European Health Insurance Card,kde to môžem použivať?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
ati28
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Aug 08, 2006 7:32 am

European Health Insurance Card,kde to môžem použivať?

Poslať od ati28 » Uto Aug 08, 2006 7:50 am

čawte.Som v Anglicku pol roka,momentalne som doma na dovolenke ale ma seklo v križoch.Mam insurance number ale aj european health insurance card,s ktorym že vraj možem sa dať vypisať/navštiviť lekara hockde v EU.Bol som v SK u lekara ale taku kartičku nikdy nevidel-nepočul o tom moj lekar,lebo v UK nie som registrovany u doktora.Horko-ťažko ma vypisal na tyžden,ale ani on nevie či to budem musieť ja hradiť,ale som prefaxoval zamestnavatelovi do UK "marodny list",ale oni my to asi schvalili v zamestnani,lebo som volal do UK a povedali mi,že mam tie dni kryte.Takže neviem či ma niekto s tymto skusenosti ako to je...kto mi preplati marodku,alebo budem musieť ja cele uhradiť ja svojmu lekarovi v SK?Je to všetko take komplikovane,ako ta EU zdravotna karta funguje...,hmm?Sme v unii ale ani lekari nevedia ani v lekarni.Odpiste prosim ak niekto s tymto mal uz skusenosti.Diky

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: European Health Insurance Card,kde to môžem použivať?

Poslať od ubeno » Str Aug 09, 2006 11:48 am

No ked sa nikto nema k cinu, tak je ti skusim odpovedat. Aj ked moje vedomosti su len cisto teoreticke.
ati28 píšeCOLONkto mi preplati marodku,alebo budem musieť ja cele uhradiť ja svojmu lekarovi v SK?
Moc tomu nerozumiem, ak mas na mysli tvoj plat pocas tvojej praceneschopnosti, tak jediny kto by to mal hradit je tvoj zamestnavatel nie?

Ak sa bavime o nakladoch na zdravotne osetrenie doma na SK tak to je ina pesnicka. EHIC card ti zarucuje, ze v statoch EU mas narok na NEVYHNUTNU zdravotnu starostlivost rovnako ako ini obcania toho statu - rozumej ti co su v danom state poisteni. To znamena, ze by si mal dostat presne taku istu zdravotnu starostlivost a platit presno tolko isto, co by platil tvoj kamarat na SK, ktory je poisteny na SK, seklo by ho v krizoch ako teba a bol osetreny rovnako ako ty :-).

jancci
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pia Júl 08, 2005 9:16 am
BydliskoCOLON Bognor Regis

Poslať od jancci » Uto Aug 22, 2006 3:57 pm

Tiez som na slovensku navstivil mojho lekara s problemom,ktory vsak az tak moc neponahlal.Povedal mi ze,s tymto preukazom mozem tak akurat poziadat v Anglicku o lacnejsi listok do kina.Doslovne povedal,ze on z toho nikdy peniaze vidiet nebude.

Angie
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Str Nov 08, 2006 2:46 pm
BydliskoCOLON Barnstaple

Poslať od Angie » Str Nov 08, 2006 4:07 pm

Ahojte. Vedel by mi niekto povedat kde tu EHIC kartu mozem dostat? U koho ju ziadat? Chystam sa teraz spat na Slovensko asi na 2 mesiace a pocula som ze tato karta je pri osetreni potrebna. A este jedna otazka, pocul niekto o tlacive E114? Vraj je tiez potrebne pri osetreni na slovensku. kde sa da ziskat? Dakujem

repo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Str Mar 30, 2005 5:03 pm

Poslať od repo » Str Nov 08, 2006 6:07 pm

V Juli som bol doma na dovolenke, potreboval som vyplachnut ucho, bez problemov mi to spravili a zobrali EHIC kartu, este som sa pytal ci s nou nebude problem ak ju nahodou nepoznaju ale len skonstatovali ze ziadny problem nebude. Za osetrenie som neplatil, akurat som platil tych 20SK ktore boli zrusene tusim ked ficko vyhral volby.

stoffa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Pon Okt 23, 2006 5:12 pm

Poslať od stoffa » Str Nov 08, 2006 7:40 pm

Ja som bol doma v septembry. Bol som aj u klasickeho obvodneho lekara aj u odborneho. Obvony lekar sa ani neobtazoval zistovat co a ako s kartickou poistenca ktora je vydana v anglicku. Skratka viacej mu hralo do karat ze sa mu zaplati v hotovosti. A aj som tak urobil. Odborny lekar, to je ina kava. Bol som u ocneho s tym, ze si necham predpisat nove okuliare. Chcel som platit v hotovosti, ziadne vyuzitie poisteneckej karty, ale na moje prekvapenie si ju vypytal s tym, ze mi povedal preco by som si to mal cvakat zo svojeho, ked to mozem mat bezplatne. Dokonca okuliare ktore som si nechal predpisat ma vysli rovnako ako by som si ich vybavoval cez slovensku poistenecku kartu.
A co z toho vypliva? Zalezi na akeho lekara natrafis.

MZed
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pia Apr 28, 2006 11:42 pm
BydliskoCOLON Staines

Poslať od MZed » Str Nov 08, 2006 10:21 pm

Link kde zaziadat o EHIC je tu
http://www.dh.gov.uk/PolicyAndGuidance/ ... lers/fs/en
(pride postou cca do tyzdna, ja som ho mal do 3 dni)

Treba adresu na ktoru to poslu a NINO

Angie
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Str Nov 08, 2006 2:46 pm
BydliskoCOLON Barnstaple

Poslať od Angie » Štv Nov 09, 2006 12:10 am

Dakujem pekne MZed uz som o to poziadala. a nevies este co s tym formularom Cislom E114 alebo E106? neviem presne ktore z nich ale tiez je vraj potrebvne pri osetreni

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Štv Nov 09, 2006 12:24 am

Informácie o formulároch sú na stránke http://www.easyexpat.com/en/faq/health/q34.htm

adameva
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Pon Sep 24, 2007 12:26 pm
BydliskoCOLON Notrhfield

Poslať od adameva » Uto Apr 29, 2008 12:25 pm

carfaxcat píšeCOLONInformácie o formulároch sú na stránke http://www.easyexpat.com/en/faq/health/q34.htm
ahoj, informacie to je OK, ale kde zohnat tlacivo, alebo na ktorej stranke to najdem, aby som to mohla vyplnit a zaslat.vies poradit?

kvetinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Uto Júl 17, 2007 4:37 pm

Poslať od kvetinka » Uto Apr 29, 2008 2:08 pm

Obavam sa, ze hladas marne. Ja som to po roku vzdala. Tiez mi na Slovensku poradili, ze to mozem ziskat tu, ale nie je to pravda. Na mojom lokalnom Inland Revenue mi povedali, ze oni to tlacivo nemaju, ale ze si mozem zadara zavolat na centralu a odtial mi ho poslu. Doteraz som nic nedostala a este mi povedali, ze to tlacivo plni uplne iny ucel. Pravdepodobne taky, ze ked si Anglican a poslu ta dlhodobo na pracovnu cestu napr. na Slovensko, tak vtedy ti hradia kazde zakaslanie. Byt tebou by som sa zmierila s platenim za preventivne ukony na Slovensku.

adameva
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Pon Sep 24, 2007 12:26 pm
BydliskoCOLON Notrhfield

Poslať od adameva » Uto Apr 29, 2008 11:24 pm

kvetinka píšeCOLONObavam sa, ze hladas marne. Ja som to po roku vzdala. Tiez mi na Slovensku poradili, ze to mozem ziskat tu, ale nie je to pravda. Na mojom lokalnom Inland Revenue mi povedali, ze oni to tlacivo nemaju, ale ze si mozem zadara zavolat na centralu a odtial mi ho poslu. Doteraz som nic nedostala a este mi povedali, ze to tlacivo plni uplne iny ucel. Pravdepodobne taky, ze ked si Anglican a poslu ta dlhodobo na pracovnu cestu napr. na Slovensko, tak vtedy ti hradia kazde zakaslanie. Byt tebou by som sa zmierila s platenim za preventivne ukony na Slovensku.
neviem, ci mas pravdu, pretoze na zdravotnej poistovni mi povedali, ze ma to par ludi vybavene a uplatnuju si to u nas.dozvedela som sa aj to, ze je to tazke zohnat a anglani nechcu v tomto extra vyhoviet nam.

Peha
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Ned Máj 28, 2006 1:53 pm
BydliskoCOLON Londyn,Wood Green

E106

Poslať od Peha » Str Jún 18, 2008 4:58 pm

Ahojte mohli by ste mi prosim poradit kde by som tlacivo E106 poslat pisalo sa tu vo fore ze to treba si tu vypytat tlacivo vyplnit a na Slovensku podat ale neviem.Tam je pisane ze to mam tu poslat vyplnene a ked este pracujem tak aj zo sekmi a potom uz len cakat a mozno sa dockam.Neviem mam v tom chaos a myslim si ze nie len ja.Tiez som chcela na Slovensku si zaplatit aspon na mesiac zdravotnu poisovnu alebo nieco take povedali my ze to sa neda a ze ked chcem byt poistena mam doniest ukoncenie pracovneho pomeru v zahranici a potom ma poistia a ked som sa pytala ze ked nechcem ukoncit a chcem pracovat ale ked pridem domov chcem byt poistena tak mi asi 18 krat zdvoraznila E106 a teda naco ked hovorite ze to nejde.......?Kde to tlacivo mam teda podat tu alebo na Slovensku neviem nasla som form na www.hmrc.gov.uk.Potrebujem tiez ist na vysetrenia a vazne uz som zufala lebo hradit si to sama nemozem.Poradte prosim................dakujemm

henrieta
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Pia Jan 28, 2005 10:43 am
BydliskoCOLON Kosice-Londyn
CONTACTCOLON

Poslať od henrieta » Str Jún 18, 2008 6:08 pm

Ahoj,
trosku som zmetena z tvojho prispevku...
Takze, karticku EHIC si mozes online zabezpecit na http://www.dh.gov.uk/en/Healthcare/Heal ... /index.htm. Budes ju mat vystavenu tu v anglicku a dostanes ju do tyzdna.
Nerozmyslala si ist na vysetrenie tu v UK? Viem,ze je tu dost dlha cakacia doba, ale clovek nikdy nevie...
Drzim palce a verim,ze to nebude nic vazneho.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Jún 18, 2008 7:47 pm

opravdu trochu zmatenej dotaz, taky se v nem neorientuju.
Jedno ti reknu ze e106 jiz v anglii nevydavaji, je plne nahrazena evropskym prukazem zdravotniho pojisteni EHIC. Ten ti zarucuje ze te v pripade nalehave potreby osetri kdekoliv v evrope tudiz i na slovensku a anglicka pojistovna to proplati.
Jestlize potrebujes na nejaka vysetreni neni jina moznost nez na ty vysetreni jit tady v anglii, na slovensku jit nemuzes protoze pojisteni platis tady.
Kdyz trvas na tom ze tyto vysetreni chces absolvovat na slovensku, musis ukoncit pobyt v anglii a prihlasit se na slovensku ke zdravotnimu pojisteni.
Dalsi moznost je jen si vse platit hotove.

Nejde byt pojistena v jednom state a vyzadovat peci v jinem, stejne tak nelze byt pojistena ve dvou statech najednou, proto te nechteli nechat se pojistit treba na jeden mesic.

Kdyztak upresni dotaz.

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Uto Feb 01, 2005 3:10 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Str Jún 18, 2008 9:04 pm

krtek píšeCOLON Jestlize potrebujes na nejaka vysetreni neni jina moznost nez na ty vysetreni jit tady v anglii, na slovensku jit nemuzes protoze pojisteni platis tady.
Kdyz trvas na tom ze tyto vysetreni chces absolvovat na slovensku, musis ukoncit pobyt v anglii a prihlasit se na slovensku ke zdravotnimu pojisteni.
Dalsi moznost je jen si vse platit hotove.

Nejde byt pojistena v jednom state a vyzadovat peci v jinem
...myslim ze tu taka moznost je - byt poisteny v UK a vycestovat za vysetrenim ci na SK ci do inej krajiny, myslim ze je treba poziadat NHS o povolenie na preplatenie konkretneho vykonu alebo operacie a ako dovod je mozne uviest vacsiu psychicku pohodu ci doveru kvoli domacemu prostrediu - kde odpada aj jazykova bariera a vsetky ti podobne veci...

...myslim ze celkova logika je v tom ze tunajsie nemocnice sa tym mozu odbremenit od naporu pacientov - preco by malo vlastne NHS zaujimat kde sa to urobi ak napriklad cena bude nizsia a pacient bude spokojnejsi...

...narazil som na to na strankach NHS pred nejakym casom - ake su podrobnejsie podmienky a ci je to lahko vybavitelne netusim, a ak sa nebodaj uplne mylim - vopred sa ospravedlnujem... ;)

BUTTON_POST_REPLY