Rocne zuctovanie zdravotneho poistenia na SK

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Rocne zuctovanie zdravotneho poistenia na SK

Poslať od ubeno » Uto Máj 09, 2006 12:54 pm

Ospravedlnujem sa ak sa tu uz pretriesalo, resp. je to neaktualne.

Prave som sa dozvedel o dalsej drobnosti, ktorou nam nasa materinska vlast dava najavo ze na nas mysli. Vola sa to: 'Rocne zuctovanie zdravotneho poistenia'. Je to obdoba danoveho priznania prenesena do zdravotneho poistenia. Neviem presne koho to bude affectovat, ale predpokladam, ze ludia ktori v roku 2005 mali nieco spolocne so slovenskym zdravotnym systemom budu involved...

Viac info]: tu, resp. aj maly clanocek tu

Ak ma niekto o tomto prehlad napiste nejake info, nech to nemusism cele studovat...

Vdaka

bathory
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Feb 21, 2006 11:22 am

Poslať od bathory » Str Máj 10, 2006 8:37 am

Myslím, že najdôležitejšie informácie získate, ak si prečítate toto, hlavne, koho sa to týka, koho nie a termíny...ak si to chcel po lopate od niekoho počuť, tak sa ospravedlňujem, ale ono je toho dosť a úprimne, nie všetkému rozumiem...a pre dobrovoľníkov je tuaj blog Jozefa Mihála - iniciátora tohto zákona, ale to už asi len pre masochistov:), ktorým už ani leštenie okien nerobí radosť...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Str Máj 10, 2006 12:58 pm

bathory píšeCOLONMyslím, že najdôležitejšie informácie získate, ak si prečítate toto, hlavne, koho sa to týka, koho nie a termíny...ak si to chcel po lopate od niekoho počuť, tak sa ospravedlňujem, ale ono je toho dosť a úprimne, nie všetkému rozumiem...a pre dobrovoľníkov je tuaj blog Jozefa Mihála - iniciátora tohto zákona, ale to už asi len pre masochistov:), ktorým už ani leštenie okien nerobí radosť...
vcera som bol akurat na skoleni, takze som trochu mudrejsi. Je to sice komplikovany system, strasne vela tlaciv, ale na 99% pripadov vcelku jednoduchy.
V podstate, kazdy kto len pracoval a nemal prijmy v ziadnom z mesiacov vyssie ako 43.095 Sk (co asi nebude bezne), nema takuto povinnost a moze to hodit za hlavu.
Ale ak uz bol aspon den zivnostnikom (pozor aj konatelia sro boli od januara do augista zivnostnikmi a mozno o tom ani nevedeli), musia to rocne zuctovanie urobit, aj ked teoreticky nezarobili ani korunu.
Myslia sa tym len prijmy na slovensku, na nase anglicke zatial nase zajace nesiahaju, ale mozno fickovia uz budu :))
komplikovane na vysvetlovanie vo fore, ak mate niekto zufalu potrebu sa poradit vo veci, poslite mi sukromny email s podrobnostami typu ..od do som robil to a to... a skusim poradit.
Ak tu bude easy mate to gratis, ak complicated poslem fakturu :))
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

BUTTON_POST_REPLY