rodina

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
zaneta.korabska
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Aug 18, 2006 7:34 pm

rodina

Poslať od zaneta.korabska » Pia Aug 18, 2006 7:54 pm

Potrebujem poradit co treba k tomu ak pracujem v UK rok a pol a v septembri tohto roku sa nam narodi dietatko ale manzelku chcem priniest az v aprili buduceho roku ake formulare na matersky prispevok a ake formulare je treba na pridavky na deti som otec 3rocneho chlapceka manzelka je slov narodnosti a zatial zije na Slovensku.Dakujem[/url][/b]

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: rodina

Poslať od pankac » Pia Aug 18, 2006 10:00 pm

zaneta.korabska píšeCOLONPotrebujem poradit co treba k tomu ak pracujem v UK rok a pol a v septembri tohto roku sa nam narodi dietatko ale manzelku chcem priniest az v aprili buduceho roku ake formulare na matersky prispevok a ake formulare je treba na pridavky na deti som otec 3rocneho chlapceka manzelka je slov narodnosti a zatial zije na Slovensku.Dakujem[/url][/b]
OT: fakt si otec a volas sa Zaneta? :)

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Detske pridavky

Poslať od lair » Sob Aug 19, 2006 8:33 pm

Podla platnych zakonov v UK mozes poberat detske pridavky tu aj ked Ti deti ziju na Slovensku. Samozrejme ze by som to odporucil vyuzit (pisalo sa o tom tento tyzden v tunajsej tlaci, ze vraj je to medzera v zakone, ktoru vyuziva vela Poliakov). Len pre ilustraciu, detske pridavky na dve deti su tu mesacne vyse £100 ( zavisi to od veku deti). Ohladom formularov - zavolaj na Children benefit office a daj im svoju adresu, oni Ti poslu potrebne formulare

BUTTON_POST_REPLY