Ake su ceny u zubara?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Ake su ceny u zubara?

Poslať od jaro » Uto Sep 21, 2004 9:54 pm

Rozbolel ma zub. Obavam sa, ze do Vianoc to nevydrzim a budem s nim musiet ist k zubarovi v Anglicku. Ak ma niekto skusenost so zubarmi v UK, nacrtnite mi prosim priblizne cenove relacie (plus minus 20%), aby som vedel s cim priblizne mam ratat. Vdaka.

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Uto Sep 21, 2004 10:53 pm

Tak to zavisi ci mas NHS zubara alebo Private zubara. V niektorych oblastiach je vraj nemozne zaregistrovat sa u NHS zubara, lebo su preplneni...

Ja som bola pred 2 mesiacmi na prehliadku + cistenie u NHS zubara a platila som okolo £40. Manzelovi robili prehliadku, cistenie + 2 blombi (obycajne strieborne) a platil £110.

Kedysi som chodila privatne (Boots) a platila som £50 za prehliadku plus £50 za hygienika (cistenie).. Boots maju teraz zujimavu schemu, kde si platis direct debit £10 mesacne a mas 1.5 prehliadky a 1 hygienika rocne zadarmo.

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Str Sep 22, 2004 7:28 pm

Oli, tak to si nenasla lacneho NHS zubara, ked si zaplatila za obycajne amalgamove plomby a cistenie £110.
Ja som mal jednu bielu stredne velku plombu (ktora mi vypadla) za £15 (bez vrtania - iba naleptanie) a nedavno vytrhnutie zuba +injekcia + 2 snimky + 2 prehliadky za £25. Cistenie mi ponukal za £15. To vsetko u NHS/private zubara.

Zubar by Vam mal vzdy dopredu povedat kolko ten zakrok asi bude stat. Taktiez sa pyta ci si to hradite sam, alebo mate narok na zlavu. To vyplnujete aj pri registracii.
Pozor, musite sami povedat ze chcete NHS treatment, ked je zubar aj privatny aj NHS. Inak si moze uctovat aj vyssiu cenu -ako chce !
Inak ak ste tehotne, nezamestani, pripadne full time studenti, tak to bud mate zadara alebo so zlavou.

Existuje aj oficialny cennik NHS zubarov, podla ktoreho by sa mali riadit. Je malo iba NHS zubarov, pretoze ako NHS/privatny moze uctovat ovela viacej, a taktiez si urci kolko bude mat aj NHS pacientov, aby mal staly prijem(peniaze od NHS).

Tu je nejaky neoficialny cennik NHS/private zubarov:
http://www.whatprice.co.uk/health/dentist.html
Charges

For NHS treatment, you will have to pay 80% of the total cost of a full course of treatment (at NHS prices) up to a limit of £300. A full price list setting out the charges for each treatment should be displayed at the surgery. You can ask the dentist or receptionist for details about the cost of treatment. Alternatively your local health information service or Community Health Council (CHC) can advise you.

You may have to pay all or part of the charge in advance; the dentist will give you a receipt for the amount you have paid.

However, if you fall within one of the following categories, you are entitled to free treatment:

Under 18 years of age
Under 19 years of age and in full time education
Pregnant or with a baby under one year
Receiving income support or family credit
Others on low income may still be able to get help with costs. Further details are given in the Department of Health leaflet Dll "NHS Dental Treatment", available free of charge from Benefit Agencies, dentists, family doctors, CHCs and the health information services.
Note: Your dentist is entitled to charge you if you fail to keep an appointment without notifying the surgery. You may also be charged for cancellations made with less than 24 hours notice.

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Str Sep 22, 2004 8:21 pm

Mozno mi uctovala viac, lebo som tam 2 roky nebola, tak ma odpisala z NHS? Ja som si vzdy myslela, ze je to NHS zubarka, ale veru nabuduce sa opytam, lebo mi vazne vela uctovala... :-[

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

zubar

Poslať od MartinaP » Pia Okt 15, 2004 8:44 pm

Mna vysiel root treatment, teda vybratie/vycistenie korena zadnej stolicky plus blomba na £130 u NHS zubara. Bezna prehliadka je okolo 15, blomba 20-30 libier. Je dost caste ze zubar vas nevezme na NHS emergency treatment ak nie ste u neho zaregistrovany, teda ze chcete prist len raz, s bolestou, zvacsa vam uctuje private ceny. Vyzaduju aby ste sa registrovali a chodili pravidelne na prehliadky, co ma v podstate logiku.

BUTTON_POST_REPLY