pridavky na deti

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
adulka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Ned Júl 02, 2006 9:11 pm

pridavky na deti

Poslať od adulka » Uto Aug 01, 2006 7:09 am

ahojte tí,ktorí už poberáte prídavky! môžete mi prosím napísať v akej výške sa poskytujú prídavky na deti v UK? mám 19 ročnú dcéru a ide teraz do prvého ročníka na VŠ na Slovensku. Manžel by si uplatnil nárok v UK, pracuje tam už viac ako rok. Ďakujem

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Uto Aug 01, 2006 10:14 am

adulka,obavam sa, ze ta sklamem. V UK uz 19 rocne deti nie su "deti" a tak sa tu na ne nepoberaju ziadne pridavky. Naviac dcerka evidentne ani v UK nie je - pises, ze ide studovat na VS na Slovensku. Takze narok ZIADNE pridavky nema.
To, ze tu tvoj manzel rok pracuje s tym nic nema spolocne ....

adulka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5

Poslať od adulka » Pia Aug 04, 2006 3:11 pm

Vdaka Sandie za Tvoju reakciu. Nedávno som pocuvala nejaku relaciu a tam sa hovorilo tom, ze členské štáty EU zjednocujú legislatívu v oblasti uplaňovania nárokov na dávky. Tak podľa našej legislatívy je nezopatrené dieťa (ktoré študuje na VŠ) do veku 25 rokov , takže dovtedy môžeš poberať naň prídavky na deti. Aj ked moja angličtina nie je dosť dobrá, vidím , že najlepšie bude naštudovať si anglický zákon. Otázku som hodila do fóra preto, že som si myslela, že bude reagovať niekto, kto má skúsenosti s uplatnením nároku na dávku. Neposkytla si mi žiadnu konkrétnu info (napr. odkedy do kedy je nárok , v akej výške atď.) Práve tu na fóre sa vyjadrovali ľudia, ktorí tie prídavky poberajú, že nie je podmienkou, aby dieťa bolo v UK. Dokonca, že niektorí poberajú aj v UK aj na SVK. Mimochodom, Ty si si uplatňovala nárok na prídavky na deti v UK?

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Pia Aug 04, 2006 3:40 pm

adulka, reagovala som na tvoj prispevok prave preto, ze poberam na syna pridavky.
Pridavky na dieta sa v UK uplatnuju na deti do 19 rokov - to uvadzam z brozury pre Child Benefit, ako ho stanovuje anglicky zakon.
Na deti sa tu stanovuju pridavky podla ich veku - ale pridavky naozaj koncia tym, ze dieta dosiahen vek 20 rokov, resp, ak dosiahlo 19 rok pred 10.aprilom roku 2006, tak konci poberanie tymto datumom. Takto to tu je zakonne stanovene (citujem ti tu naozaj priamo z borzury pre CHild benefit).
Ak chces konkretne udaje, mozes sa obratit ty alebo tvoj manzel priamo na HM Revenue& Customs a pytat sa konkretne. Tel. cislo je 0845 302 1444, adresa (pre pisomny styk) je: Child Benefit Office
POBox 1
Newcastle upon Tyne
NE88 1AA

toto je adresa, ak tovoj manzel pracuje v UK. Ak v Irsku, adresa je ina (samozrejme. Ak ches, poslem aj tu).
Ak vsak budete vybavovat Child benefit zo Slovenska, volajte radsej na tel. c.: 0044 191 225 1000

POodtykam vsak, ze ak tvoja dcera nesplna pozadovanu vekovu hranicu, ktoru som uviedla vyssie, je zbytocne sem vobec volat a cokolvek si narokovat (aj ked SK zakony su ine, tu platia UK zakony).

Co sa tyka ludi a ich reakcii, ze tu neziju a aj tak poberaju na deti benefit (a deti su na SK), sa vyjadrovat nebudem, lebo to je obycajna slovenska vychcanost. Tu by to totiz nikoho ani nenapadlo, ze by mal poberat na deti pridavky a pritom dieta ani v uvedenom state nezije. A uz vobec nehovorim o chrapunoch, ktori poberaju davky aj tu v UK a aj na SK. Na toto skratka nemam slov. Len dufam, ze im na to raz angloicke urady pridu a budu platit, az sa poseru.

Inak este jedna vec - v UK je vacsinou poberatelkou detskych pridavkov matka ..... a maju na to aj padny dovod.

Takzetak, adulka. Ak budes cokolvek potrebovat, napis. Len mi nepis, ze chces vediet vysku pridavkov na tvoju dceru - to zavisi od vela veci (ta sa stanovuje na zaklade urcitych kriterii, veku , ci studuje, kde studuje, kde byva a podobne). Ale obavam sa, ci vobec splnas to vekove kriterium (teda nie ty ale dcerka). Ak ano, tak ty alebo manzel zavolajte na cisla, ktore som vam dala a na zaklade vasej konkretnej situacie vam povedia, co a ako.

Pekny den,
A.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pia Aug 04, 2006 10:08 pm

sandie píšeCOLONInak este jedna vec - v UK je vacsinou poberatelkou detskych pridavkov matka ..... a maju na to aj padny dovod.
sandie, aky je ten padny dovod? podla mna je uplne jedno, ktory z rodicov pridavky dostava, teda ak rodina fubguje normalne a aj financie su spolocne.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Pia Aug 04, 2006 10:21 pm

kazisvet, ak ta to zaujima, je to preto, ze ak sa manzelstvo rozpada, matka sa v drtivej vacsine stara o deti a tak aj nadalej pridavky dostava ona. Naviac matky zarabaju menej (aspon tu v UK) a vela z nich sa o deti stara doma, takze aj preto.
Ked si ziadas o pridavky, uz tam ti je naznacene, ze by to mala byt matka, na koho sa budu posielat. Fakt to odporucaju. V tomto je to trosku ine ako na SK. Ale tym samozrejme nemyslim, ze si nemoze poziadat aj otec. Ale tu sa o deti stara vacsinou matka.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pia Aug 04, 2006 11:05 pm

sandie píšeCOLONkazisvet, ak ta to zaujima, je to preto, ze ak sa manzelstvo rozpada, matka sa v drtivej vacsine stara o deti a tak aj nadalej pridavky dostava ona. Naviac matky zarabaju menej (aspon tu v UK) a vela z nich sa o deti stara doma, takze aj preto.
Ked si ziadas o pridavky, uz tam ti je naznacene, ze by to mala byt matka, na koho sa budu posielat. Fakt to odporucaju. V tomto je to trosku ine ako na SK. Ale tym samozrejme nemyslim, ze si nemoze poziadat aj otec. Ale tu sa o deti stara vacsinou matka.
Sandie, nie len tu, vsade sa o deti viac staraju matky. Ten dovod ma napadol ako prvy a v podstate ako jediny. Myslim, ze je to uplne jedno, kto pridavky dostava, ak manzelstvo funguje. U nas ich dostavam na malu ja, ale aj tak jej idu hned na sporenie :)

adulka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5

Poslať od adulka » Sob Aug 05, 2006 7:01 am

Vdaka za info.

GToi99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pon Sep 25, 2006 8:31 pm
CONTACTCOLON

Pridavky na manzela

Poslať od GToi99 » Pon Sep 25, 2006 10:39 pm

Ja Vas teraz vsetkych sklamem co sa tyka tvrdenia ze iba zena moze poberat pridavky.Osobne sa staram o svoju 18 mesacnu dceru uz vysse roka a pretoze manzelka pracuje,ona pravo na pridavky nema.
Ha in your face.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Uto Sep 26, 2006 8:54 am

GToi99, nikoho nesklamavas - ak citas poriadne, nik tu netvrdil, ze to MUSI byt IBA zena, ktora pobera pridavky na deti.

Takze si svoju poslednu posmesnu vetu mozes strcit vies kam ;-)

Inak taketo prispevky su myslim najzmysluplnejsie - tolko rad, ktore som sa docitala v tvojom prispevku, som uz davno nikde necitala :-)

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Str Mar 16, 2005 10:37 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Uto Sep 26, 2006 9:02 am

Ten dovod, preco vacsinou v UK pobera pridavky matka, nie je taky prozaicky akoze ved sa o deti lepsie stara...
Ide o to, cloveku ktory pobera Child Benefits sa toto obdobie zapocitava do naroku na statny dochodok, takze je to forma pokrytia obdobia, kedy zena zrejme nepracuje. To ale neznamena, ze ked zacne pracovat, tak strati na Child Benefits narok, to nie, ale pretoze otec je vacsinou stale zamestnany, tak nepotrebuje pokryvat nezamestnane obdobie pre ucely dochodku.
V pripade, ze sa o dieta stara otec, tak je uplne normalne, aby si vybavil Child Benefits na seba.
Ale pocula som uz aj take ;-) ze obaja manzelia su nezamestnani, muz si pridavky velmi 'umne' vybavi na seba, zene tvrdi, ze 'ved to je na nich oboch' a ona mu naivne doveruje... tak na to pozor - Child Benefits su aplikovatelne LEN na 1 osobu, a to prave kvoli tomu dochodkovemu zapoctu.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Uto Sep 26, 2006 9:20 am

GToi99, bohuzial je vidiet, ze si tu novy a bohuzial si sa ja prejavil ako typicky Slovak :-(

Ale co, ked demokracia, tak demokracia .... aj ty mas narok povedat svoj nazor, aj ked sa nemusi zlucovat s etikou tohto fora.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: Slovenska mudrost

Poslať od ubeno » Uto Sep 26, 2006 10:04 am

GToi99 píšeCOLON
Ale no tak, si tu sice novy ale snad sa nemusis znizovat hlboko pod uroven tohto fora.

Sandie ti iba naznacila co mozes s tou narazkou robit (rozumej na co je vhodna). Destinaciu si si vydedukoval ty sam a zrejme podla vlastnych preferencii.

Ak chces este s niekym na tomto fore seriozne diskutovat, odporucam zmenit pristup a nick...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Sep 26, 2006 11:18 am

sandie píšeCOLONGToi99, bohuzial je vidiet, ze si tu novy a bohuzial si sa ja prejavil ako typicky Slovak :-(

Ale co, ked demokracia, tak demokracia .... aj ty mas narok povedat svoj nazor, aj ked sa nemusi zlucovat s etikou tohto fora.
sandie, dufam, ze nemas pravdu a tento GToi99 nie je typicky slovak. Ak hej, tak nas caka ruzova buducnost, radsej dufam, ze on je vzorka netypickeho slovaka. Aspon na tomto fore to je chvalabohu tak.

BUTTON_POST_REPLY