Ako poberat slovensku davku v nezamest. v Anglicku?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mirka39
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Uto Feb 21, 2006 9:54 pm

Ako poberat slovensku davku v nezamest. v Anglicku?

Poslať od mirka39 » Štv Mar 09, 2006 11:54 am

Vedel by mi nikto poradit, PROSIM?
Som este v Bratislave, 29.3. idem do Londyna ako aupair. Od dec.2005 som tu
vedena na urade prace a poberam davku v nezam. na ktoru mam narok 6 mesiacov. Ja odidem v marci ale este mi zostavaju 3 mesiace davky /slusna ciastka o ktoru by som nechcela prist/. Mam vedomost, ze sa to da preniest do Anglicka, ale sa tam musim zaregistrovat na prislusnom urade prace /tam sa to vola inak, ale este neviem ako/. Vie niekto ako to tam prebieha, ako casto treba preukazovat, ze si hladam pracu, a ako sa to preukazuje. Je to jednoduche, alebo sa mam na to vykaslat? A kde sa nachadzaju taketo urady prace? DAKUJEM PEKNE mirka

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Ako poberat slovensku davku v nezamest. v Anglicku?

Poslať od jaro » Štv Mar 09, 2006 12:14 pm

Mirka, to co chces urobit je nelegalne a nemoralne. Vykasli sa na to.

Octanboy
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Pon Nov 28, 2005 2:52 am
BydliskoCOLON Fleet, Hampshire
CONTACTCOLON

Poslať od Octanboy » Štv Mar 09, 2006 12:21 pm

Radil bych ti naplánovat si odjezd tak, aby to bylo co nejdříve po té schůzce na pracáku, tam pak měsíc nemusíš a podpora ti vesele běží dál. Až ti vyjde zase datum schůzky na pracáku, tak tam pošli nějakého svého blízkého-nejlépe z rodiny a ten ať jim oznámí, že si v členské zemi EU a že si tam hledáš zaměstnání, na což máš právo!
Přesně takhle podobně detail za detailem mi to říkala operátorka na zelené lince EU a v praxi to tak skutečně bylo-vypláceli mi na účet podporu až do toho dne, než jsem jim dokázal, že jsem začal pracovat tady....ale ty vlastne nebudes mit jako au-pair prac.sml....hhhmmmm..tak zavolej nejdříve na tu zelenou linku a pak počkej co na to Bomo:-) ten zná odpověd na vše:-) Hodně stěstí!!!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Mar 09, 2006 12:48 pm

Octanboy píšeCOLON...co nejdříve po té schůzce na pracáku, tam pak měsíc nemusíš...
AFAIK na Sk je ten interval 2 tyzdne. Jednym z dovodov zavedenia tohoto intervalu je to, aby sa zabranilo podvodnikom brat podporu v nezamestnanosti, ak si skutocne nehladaju aktivne pracu, ale snazia sa zneuzit system.
Octanboy píšeCOLONAž ti vyjde zase datum schůzky na pracáku, tak tam pošli nějakého svého blízkého-nejlépe z rodiny a ten ať jim oznámí, že si v členské zemi EU a že si tam hledáš zaměstnání, na což máš právo!
Toto je navod na podvod.
Octanboy píšeCOLONale ty vlastne nebudes mit jako au-pair prac.sml.
Nie, au pair nie je zamestnanie.

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Štv Feb 23, 2006 11:31 am

Poslať od shizo » Štv Mar 09, 2006 2:55 pm

Jaro,Jaro-asi si uz davno nebol v systeme na SVK.Ze je to nemoralne?-opytaj sa ludi,ktori mali docinenia s uradmi na SVK, ich spinavosti a "rady".
Plne podporujem to,ze ak sa jej to podari,tak nech jej zaplatia celu dobu.Pre kazdeho zlodeja sa tu najdu peniaze,len poctivo platiacim ludom nikto nic neda(aj ked na to maju pravo).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Mar 09, 2006 4:32 pm

shizo píšeCOLONJaro,Jaro-asi si uz davno nebol v systeme na SVK.Ze je to nemoralne?-opytaj sa ludi,ktori mali docinenia s uradmi na SVK, ich spinavosti a "rady".
Ja som zil na Slovensku, viem ako to tam chodi... napriek tomu nevidim dovod preco by sa mal stale niekto snazit okradnut system len preto, ze to robia aj ini.
shizo píšeCOLONPlne podporujem to,ze ak sa jej to podari,tak nech jej zaplatia celu dobu.
Odkial ma podla teba urad prace peniaze pre ludi, ktori poberaju davky hoci im nepatria? No predsa od danovych poplatnikov - v tomto pripade aj od tvojich rodicov, surodencov, kamaratov... vsetkych ktori pracuju a odvadzaju dane a odvody. Stale si myslis, ze je to v poriadku a podporujes Mirku, aby dostala od statu peniaze podvodom? Tak jej ich rovno daj ty z vlastneho vrecka.

Prestavam mat chut byt v kontakte so Slovakmi, ked citam podobne prispevky a rady. Fakt sme jedna skorumpovana banda? :((((((((

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45

Poslať od shizo » Štv Mar 09, 2006 6:45 pm

Jaro,nemyslim,ze je to spravne,ale cely system tu je tak nastaveny.Myslis,ze je spravne,ked pracovnicka uradu prace povedala kamaratovi ktory sa vratil z Nemecka,kde pracoval rok a pol a zakial si tu nezohnal pracu,tak sa zaregistroval k poberaniu socialnej davky/nie podpory v nezamestn./ze:na uvedenu davku nemate narok,pretoze nie ste v hmotnej nudzi a mozete predat auto,nabytok,zlaty naramok/ktory mu bol darovany/,etc? Nie je toto trochu moc-kedze ten clovek mal chut najst si pracu a robit? Po takejto skusenosti budes mat velku chut odvadzat statu poctivo vsetky poplatky!
Tolko k tomu-ale kazdy ma svoje skusenosti.
P.S.ak chces,mozes mi poslat odpoved sukromne-nema vyznam podla mna tu rozvadzat tuto debatu. shizo

gabuss
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Pia Sep 30, 2005 10:49 am
BydliskoCOLON Basingstoke

Poslať od gabuss » Štv Mar 09, 2006 8:40 pm

Jaro ma uplnu pravdu, je to nelegalne a nemoralne. Stat nie je dojna krava, to ze prispievas na jeho fungovanie neznamena automaticky neopodstatneny narok na podporu.:-( Ale co uz. Hamty hamty, nech mam viac jak tamty;-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Mar 09, 2006 9:39 pm

shizo píšeCOLONMyslis,ze je spravne,ked pracovnicka uradu prace povedala kamaratovi ktory sa vratil z Nemecka,kde pracoval rok a pol a zakial si tu nezohnal pracu,tak sa zaregistroval k poberaniu socialnej davky/nie podpory v nezamestn./ze:na uvedenu davku nemate narok,pretoze nie ste v hmotnej nudzi a mozete predat auto,nabytok,zlaty naramok/ktory mu bol darovany/,etc?
No samozrejme!!! Samozrejme, ze je to spravne!

Ak chces peniaze, chod pracovat. Ak z objektivnych pricin nemozes pracovat, stat sa postara o to, aby si si za co mal kupit jedlo a zaplatit najom. Ak nechces pracovat, nemozes ocakavat to, ze sa ostatni o teba postaraju. A ak nemozes momentalne pracovat, no mas na to, aby si sa o seba postaral sam, tak preco by sa o teba mala starat spolocnost tak, ze ti da socialne davky???

nietzsche
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Štv Dec 02, 2004 4:23 pm
BydliskoCOLON Londyn

O zákonoch a morálke

Poslať od nietzsche » Pia Mar 10, 2006 12:53 am

Moje momentálne myšlienky - po čítaní Nietzscheho a počúvaní starého českého punku:

Zákony nie sú morálne - aj keď sa Nám ich tak snažia interpretovať.
Zákony sú len zákonmi toho silnejšieho.

Zákon a morálka sa niekde na pol ceste rozchádzajú...
Tak ako na zákonodarcovi, záleží len od jednotlivca, kam až zájde...

Morálka (kresťanská?) nie je o tom, aby si nevyužíval systém aj vo svoj prospech.
Ak systém neslúži tebe, ale naopak, ty slúžiš jemu, tak mám na to už len jednu vetu: F..K OFF SYSTEM!!!

P.S.:
Okrem toho - aj keby desaťtisíce vysťahovalcov/emigrantov zneužívalo SK sociálny systém, napáchalo by menšiu finančnú škodu, než je dlhoročný výsledok každodenných rozhodnutí pár stoviek úradníkov na ministerstvách + poslancov...:(
No flameware!:) Peace!:)))

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45

Poslať od shizo » Pia Mar 10, 2006 8:39 am

... tak preco by sa o teba mala starat spolocnost tak, ze ti da socialne davky???

To Jaro. Tak asi aj preto,ze ked si bol zamestnany tak si odvadzal platbu do fondu nezamestnanosti,pre pripad,ze o tu davku mozno raz budes ziadat!
Lenze podla tvojho nazoru by to malo byt tak: poctivo plat-ale ked budes v nudzi,tak nic nepytaj,lebo nemame./nas stat/

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: O zákonoch a morálke

Poslať od pankac » Pia Mar 10, 2006 9:19 am

Je uzasne kolko maju niektori ludia energie na to aby permanentne cez internet vysvetlovali ludom ktorych nikdy nevideli co je moralne a co nie. Bez ohladu na to, ze tu nikto nevysvetlil co je nemoralne na poberani nezamestnaneckych (nie socialnych) davok ak by bolo v sulade som zakonmi (aupair nie je praca, ako uz bolo povedane).
Co keby dal niekto konecne odpoved na to, preco to nie je koser z hladiska zakona? Zeby preto, ze na priznanie slovenskej podpory je potrebne si aktivne hladat dalsiu pracu v SR? (je to vobec tak?). Je naozaj mozne, ze sa narok na davky da "preniest" do UK?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Mar 10, 2006 12:10 pm

shizo píšeCOLONLenze podla tvojho nazoru by to malo byt tak: poctivo plat-ale ked budes v nudzi,tak nic nepytaj,lebo nemame./nas stat/
1. Ked zijes a pracujes v Nemecku, neprispievas do slovenskeho socialneho systemu.
2. Ak mas auto, sperky a nasetrene peniaze z Nemecka, nie si v nudzi.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Mar 10, 2006 12:21 pm

jaro píšeCOLON
shizo píšeCOLONLenze podla tvojho nazoru by to malo byt tak: poctivo plat-ale ked budes v nudzi,tak nic nepytaj,lebo nemame./nas stat/
1. Ked zijes a pracujes v Nemecku, neprispievas do slovenskeho socialneho systemu.
2. Ak mas auto, sperky a nasetrene peniaze z Nemecka, nie si v nudzi.
Dobre to chapem, ze ak prides o pracu, pri tom ale este budes mat na ucte nejake uspory, tak dobrovolne odmietnes podporu v nezamestnanosti na ktoru mas narok? Z moralnych dovodov??
LOL! :))

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Mar 10, 2006 12:29 pm

pankac píšeCOLONDobre to chapem, ze ak prides o pracu, pri tom ale este budes mat na ucte nejake uspory, tak dobrovolne odmietnes podporu v nezamestnanosti na ktoru mas narok? Z moralnych dovodov??
Po prve, nebude to dobrovolne, pretoze ti ju urady nepriznaju, ak mas nad iste mnozstvo penazi v banke, resp. drahsie auto, atd. Su na to urcene limity.

Po druhe, bol som v takej situacii asi 2 mesiace po skonceni VS. Ci tomu veris alebo nie, su aj taki ludia, ktori uprednostnia uskromnenie sa pred pocitom, ze ziju z penazi inych ludi. Ono to dost motivuje robit nieco so sebou a stat sa samostatnym, nie odkazanym na peniaze inych ludi.

PS: Teraz mi napadlo ako tu niekto pisal o tom, ze Slovaci nie su materialisti ako Anglicania... Bullshit!

mirka39
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Uto Feb 21, 2006 9:54 pm

Poslať od mirka39 » Pia Mar 10, 2006 12:36 pm

bomo píšeCOLON
mirka39 píšeCOLONMam vedomost, ze sa to da preniest do Anglicka
Nedá sa to preniesť. Ak nie si na Slovensku, ale môžeš v pohode robiť aupair v UK (za vreckové), tak prečo by ti Slovensko (resp. my daňoví poplatníci, ako správne píše Jaro) malo prispievať na tvoj pobyt v UK?

Ak si v UK = nehľadáš si na Slovensku prácu = nemáš nárok na podporu v nezamestnanosti. Je to úplne logické.
Mirka Odpoved:

Na 100% sa to preniest da, tak ak by mal niekto podobny problem, treba ist na ustredie Uradu prace, Mileticova, Ba - 7. posch. Eures, a potom na pobocku Socialnej poistovne, Zahradnicka 155, Ba - tam je na to vyhradeny pracovnik, ktory ma na starosti vam pomoct vybavit dost zlozity a mnohostranny specialny formular v aglictine, kt., po prichode do UK musite zaniest na prislusny urad prace v UK a chodit tam preukazovat ze si hladate pracu asi nieco ako u nas. A to som sa chcela spytat, ze ako to funguje, kedze moja anglictina nie je este super komunikativna, tak sa toho obavam vybavovat si taketo veci po uradoch v UK. Povazuje sa to ako odchod do zahranicia dovod, hladania prace. Ved ked neuspejete na Slovensku s hladanim tak preco by ste nemohli ist hladat do zahranicia. Slov. urad prace resp. stat, bude iba rad ze sa Vas zbavi co najrychlejsie. A ja nechcem robit nic nelegalne, na to nemam nervy, zacala som robit hned po skole az doposial v kuse 8 rokov. Sama pracovnicka urad. prace mi povedala ze by mi tam tie peniaze mohli aspon trochu na zaciatku pomoct ked si tam budem hladat pracu a sama mi to zacala prepocitavat kolko to je v librach. Tu davku v slovenskych by som tam dostavala mesacne ale v librach.
Ale samozrejme za urcitych podmienok, navstev urad.prace v Uk ze si hladam pracu. Keby ma rodina poslala napr. po 2 tyz.prec, tak mam aspon nejaku rezervu.
Tak aspon takto, aby sme sa z toho vymotali.
Ale velmi Vam vsetkym, dakujem ze ste si nasli cas a boli ste ochotni. Dakujem Mirka

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Mar 10, 2006 1:37 pm

jaro píšeCOLON Po prve, nebude to dobrovolne, pretoze ti ju urady nepriznaju, ak mas nad iste mnozstvo penazi v banke, resp. drahsie auto, atd. Su na to urcene limity.
Myslis na Slovensku? Fakt su limity aj na podporu v nezamestnanosti? Fajn, o tom som nevedel (nikdy som o ziadnu podporu neziadal), potom sa ale nemusime bavit o nemoralnosti a pod., lebo je to jasne vymedzene zakonmi a predpismi...
jaro píšeCOLON PS: Teraz mi napadlo ako tu niekto pisal o tom, ze Slovaci nie su materialisti ako Anglicania... Bullshit!
Ale noo...Este raz, myslis, ze bezny Anglican ktoreho ucet bude v rovnakom stave ako ucet bezneho Slovaka si odoprie nejaku vyhodu na ktoru ma narok z nejakych moralnych dovodov (a skor ako materialista Slovak)?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Mar 10, 2006 2:00 pm

Ale noo...Este raz, myslis, ze bezny Anglican ktoreho ucet bude v rovnakom stave ako ucet bezneho Slovaka si odoprie nejaku vyhodu na ktoru ma narok z nejakych moralnych dovodov (a skor ako materialista Slovak)?
Priemerny Anglican povazuje poberanie davok typu "socialka" ci "nezamestnanecka podpora" za nieco potupujuce a ponizujuce. Namiesto toho, aby travil cas na uradoch prace, radsej pracu hlada!

Martin Hromada
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Nov 07, 2005 4:56 pm
BydliskoCOLON Birmingham - Kidderminster

Poslať od Martin Hromada » Pia Mar 10, 2006 2:08 pm

jaro píšeCOLON
pankac píšeCOLONDobre to chapem, ze ak prides o pracu, pri tom ale este budes mat na ucte nejake uspory, tak dobrovolne odmietnes podporu v nezamestnanosti na ktoru mas narok? Z moralnych dovodov??
Po prve, nebude to dobrovolne, pretoze ti ju urady nepriznaju, ak mas nad iste mnozstvo penazi v banke, resp. drahsie auto, atd. Su na to urcene limity.

Po druhe, bol som v takej situacii asi 2 mesiace po skonceni VS. Ci tomu veris alebo nie, su aj taki ludia, ktori uprednostnia uskromnenie sa pred pocitom, ze ziju z penazi inych ludi. Ono to dost motivuje robit nieco so sebou a stat sa samostatnym, nie odkazanym na peniaze inych ludi.

PS: Teraz mi napadlo ako tu niekto pisal o tom, ze Slovaci nie su materialisti ako Anglicania... Bullshit!
Jaro prosim ta neporovnavaj nas s lenivcami a obmedzencami Anglanmi.
Neviem ako je mozne ze vobec ziju vo vyspelom state.
Su to maximalne obmedzeni ludia. Keby si zamenili Slovensko so Slovinskom budis, ale od kazdeho piateho sa dozvedam ze sme sucastou Juhoslavie.

Potom polozim kazdemu kontrolnu otazku, ci vie kto je to Kofi Annan. Ver mi ani jeden Anglican ho nepozna, pricom kazdy scitany Slovak aspon tusi o koho sa jedna.
Apropo vcera som sa dozvedel ze to bol NEJAKY DIKTATOR!!!

Neurazaj ma kua a neporovnavaj nas takymto sposobom.
:)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Mar 10, 2006 2:14 pm

Jaro prosim ta neporovnavaj nas s lenivcami a obmedzencami Anglanmi.
Neviem ako je mozne ze vobec ziju vo vyspelom state.
Su to maximalne obmedzeni ludia. Keby si zamenili Slovensko so Slovinskom budis, ale od kazdeho piateho sa dozvedam ze sme sucastou Juhoslavie.

Potom polozim kazdemu kontrolnu otazku, ci vie kto je to Kofi Annan. Ver mi ani jeden Anglican ho nepozna, pricom kazdy scitany Slovak aspon tusi o koho sa jedna.
Apropo vcera som sa dozvedel ze to bol NEJAKY DIKTATOR!!!

Neurazaj ma kua a neporovnavaj nas takymto sposobom.
Teraz neviem, ci mam tento prispevok brat ironicky alebo vazne. :-))))

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Mar 10, 2006 2:17 pm

Gina píšeCOLON
Priemerny Anglican povazuje poberanie davok typu "socialka" ci "nezamestnanecka podpora" za nieco potupujuce a ponizujuce. Namiesto toho, aby travil cas na uradoch prace, radsej pracu hlada!
Iste, pokial si priemerny Anglican ktory chce robit aj robotu v rozumnom case najde. Moralku a materializmus Slovakov ci Anglicanov do toho ale nepletme, je to odveci.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Mar 10, 2006 2:24 pm

Gina píšeCOLONPriemerny Anglican povazuje poberanie davok typu "socialka" ci "nezamestnanecka podpora" za nieco potupujuce a ponizujuce. Namiesto toho, aby travil cas na uradoch prace, radsej pracu hlada!
To asi pises o yobs a chavs inymi slovami white scum, ktorych je vsade az az.

Prilis si Anglicanov idealizujes, uz by si sa z toho mohla prebrat. Su to ludia ako kazdy iny narod (ak sa da vobec o etnickych anglicanoch hovorit pri tom aky je tu etnicky mix).

jeden cas som chodil kazdy den rano okolo uradu, kde sa vybavovali socialne davky a ver tomu,ze tam bolo stale plno a nezovseobecnujem to tak, ze priemerny anglican je na socialnych davkach.

Tu to uz dokonca dospelo tak daleko, ze sa stava, ze rodicia nechavaju deti hladovat zamknute v miestnosti s prepacenim s obsratymi stenami a sami vedla pozeraju plazmovu telku a hraju sa na playstation kupenej za socialne davky (skutocny pripad z konca minuleho roka, ale skoro kazdy den vidno v TV nieco podobne). Myslim, ze na sk to zatial tak daleko nedospelo, rsp. davka NASTASTIE nie su take stedre aby sa z nich dali kupovat taketo pozitky.

Toto nie je dovod na zovseobecnovanie, stava sa to, takze radsej by som pojmy priemerny v spojeni s prislusnikom nejakeho naroda vynechal.

Moj nazor je ze pokial ti to zakon a svedomie dovoluje rob si co chces, ked to bude niekomu vadit tak na to bude zakon a hotovo.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Mar 10, 2006 2:36 pm

Prilis si Anglicanov idealizujes, uz by si sa z toho mohla prebrat. Su to ludia ako kazdy iny narod (ak sa da vobec o etnickych anglicanoch hovorit pri tom aky je tu etnicky mix).
Nie, nikoho neidealizujem. Anglicanov tiez kritizujem. A taktiez zijem v realnom svete - teda v tom, kde ludia poctivo pracuju, snazia sa kazdym dnom zlepsit svoje postavenie, ale tiez sa zabavaju, tesia z pekna a hlavne maju principy, za ktore sa nemusia hambit. Ale asi by som sa skutocne uz mala prebrat, kaslat na "podnikavych" Slovakov a konecne si uvedomit ze nad ludskou hlupostou nikdy nevyhram.
To asi pises o yobs a chavs inymi slovami white scum, ktorych je vsade az az.
Pisem o priemernom anglicanovi - cloveku, ktory kazde rano vstane z postele a ide do prace. Chav nie je premerny anglican.
Tu to uz dokonca dospelo tak daleko, ze sa stava, ze rodicia nechavaju deti hladovat zamknute v miestnosti s prepacenim s obsratymi stenami a sami vedla pozeraju plazmovu telku a hraju sa na playstation kupenej za socialne davky (skutocny pripad z konca minuleho roka, ale skoro kazdy den vidno v TV nieco podobne). Myslim, ze na sk to zatial tak daleko nedospelo, rsp. davka NASTASTIE nie su take stedre aby sa z nich dali kupovat taketo pozitky.
Je tazke pochopit, ze kupna sila obyvatelstva krajin, ktore porovnavas je velmi rozdielna??? Aj na SK hladuju deti zamknute v miestnosti, a to z dovodov, ktore sa mozno anglicanom zdaju tak blbe ako tie tvoje.
Moj nazor je ze pokial ti to zakon a svedomie dovoluje rob si co chces, ked to bude niekomu vadit tak na to bude zakon a hotovo.
Zakon je jedna vec (co robia poslanci???), svedomie je ta druha - ta, na ktorej mi ako narod (okrem ineho) este musime velmi pracovat!

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Mar 10, 2006 2:46 pm

Este par komentarov...
bomo píšeCOLON
mirka39 píšeCOLONMam vedomost, ze sa to da preniest do Anglicka
Nedá sa to preniesť. Ak nie si na Slovensku, ale môžeš v pohode robiť aupair v UK (za vreckové), tak prečo by ti Slovensko (resp. my daňoví poplatníci, ako správne píše Jaro) malo prispievať na tvoj pobyt v UK?

Ak si v UK = nehľadáš si na Slovensku prácu = nemáš nárok na podporu v nezamestnanosti. Je to úplne logické.
Uplne logicke to nie je. Hladas si pracu stale v EU. Ktoru si ako danovnik v SR takisto spolufinancoval. Takisto ako si spolufinancoval slovenske fondy z ktorych sa ta podpora vyplaca. Nepracujes ani v SR ani UK a splnas pozadovane podmienky. Podla toho co napisala Mirka to zrejme takto vidia aj zakony a predpisy...
Jaro píšeCOLON
Octanboy píšeCOLONAž ti vyjde zase datum schůzky na pracáku, tak tam pošli nějakého svého blízkého-nejlépe z rodiny a ten ať jim oznámí, že si v členské zemi EU a že si tam hledáš zaměstnání, na což máš právo!
Toto je navod na podvod.
Jaro, nejako stale nechapem kde tam vidis "podvod".
Vzhladom na povodnu jasnu otazku mi Tvoje reakcie v tejto teme mi pridu mierne povedane trosku arogantne..

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Mar 10, 2006 2:49 pm

pankac píšeCOLONMyslis na Slovensku? Fakt su limity aj na podporu v nezamestnanosti?
Na Slovensku take limity neexistuju. Tvoj majetok sa posudzuje len ak uz nemas narok na podporu v nezamestnanosti a ziadas o dodatocne socialne davky. Na podporu v nezamestnanosti ma narok kazdy obcan kto strati pracu a prispieval predtym odvodmi do soc.systemu.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pia Mar 10, 2006 3:00 pm

sidzej píšeCOLON
pankac píšeCOLONMyslis na Slovensku? Fakt su limity aj na podporu v nezamestnanosti?
Na Slovensku take limity neexistuju. Tvoj majetok sa posudzuje len ak uz nemas narok na podporu v nezamestnanosti a ziadas o dodatocne socialne davky. Na podporu v nezamestnanosti ma narok kazdy obcan kto strati pracu a prispieval predtym odvodmi do soc.systemu.
No ak je toto pravda, tak sa musim jednoznacne zastat pankaca v tejto diskusii.

Gina píšeCOLON Priemerny Anglican povazuje poberanie davok typu "socialka" ci "nezamestnanecka podpora" za nieco potupujuce a ponizujuce. Namiesto toho, aby travil cas na uradoch prace, radsej pracu hlada!
Skoro mi zabehlo ked som toto precital. Priemerny anglican (ak existuje) je hocico ine ale toto urcite nie. Ale ako uz bolo povedane toto je off-topic

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Mar 10, 2006 3:01 pm

Gina píšeCOLONPriemerny Anglican povazuje poberanie davok typu "socialka" ci "nezamestnanecka podpora" za nieco potupujuce a ponizujuce. Namiesto toho, aby travil cas na uradoch prace, radsej pracu hlada!
Trosku mi vadi pojem priemerny Anglican, ale ak na to nachvilu zabudnem, tak si nemyslim, ze sa anglicania citia ponizene a potupujuco ak beru podporu v nezamestnanosti. Poctivo kazdy mesiac platia svoje NI contributions, ked pracu stratia, urcite trva nejaky ten cas, kym si najdu dalsiu. Preco by si v tom case nemali poziadat o to, z coho maju zo zakona narok, najma ak prispievali do systemu, z ktoreho budu cerpat? O zneuzivani systemu samotnymi anglicanmi je asi tiez zbytocne pisat, staci si zapnut bezne TV a pozerat programy (uz som videl takych niekolko), kde rozoberaju pripady zneuzitia benefitov a ukazuju specialnych benefit inspectors. V tom programe som nevidel ZATIAL pripady zneuzivania benefitov Slovakmi v UK. Myslim, ze bezi aj nejaka reklamna kampan o tom, ze v tichosti sa sleduju pripady cerpania roznych benefitov a vysetruju sa podvody.
Kazdopadne si myslim, ze je nespravne zovseobecnovat a vytvarat pojmy PRIEMERNY ANGLICAN a PRIEMERNY SLOVAK, o ktorych sa potom dalej bude hovorit, ze zneuzivaju system a nemoralne ziadaju nieco na co maju zo zakona narok. Tymto vsak neobhajujem text povodnej otazky v tomto fore. Sam som proti tomu, aby ludia len sedeli doma a cerpali podporu v nezamestnanosti po celu dobu naroku len z dovodu, ze sa im nechce pracovat. Na druhej strane, preco by mal niekto z pocitu "neponizenia sa" doma hladovat resp. mat problem zaplatit najom v case ked si pracu aktivne hlada.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Mar 10, 2006 3:02 pm

Skoro mi zabehlo ked som toto precital. Priemerny anglican (ak existuje) je hocico ine ale toto urcite nie. Ale ako uz bolo povedane toto je off-topic
Preto treba mat prazdne usta, kde citas londyn.sk. :-).
Skontaktuj sa so mnou cez PM - dohodneme stretnutie, ukazem ti priemernych anglicanov.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Mar 10, 2006 3:09 pm

pankac píšeCOLONNepracujes ani v SR ani UK a splnas pozadovane podmienky. Podla toho co napisala Mirka to zrejme takto vidia aj zakony a predpisy...
Obavam sa, ze v Mirkinom pripade je problem v tom, ze slovenske zakony momentalne upravuju cerpanie podpory v nezamestnanosti tak, ze musis dokazovat aktivne hladanie prace a spolupracu s UP. V Mirkinom pripade je tazke dokazovat, ze si pracu aktivne hlada, ak bude "(ne)pracovat" ako aupair mimo SR. Osobne si myslim, ze tato otazka patri skor na stol jej uradu prace, kedze rozne uradnicky maju na danu vec urcite rozny nazor. Ak sa s nimi dohodne, ze im bude posielat nejaky doklad o tom, ze si aktivne hlada pracu v EU, tak to cerpanie podpory moze byt OK. Ja to ale skor vidim tak, ze ona si tu pracu urcite hladat nechce, len chce vyuzit svoj plny narok na podporu, co je 6 mesiacov v jej pripade.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Mar 10, 2006 3:11 pm

Trosku mi vadi pojem priemerny Anglican, ale ak na to nachvilu zabudnem, tak si nemyslim, ze sa anglicania citia ponizene a potupujuco ak beru podporu v nezamestnanosti.
Elaborujem na mojom pojme PRIEMERNY ANGLICAN - lebo sa nechapeme. Priemerny anglican je clovek, ktory chodi do prace a zaraba priemernu mzdu. Ma kontakty, dake uspory... je to clovek nelenivy. Clovek, ktoremu sa nebridi robit aj nieco, co nie je jeho odbor. Priklad: Moj byvaly kolega dostal padaka (chuda, nevysiel s manazmentom). Asi 25 rokov robil v poistovnictve. Hlada novu pracu v odbore, medzitym pracuje na stavbe - ma styri deti, treba ich uzivit. Vie, ze tych par desiatok libier, ktore by od statu dostal kazdy tyzden (aj ked do systemu daval) ho nezachrani. Stalo by ho to viac dignity, ako to, co z toho, ze na urad prace pojde, dostane. Preto o tri dni po prepusteni z prace uz robil nieco ine.
O zneuzivani systemu samotnymi anglicanmi je asi tiez zbytocne pisat, staci si zapnut bezne TV a pozerat programy (uz som videl takych niekolko), kde rozoberaju pripady zneuzitia benefitov a ukazuju specialnych benefit inspectors. V tom programe som nevidel ZATIAL pripady zneuzivania benefitov Slovakmi v UK.
Ludia v takychto programoch nie su priemerny ludia v tejto krajine. Netreba pozerat tolko telku - lebo, to, co sa tam ukazuje vam da pocit, ze je to skutocnost. O Slovakoch, ktory zneuzivaju system v UK sa nerobia programy, lebo sa o tom "nevie".

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Mar 10, 2006 3:13 pm

sidzej píšeCOLONMyslim, ze bezi aj nejaka reklamna kampan o tom, ze v tichosti sa sleduju pripady cerpania roznych benefitov a vysetruju sa podvody.
Neviem, ci myslis to co ja, ale ak hej, tak ide o reklamu na nieco ine - je to o nefinancnych bonusoch (zlato, auta, atd.) a pozickach a pod., ktore mnohe firmy (vraj aj tie velke v City) vyplacaju svojim zamestnancom ako formu mzdy... a tym padom sa vyhybaju odvadzaniue plnych dani a NIC. Proti tomuto Inland Revenue nedavno rozbehlo kampan...

Inak suhlas s tvojim prispevkom..

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Mar 10, 2006 3:16 pm

"Asi 25 rokov robil v poistovnictve" - Gina, to asi tiez nebude uplne typicky priklad priemerneho anglicana, ze? :)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Mar 10, 2006 3:20 pm

"Asi 25 rokov robil v poistovnictve" - Gina, to asi tiez nebude uplne typicky priklad priemerneho anglicana, ze? :)
Lebo??

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Mar 10, 2006 3:29 pm

Gina píšeCOLON
Lebo??
Lebo... Anglicko je vacsie ako square mile :)

Skor som chcel naznacit to, ze tvoj znamy si zrejme svoju hrdost este moze dovolt. Co neznamena, ze az na tom bude nahodou fakt zle, tak ho to neprejde :)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Mar 10, 2006 3:30 pm

pankac píšeCOLONJaro, nejako stale nechapem kde tam vidis "podvod".
Mirka si nebude aktivne hladat pracu v UK, lebo tu bude aupiair. Ako aupair nema narok na podporu. Uradom povie (zaklame), ze si pracu hlada, co je podmienka toho, aby dostala peniaze. IMHO jasny podvod.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Mar 10, 2006 3:39 pm

bomo píšeCOLON
jaro píšeCOLONMirka si nebude aktivne hladat pracu v UK, lebo tu bude aupiair. Ako aupair nema narok na podporu. Uradom povie (zaklame), ze si pracu hlada, co je podmienka toho, aby dostala peniaze. IMHO jasny podvod.
Predne toto je pointa, Jaro má pravdu.
V tomto sa snad zhodneme vsetci :)

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Mar 10, 2006 3:51 pm

jaro píšeCOLON
pankac píšeCOLONJaro, nejako stale nechapem kde tam vidis "podvod".
Mirka si nebude aktivne hladat pracu v UK, lebo tu bude aupiair. Ako aupair nema narok na podporu. Uradom povie (zaklame), ze si pracu hlada, co je podmienka toho, aby dostala peniaze. IMHO jasny podvod.
Ok, netusim, ako je podpora v SR viazana na dokazovanie hladania si roboty a ci tato robota musi byt v SR - preto som tuto otazku nadhodil vyssie - ak ano a Mirka bude tvrdit, ze si pracu hlada a nebude si ju naozaj hladat (aj aupair si moze hladat robotu), tak suhlasim.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pia Mar 10, 2006 3:58 pm

Gina píšeCOLON
Preto treba mat prazdne usta, kde citas londyn.sk. :-).
Skontaktuj sa so mnou cez PM - dohodneme stretnutie, ukazem ti priemernych anglicanov.
Dakujem za ponuku. Mozno ju raz vyuzijem. Momentalne som vsak zamerany na krajanov ako na domorode etnikum :-)

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Mar 10, 2006 4:19 pm

bomo píšeCOLON
jaro píšeCOLONMirka si nebude aktivne hladat pracu v UK, lebo tu bude aupiair. Ako aupair nema narok na podporu. Uradom povie (zaklame), ze si pracu hlada, co je podmienka toho, aby dostala peniaze. IMHO jasny podvod.
Predne toto je pointa, Jaro má pravdu.
..nicmene...otazka toho, ci je podpora viazana na hladanie prace v danej krajine a ci moze byt vyplacana v inej, nema s podovodmi nic spolocne, takze ak niekto pride na to ako to je, napiste :)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Mar 10, 2006 4:35 pm

pankac píšeCOLON..nicmene...otazka toho, ci je podpora viazana na hladanie prace v danej krajine a ci moze byt vyplacana v inej, nema s podovodmi nic spolocne, takze ak niekto pride na to ako to je, napiste :)
Myslim, ze na to Mirka odpovedala dostatocne. Pokial si skutocne hadas pracu a vies to podlozit, tak mas narok na podporu. Zakonne a IMHO aj moralne.

jumper77
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Uto Aug 29, 2006 11:41 am

Export davok v nezamestnanosti do krajin EU + Svajciarsko

Poslať od jumper77 » Štv Jan 18, 2007 2:07 pm

Zdravim vsetkych,

trosku by som chcel osvetlit preberanu problematiku, aj ked pre Mirku uz bude bezpredmetne, ale pre buducich navstevnikov sa to urcite hodi...

Aj ja sa chystam do UK, mal by som odlietat 7.2.07. V byvalej praci na Slovensku som rozviazal pracovny pomer dohodou k 31.12.2006.
Zaregistroval som sa na urade prace v mieste bydliska. Nakolko som z poslednych 4 rokov 3 odpracoval, vznikol mi narok poberat davku v nezamestnanosti. Malokedy citam rozne poucenia k roznym tlacivam, ktore treba vyplnit, ale tentoraz sa vyplatilo. V pouceni k tlacivu pre socialnu poistovnu, ktora zabezpecuje vyplacanie podpory v nezamestnanosti ma zaujal bod, ktory hovori o exporte davok do krajin EU + Svajciaska.
Vytelefonoval som som si to na socialnej poistovni a urade prace a funguje to nasledovne:

1. V prvom rade treba splnat podmienky poberania davky v nezamestnanosti na Slovensku
2. Pred odchodom do zahranicia za ucelom hladania si prace je potrebne byt na slovenskom urade prace evidovany min. 4 tyzdne
3. Najneskor do siedmich dni po prichode do zahranicia je potrebne sa zaregistrovat na tamojsej obdobe nasho uradu prace, co je v pripade UK Jobcentre (jobcentre plus)

Toto su podmienky, ktore treba splnit, aby sa o poberani podpory v zahranici dalo vobec uvazovat.
Podporu mozes poberat max. 3 mesiace a vyplaca ju SR.
Vyska podpory by mala byt rovnaka na aku mas narok na Slovensku, akurat prepocitana do cudzej meny.

Dufam, ze som tymito informaciami niekomu pomohol.

Ak to vybavim, tak sem dopisem podrobnosti (ak nezabudnem :)) )

Inak rada pre pripadnych zaujemcov: Urcite sa na vybavovanie na Slovensku psychicky pripravte, pretoze kazda uradnicka, ktorej som sa na to spytal, zacala slovami: "No viem, ze sa to tusim da, ale neviem presne ako, ale viem ze je to velmi komplikovane..."
Takze je vhodne si to dopredu trosku obvolat, aby mali tetusky dost casu si potrebne veci nastudovat a aby vam to spravne vsetko povyplnali...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Export davok v nezamestnanosti do krajin EU + Svajciarsk

Poslať od kazisvet » Pia Jan 19, 2007 3:01 pm

jumper77 píšeCOLONZdravim vsetkych,

trosku by som chcel osvetlit preberanu problematiku, aj ked pre Mirku uz bude bezpredmetne, ale pre buducich navstevnikov sa to urcite hodi...
ak chcete prakticke skusenosti s vybavovanim "slovenskej" podpory v anglicku, pytajte sa na to Suha.
Absolvoval to minuly rok, pokial viem, tak sa mu podarilo, aby mu slovensku podporu vyplacali v librach (ale len prepocet z Sk na libry), musel sa hlasit na job centre kazde 2 tyzdne a mal s tym dost vybavovaciek. A pokial viem, tak mu prvu podporu vyplatili az po nejakych 3 mesiacoch, naraz za cele to obdobie. Takze da sa to, ale zivit sa tym asi neda.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

suho
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Pia Jún 09, 2006 1:42 am
BydliskoCOLON London , Hounslow

Poslať od suho » Štv Jan 25, 2007 1:01 am

Sorry, asi už idem s krížikom po funuse, celý január mám veľa práce, tekže na Londyn.sk som nemal veľa Ä

shifter
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Jún 22, 2004 1:50 pm
BydliskoCOLON BA

Poslať od shifter » Štv Feb 01, 2007 6:59 am

No mne by sa to nechcelo vybehavat po uradoch prace ani za nic...

Ono, su totiz aj taki ludia, ktori maju aj trosku vyssie ciele v zivote, takze sa nechcu zaradit do lower class tym, ze ich niekto uvidi vchadzat na urad prace. Nehovoriac o tom, ze je tu riziko, ze sa ich niekto opyta na pohovore na lepsejsiu poziciu napriklad 'A co ste robili maj-august 2006?' Pri odpovedi 'bol som vedeny v evidencii na UP' by sa asi radsej kdesi zahrabali alebo by zaklamali :o)

Predstavte si, ze by napriklad bulvar vyhrabal na nejakeho ministra ze bol vtedy a vtedy na podpore len tak, lebo mohol. Zakonne by to bolo OK, ale ta hanba! ;)

Kdesi som cital, ze kazda socialna vrstva kopiruje spravanie vrstvy nad nou v snahe sa s nou identifikovat, tyka sa to tiez jazyka/akcentu, obliekania (preto tolko poziciek) a pod. Nuz ale to je UK, na SK tie social classes este nie su tak viditelne urcene, mozno preto nasinci aj z lower middle class tak hromadne a pri kazdej prilezitosti navstevuju podobne socialne institucie.

BUTTON_POST_REPLY