Komerčné poistenie pri ceste za prácou do UK na 6 týždňov

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mapo910
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Štv Mar 02, 2006 11:06 am

Komerčné poistenie pri ceste za prácou do UK na 6 týždňov

Poslať od mapo910 » Pon Apr 03, 2006 5:05 pm

ahojte ludia scestovani,

planujem cestu do Uk.6 tazdnov skola potom praca cca 6tyzdnov.Ako to mam urobit s komemrcnym poistenim? ma si ho dat len na 6 tyzdnov alebo na cely cely cas co budem v UK?
Co citam tak v UK mozes zohnat temporary job, summer job a trvalu pracu.Ako to je z poistenim zamestnavatel plati zdravotne poistenie aj ked sa zamesnam docasne(temporary)? Kedze tam chcem pracovat len 6-8 tyzd. viete mi poradit ako by som si to mal vybavit s poistenim.
Vdaka moc
Martin

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: komercne poistenie

Poslať od bajka » Pon Apr 03, 2006 5:23 pm

Na tych 6 tyzdnov, co budes v skole sa daj komercne poistit na Slovensku a potom podla toho ako to bude vyzerat s pracou mozes zavolat domov, nech Ta dopoistia. Poistit Ta moze na Slovensku hocikto, ale bude potrebovat Tvoje rodne cislo a musi to byt minimalne 3 dni dopredu(aspon v Unione to tak funguje.) V kazdom pripade sa poisti radsej v 2 poistoviach nez v ziadnej. Nahoda vie byt potvora.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: komercne poistenie

Poslať od xaxa » Pon Apr 03, 2006 6:30 pm

bajka píšeCOLONNa tych 6 tyzdnov, co budes v skole sa daj komercne poistit na Slovensku a potom podla toho ako to bude vyzerat s pracou mozes zavolat domov, nech Ta dopoistia. Poistit Ta moze na Slovensku hocikto, ale bude potrebovat Tvoje rodne cislo a musi to byt minimalne 3 dni dopredu(aspon v Unione to tak funguje.) V kazdom pripade sa poisti radsej v 2 poistoviach nez v ziadnej. Nahoda vie byt potvora.
Da sa poistit cez web a staci den dopredu. Myslim ze napr. generali a union (ja som skusal generali, mali vtedy taky polo nefunkcny ssystem ale dalo sa to).

mapo910
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od mapo910 » Str Apr 05, 2006 4:40 pm

vdaka vsetkym za reakcie,

bomo: diki za link, su tu dobre informacie pre nezasvetenych(teda aj pre mna), ale som to uz cital

este nieco: ked sa v UK zamestnam docasne na kratku dobu cca6tyzdnov prihlasi ma zamestnavatel do ich zdravotnej poistovne a mam si potom vybavovat NINO?

vdaka

mapo910
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od mapo910 » Štv Apr 06, 2006 10:55 am

vdaka moc,
a exsituje v UK nieco ako zdravotny preukaz u nas?Cim sa tam preukazujes u lekara?

S tym NINO to este neako musim domysliet lebo ked ja im tam poslem jeden z mojich dokladov a oni mi ho poslu naspat ked uz budem prec.....
comyslis mam si to vybavovat ked tam budem tak kratko? no na druhej strane je to ze by si to mal vybavit kazdy pracujuci v UK...
mohol by si nieco poradit ak sa da lebo zatial nemam ziadnu predstavu:(, aj ked realita byva uplne ina ako je predstava.

zatial vdaka

mapo910
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od mapo910 » Pon Apr 10, 2006 6:18 pm

vdaka moc

cau cau

BUTTON_POST_REPLY