som konecne poziadal o NIN v job centre. Ked som sa pytal na to cislo z IR, povedali to iste co uz jaro vysvetlil vyssie a tiez nevedia preco IR toto cislo nazyva NIN-om miesto "Reference number".

Na otazku, kam isli moje NI contribution odvody za tie mesiace mi bolo povedane (vo volnom preklade) :

"Tato krajina si potrpi na odvadzanie dani a vsetkych odvodov z prijmov kazdeho pracujuceho, ale zdaleka nevenuje taku pozornost tomu kam tie peniaze idu..."

BUTTON_POST_REPLY