Ako sa po anglicky vola zdravotny leukoplast...

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
LondonMan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Máj 06, 2006 12:38 pm

Ako sa po anglicky vola zdravotny leukoplast...

Poslať od LondonMan » Sob Máj 06, 2006 12:50 pm

Ahojte,

netradicna otazka, ale potrebujem (lacno) kupit v Londyne levkoplast (pasku) na kurie oka (na nohe). Proste tie zdravotne pasky.

Neviem ako sa tato vec vola, a ani neviem kde to mam ist kupit, ci do lekarni alebo do nejakych specializovanych obchodov s obuvou. Potrebujem vsak vediet po anglicky ako im povedat co zhanam. Dik!

Ak mate niekto s tymto skusenosti, poradte prosim nech si potom vyhladam aj kolko to stoji, aby som niekde za to nedal vela.

caute

Gabula
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pon Jún 27, 2005 9:22 pm
BydliskoCOLON Edgware Road, London

Poslať od Gabula » Sob Máj 06, 2006 1:15 pm

Tak pokial moje vedomosti siahaju, tak leukoplast je po anglicky PLASTER, dostanes to v kazdej chemist za cca. 2 pounds. A kurie oko sa povie CORN EYE.

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Re: Ako sa po anglicky vola zdravotny levkoplast...

Poslať od motor » Sob Máj 06, 2006 1:24 pm

LondonMan píšeCOLONlevkoplast (pasku) na kurie oka
caute
ale pozor na 'plaster cast' co je sadra alebo 'plasterer' co je omietkar/stukater
len nechod do Homebase pytajuc si 'plaster' :-D

ak by si sa ocitol v USA, tam to nepoznaju take slova. tam pouzivaju 'band-aid'

tot drobny exkurz na temu leukoplast

LondonMan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Máj 06, 2006 12:38 pm

Poslať od LondonMan » Sob Máj 06, 2006 6:03 pm

Gabula, diky, takze 2 libry to nieje vela, pokial je to pravda, tak budem pytat plaster on corn eye on foot v lekarnach.

motor, som sakra vedel, ze mi daco na topicu resp. v mojej prvej vete nesedi, cely cas to divne bilo do oci ale udrelo to az tebe. Uz aj ja vidim, ale co uz teraz :-)

macko_usko
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Str Máj 11, 2005 10:10 pm

Re: Ako sa po anglicky vola zdravotny levkoplast...

Poslať od macko_usko » Ned Máj 07, 2006 6:02 pm

LondonMan píšeCOLONAhojte,

netradicna otazka, ale potrebujem (lacno) kupit v Londyne levkoplast (pasku) na kurie oka (na nohe). Proste tie zdravotne pasky.

Neviem ako sa tato vec vola, a ani neviem kde to mam ist kupit, ci do lekarni alebo do nejakych specializovanych obchodov s obuvou. Potrebujem vsak vediet po anglicky ako im povedat co zhanam. Dik!

Ak mate niekto s tymto skusenosti, poradte prosim nech si potom vyhladam aj kolko to stoji, aby som niekde za to nedal vela.

caute
Lepsie ti v lekarni porozumia, ked si budes pytat "plaster for verruca". Kurie oko (na nohe) sa tuna totizto najcastejsie povie "verruca". Potom je aj slovo "wart", ale to znamena bradavica (napr. na ruke). Inac, na verrucu (kurie oko) je dobra mast (je to taky gel), ktora sa vola "bazuka" a ta stale pomoze (aspon mojim detom). Stoji okolo £6. No posledny krat som skusila pripravok, co sa vola "Wartner" a funguje to na sposob "zmrazenia acidom" a potom do 10 dni ti to oko odpadne. A fungovalo to super. Len cena sa ti asi velmi nebude pacit, lebo to stalo nejakych £12 (hoci v tom mas zo 10 aplikacii). Ked pouzivas ebay, tak tam to budu mat urcite lacnejsie...:)

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

leukoplast

Poslať od oslo1 » Str Jún 28, 2006 12:44 am

Ahoj,
leukoplasta sa vola Mepore tape, na slovensku sa tomu hovori leukopur (nizkoalergicy leukoplast).
Na kurie oka sa predavaju specialne naplaste Bazuca.

BUTTON_POST_REPLY