Prace neschopnost v UK

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
walldemar
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Sob Okt 22, 2005 11:55 am

Prace neschopnost v UK

Poslať od walldemar » Pia Feb 16, 2007 2:52 pm

Bol som u lekara. Klasicky (pre UK), najprv sa treba objednat a ked maju volne, tak vas na druhy den zoberu. Aj ked mate 40C horucky, pripadne vas odporucia na emergency. Ale teraz, pytal som si papier do prace, ze som PN. Odporucili ma na recepciu, kde boli na to formulare. Mal som si to vypisat, ale aj diagnozu a navrat do prace, bez razitka alebo podpisu doktora. Ako je v UK preplacana PN-ka? Bude mi stacit tento formular (Statutory Sick Pay)? A staci ho priniest az po ukonceni marodky?

koxo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pon Apr 24, 2006 4:28 pm
BydliskoCOLON Pimlico, London
CONTACTCOLON

Poslať od koxo » Sob Feb 17, 2007 8:54 am

Formular si vypisujes sam, ale podpis lekara tam nesmie chybat. Normalne staci, ked to das HR oddeleniu po skonceni marodky. Mal by si im vsak samozrejme dat co najskor vediet, ako dlho budes "off".

walldemar
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Sob Okt 22, 2005 11:55 am

Poslať od walldemar » Sob Feb 17, 2007 9:34 am

Formular som si vypisal sam, ale kolonka na podpis alebo razitko doktora tam nieje. A ani doktor sa o nicom takom nezmienil. Preplaca zamestnavatel marodku, alebo mi to daju ako day-off?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Sob Feb 17, 2007 10:26 am

Potvrdenie od lekára potrebuješ, ak tvoja choroba trvá viac ako sedem dní (vrátane vikendov a Bank Holidays).
Prvé tri dni tvojej choroby v prípade, že samotný zamestnávateľ neponúka Company Sick Pay, sú neplatené, na štvrtý deň sa kvalifikuješ na SSP (momentálne 70.05 libier týždenne). Ak si však opäť chorý v priebehu ôsmych týždňov, tak dostaneš SSP od prvého dňa.
Formulár stačí priniesť po maródke, zamestnávateľa treba čo najskôr informovať o tom, že si chorý (telefonicky, listom).

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

pn

Poslať od oslo1 » Str Feb 21, 2007 1:53 pm

Ak si chory menej ako 7 dni, tak PN potvrdenie od lekara nepotrebujes, to si mozes aj sam ospravedlnit. Musis vsak svojmu zamestnavatelovi cim skor nahlasit, ze si chory a asi ako dlho budes chory (1, 2 dni).
Preplacanie PN zavisi od tvojej pracovnej zmluvy, nam ju preplacaju v plnej miere, ale v predchadzajucom zamestnani nam nedali ani penny.

fidorka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Sep 22, 2004 7:39 pm
BydliskoCOLON Walthamstow Londyn
CONTACTCOLON

Poslať od fidorka » Uto Júl 31, 2007 4:18 pm

Asi som mala stastie. Bola som (na SK) na operacii, plus rehabilitacie, bola som off dohromady 9 tyzdnov. Dostala som niekolko dni preplatenych plne (Sick Pay) a zvysok Staturoty sick pay, bez akychkolvek potvrdeni od doktorov... asi zalezi na company a na tom ako vam veria :o). Musim dodat ze pre tuto spolocnost pracujem takmer tri roky a az do urazu som nvolala 'sick' ani jeden den.

BUTTON_POST_REPLY