Fórum stránok www.londyn.sk

Diskusia o všetkom, čo súvisí s Veľkou Britániou (práca, štúdium, ubytovanie...)

Skočiť na obsah

Reklama

Maternity allowance

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

Moderátori: Gina, jaro, Moderatori

Maternity allowance

Poslaťod Angie » Str Nov 08, 2006 3:28 pm

Ahojte.chcela by som sa opytat ako dlho sa moze poberat MA v Uk.ak vyprsi doba 26 tyzdnov da sa poziadat o predlzenie alebo nie? a ak nie odkial moze zena dostat dalsie peniaze ak je na materskej? dakujem
Angie
Reader
Reader

Advertisement

maternity leave

Poslaťod oslo1 » Štv Nov 09, 2006 9:02 pm

Ahoj,

platenu maternity leave ti zarucuje zamestnavatel dlzkou 26 tyzdnov. Musis si prestudovat pracovnu zmluvu, niektori zamestnavatelia zabezpecuju neplatenu maternity leave do jedneho roka.
oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert

Poslaťod Angie » Štv Nov 09, 2006 9:29 pm

Ano ale maternity leave je nieco ine ako maternity allowance.a to ma zaujima viac.neviem ci sa to da predlzit aj po vycerpani 26 tyzdnov.ma s tym niekto skusenost?
Angie
Reader
Reader

Re: Maternity allowance

Poslaťod ScoobyDoo » Uto Júl 07, 2009 11:57 am

Hi, rada by som niekoho poziadala o radu.V uk som odpracovala 2.mesiace v jednej praci a v druhej este pracujem ale len 2.hodiny tyzdene ,ale sukromne upratujem jednemu co potrebuje.Ostala som tehotna a som v 14.tyzdni tehotenstva.Hladala som si este pracu ,ale nikto ma uz nechcel zamestnat pretoze som tehotna ,kazdy ma odbil ako nejaku kravu ,myslim zamastnavatelia.Ako si takto tehotna moze najst pracu ,aby vobec nejake peniaze tu mala ked a jej narodi baby.Zijeme tu uz 5.rokov a moj muz plati tomuto statu dane na nejakych vagabundov co sa povaluju a robia bordel .A tento stat kludne dokaze nechat tehotnu zenu bez penazi a je to kazdemu jedno.A co takto medzinarodne dohovory? To im asi nic nehovori.Sorry, za takuto kritiku ,ale ale je to cista realita.My sme na SLOVENSKU vsetko zrusili, trvaly pobyt, predali svoj majetok ,zrusili zdravotne poistenie ,lebo tu uz planujeme zit na trvalo.Ked sa baby narodi v januari 2010 budeme tu v UK uz 5.rok.Takze nemam narok ani na rodicovsky prispevok so SLOVENSKA. Nas 5.rocny syn tu chodi do skoly,muz plati dane a stat si dovoli nechat tehotnu zenu bez penazi ,alebo mamicku s babetkom bez materskej.Tak sa pytam ,ako je toto vobec mozne v dnesnej dobe , ked sa kede tade prelievaju miliony libier na nieco ine.Mam vobec narok na nejaku matersku ,ale kto mi vobec bude nejake peniaze platit ked sa baby narodi, nemozu ma nechat bez materskej, bez penazi s baby .To si ani neviem predstavit.
ScoobyDoo

Poslaťod carfaxcat » Uto Júl 07, 2009 12:13 pm

Zacni citat tu http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10018869, dozvies sa, na co mas narok podla tolko, kolko zarabas, ako dlho si zamestnana atd. MA vyplaca Jobcentre Plus. Na medzinarodne zmluvy by som sa neodvolavala, existenciu a velkost tychto prispevkov stanovuje britska vlada a pochybujem, ze existuju dva staty, ktore maju uplne rovnaku legislativu tykajucu sa benefitov.
Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor

Poslaťod krtek » Uto Júl 07, 2009 3:01 pm

No a oni nenechavaji samotnou mamicku s ditetem, mas prece manzela.
Tady je filozofie takova ze kdyz mas partnera tak te zivi on (samozrejme kdyz ma dostatecny plat). Kdyz celkove mate malej prijem tak muzete dostavat ruznorode benefity (na dite, na bydleni, doplatek k nizkemu platu).
Kdyz by si zustala samotna tak se kvalifikujes jeste treba na nejake socialni bydleni (dostanes byt prednostne od councilu a najem je hodne maly)

Ja vim zda se to spatne ze vyhodu maji ti kteri se nevezmou a jen obiraji stat, ale tak to proste je.
krtek
User Eater
User Eater

Poslaťod doktorka7 » Str Júl 08, 2009 7:21 pm

Ahoj,

navstiv prosim Ta Jobcentreplus vo svojom bydlisku. Vypytaj si formular Maternity Allowance,
vypln ho, priloz k nemu vyplatne pasky od posledneho zamestnavatela a kontaktne udaje na payroll
department a odosli na urcenu adresu.

MA je v tyzdennych platbach £117 po dobu 39 tyzdnov.

Po narodeni dietata mozes podat ziadost na CHILD BENEFIT, CHILD TAX CREDIT A WORKING TAX CREDIT.

WTC sa vztahuje na par, alebo na jednotlivca, ktori ma nizky prijem.

Takisto mozes poziadat City Hall v mieste Tvojho bydliska o HOUSE BENEFIT A COUNSILTAX BENEFIT, ide o prispevok na byvanie urceni ludom, ktori maju nizky prijem.
doktorka7
Guest
Guest

Poslaťod ScoobyDoo » Štv Júl 09, 2009 4:30 pm

Hi, thank you very much za vase rady. Na tom vsetkom ma zarazuje to, ze vsetci a moj muz platia dane na takych ludi ,ktory su zdravotne postihnuty a pritom v ustach maju cigaretu a frajersky cigaretu hodia na zem, ako nejaky sef ,flakaju sa taxikom cely den a este maju tolku drzost siahnut nam na nase BMW.Tak na toto plati moj muz dane? A ja ked stojim medzi dvoma systemami dvoch statov a to Anglicka a Slovenska a dokonca som na rizikovom tehotenstve s vysokym krvnym tlakom nikto s tychto uradnikov nie je schopny mi podat pomocnu ruku.Dobre teda,kaslem sa im na ich matersku ,ale ked moje dieta vyrastie, tuto ekonomiku zveladovat nebude.Som tak nastvana, ze by som sa nomalne isla stazovat aj kralovne Alzbete.Doteraz sme nevyuzivali anglicky system, ale ako vidim zacneme a naplno.Dnes sa tento a Slovensky stat vykaslal na mna a moje dieta ,pretoze zial nemam narok na ziadnu matersku ani so Slovenska ,ani s Anglicka ,nech idu vsetci do pekla ,nech sa tam smazia v pekle za toto, to im so srdca prajem.Na Slovensku cigani dostavaju aspon socialky a tento asi velmi chudobny stat , v ktorom sa prelivaju miliardy libier nevie podat pomocnu ruku.To je nieco otrasne ,dane platit moj muz musi, moj muz sa musi starat o nas, a ked deti budu dospele budu im dobre na to,aby platitli dane, takze toto je asi v poriadku .Nemam uz viac slov.Ani vam by sa to nepacilo, kebyze stojite medzi dvoma systemami a nemozte nic spravit a vobec sa uz nie do porodu zamestanat, nikto so zametanavatelov nezamesta tehotnu,dali mi to zamestanavatelia priamo na vedomie . Vsak co ludia sa musia postarat sami o seba, stat len bude hrabat dane a ked bude potrebovat niekto pomoc od statu, nedostanete nic.Super system, hotove vykoristovanie.A este jedna pikoska co mi povedal jeden na urade prace, ze nikoho nezaujama ,ani tento stat, ze niektora mamicka s baby nema ziadne peniaze pocas materskej.Povedala som tomu dotycnemu , ze je sprosty clovek a odisla som nastvana ako pentagon a moj muz ani nehovoriac.Otras.
ScoobyDoo

Poslaťod krtek » Pia Júl 10, 2009 9:55 am

Nejak to chapes spatne.
Tak za prve dane nemaji nic spolecneho s tim jak lidi dostavaji nejake socialni davky. Dane si clovek plati aby stat mohl fungovat. Tudiz si platis uredniky, stavbu silnic, policii, armadu,.....
Na materskou a davky je urceny system socialniho pojisteni. Ten je tady v anglii proste nastaveny jinak a je vice smerovan tak aby si clovek pomohl sam sobe (proto taky castka kterou clovek na toto odvadi je mensi nez u CR/SR)
Takove jsou proste podminky a ty je muzes, ale nemusis respektovat. Nikdo ti prece nebrani aby jsi se s muzem zbalila a odjela zpet na slovensko a vyuzivala socialni system tam kdyz je lepsi. Kdyz tady ovsem zustavate tak asi proto ze tady dostanete lepsi penize, ale to v tom pripade zase nemuzete ocekavat ze dostanete nejake davky. Nemuzes chtit vsechno, zaroven dobre penize a zaroven socialni stat.

A jestlize mas pocit ze ti urednici upreli nejakej tvuj narok, tak neni problem si jit stezovat, na to tady maji velmi dobrej system takze kdyz na neco mas narok a nedostala jsi to tak se tvoji stiznosti budou opravdu poctive zaobirat.
krtek
User Eater
User Eater

Poslaťod ScoobyDoo » Str Júl 15, 2009 4:40 pm

krtek píše:Nejak to chapes spatne.
Tak za prve dane nemaji nic spolecneho s tim jak lidi dostavaji nejake socialni davky. Dane si clovek plati aby stat mohl fungovat. Tudiz si platis uredniky, stavbu silnic, policii, armadu,.....
Na materskou a davky je urceny system socialniho pojisteni. Ten je tady v anglii proste nastaveny jinak a je vice smerovan tak aby si clovek pomohl sam sobe (proto taky castka kterou clovek na toto odvadi je mensi nez u CR/SR)
Takove jsou proste podminky a ty je muzes, ale nemusis respektovat. Nikdo ti prece nebrani aby jsi se s muzem zbalila a odjela zpet na slovensko a vyuzivala socialni system tam kdyz je lepsi. Kdyz tady ovsem zustavate tak asi proto ze tady dostanete lepsi penize, ale to v tom pripade zase nemuzete ocekavat ze dostanete nejake davky. Nemuzes chtit vsechno, zaroven dobre penize a zaroven socialni stat.

A jestlize mas pocit ze ti urednici upreli nejakej tvuj narok, tak neni problem si jit stezovat, na to tady maji velmi dobrej system takze kdyz na neco mas narok a nedostala jsi to tak se tvoji stiznosti budou opravdu poctive zaobirat.

Hi, thank you za tvoje vysvetlenie.Ano, dane sa platia na to, co si napisal. Kaslem sa im na ich prachy, ja som zostala stat medzi dvoma systemami.Anglickym a slovenskym. Moj muz robi ako somar ,zabija sa, maka niekedy 51 hodin tyzdenene a na co? Na takych doslova kriplov ,ktory fajcia cigarety jednu za druhov ,ako velky frajery sa vozia taxikom,flakaju sa este budu mat tolku drzost, ze sa opovazia siahnut na nase cierne BMW a stat im dava mesacne neviem kolko.Koho tento stat vlastne podporuje? Ja som si pracu hladala, kazdy so zamestnavatelov mi povedal, ze nezamastnam vas, lebo si tehotna a este na rizikovom tehotenstve.A teraz mam akoze robit co? Viem, ze Slovensko je socialny stat,ale vdaka tomu , ze tam nezijem a nemam trvaly a prechodny pobyt prisla som o narok na rodicovsky prispevok,ktory podla zakona ma narok kazdy rodic zijuci na SLOVENSKU s dietatom.Takze ako by sa tebe pacilo ,kebyze je tvoja zena v takejto situacii? A vratit sa spat na SLOVENSKO? Asi rodinu nemas a ani zenu,aby si vedel co je to starat sa o rodinu a o to vsetko obnasa.Tento stat podporuje len kriplov a nie som zial jedina kto ma takyto nazor.Pozri sa, len som sa rozculila a zvysil sa mi krvny tlak, a moj nazor na tento sprosty system nie je jediny.Neviem si predstavit ake peniaze pocas materskej dostane anglicanka ked nikde nerobila ,asi vsetky benefity na ktore prispieva moj muz a vsetci ostatny.Ale uz nie o com pisat,jednoducho sme si zvykli , ze sa tu musime postarat sami o seba a nikto ani ziaden uradnik nam nezaklope na dvere ,ze ci nieco potrebujeme.Aj teraz pozri sa. Som na rizikovom tehotenstve, ochorela som mam infekciu mocovych ciest kto mi co zaplati? Aku mam sancu si vobec do porodu najst nejaku pracu ? Odpoved: absolutne ziadnu.Tak potom nech idu vsetci do velmi,velmi horuceho pekla a zmazia sa tam, a nech sa tam usmazia ,ale poriadne.Vychutnala by som si ten pohlad, na to ako sa smazia, aby vedeli ako sa citim ja. Take care.
ScoobyDoo

Poslaťod Jarka28 » Str Júl 15, 2009 4:55 pm

Tak skuste predat to vase cierne BMW.......
Jarka28
Member
Member

Poslaťod ScoobyDoo » Str Júl 15, 2009 5:06 pm

Jarka28 píše:Tak skuste predat to vase cierne BMW.......

Hi, svoje depesacke cierne BMW nepredam nikdy, este ze mame zeleznu rezervu penazi na styroch creditnych kartach.Ale diky za radu, mame to auto velmi radi a je ako nas clen rodiny .A neviem si fakt predstavit ,ze ako bude syn chodit do skoly 5.km .Vlastne uz nie je o com sa bavit .Tuto temu s muzom sme uzavreli na dobro.Vsetko malemu kupime s jednej s creditnej karty a nepotrebujeme ziadne prachy od tochto statu .Asi taketo je nase riesenie.Muz si najde druhy full time a bude mat potom uz dva A potom uz muza neuvidime doma vobec .A ja zostanem sa starat o deti. Nechceme s tejto krajiny nic,kasleme sa im na ich prachy.Postarame sa sami o seba.Ale to uz je jedno.Maj sa velmi pekne a opatruj sa.S pozdravom Angelika .
ScoobyDoo

Poslaťod Jarka28 » Str Júl 15, 2009 8:49 pm

Tak potom super ze mate tolko penazi na 4 kreditkach.......vela stastia
Jarka28
Member
Member

Poslaťod sandie » Str Júl 15, 2009 9:10 pm

Mila Sciiby Doo ci Angelika, ci ako sa vlastne volas,

priznam sa, ze aj ked sem nepisem casto, tentoraz spravim vynimku. Vacsinou jednam s ludmi slusne, ale ako sa vravi - na hrube vrece hruba zaplata. Tak ako si mi dokazala zdvihnut tlak svojimi sprostymi zvastami ty, sa nepodarilo uz dlho nikomu. Klobuk dolu pred krtkom a dalsimi, ktori sa ti tu snazili vysvetlit tvoju situaciu. Ty si napriek tomu budes dalej trepat svoje. Prosim ta, vezmi nohy na ramena a odpal kade lahsie!!! Ak sa ti tento system nepaci, nik ta tu nedrzi. Ak sa ti nepaci ani slovensky, tak skus Cinu, Kambodzu, Vietnam .... mozno tam spravis aj dieru do sveta s tym tvojim "ciernym BMW".
Tu si ludia navzajom radia. Poradili aj tebe. Ak sa ti nepaci, odid.

Neviem, ci si takato neprijemna aj ked nie si tehotna. Dufam, uz len kvoli tebe, ze dokazes v buducnosti jednat s ludmi slusnejsie (napr. aj na uradoch) - inak budes mat tlak vyssi a vyssi .... a ludia, co sa s tebou stretnu, zarucene tiez!
sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert

Poslaťod doktorka7 » Štv Júl 16, 2009 9:24 pm

Ahoj,

skus oslovit pracovne agentury a zamestnaj sa ako Temporary worker alebo bank staff..../upratovanie kancelarii, pripadne lahsie prace, adekvatne Tvojmu stavu, to ze si tehotna.

MA mozes zacat poberat 11 tyzdnov pred porodom, ak splnis vsetky kriteria Jobpluscentra, maternity allowance dostanes...
doktorka7
Guest
Guest

Poslaťod bajka » Štv Júl 16, 2009 11:54 pm

Child Tax Credits poberate? To sa odvyja od vysky vasich spolocnych prijmov. Taktiez mas Child Benefits, hoci je to dost smiesna suma.
bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant

Späť na Zdravie & Sociálna starostlivosť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia