slov.zdrav.poist.

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
silver
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Pia Mar 10, 2006 4:33 pm

slov.zdrav.poist.

Poslať od silver » Str Mar 07, 2007 7:15 pm

Mam problem.Isiel som do anglicka a na slovensku som sa nenahlasil ako dobrovolne nezamestnany.Nevedel som ze nieco take treba.Uz som tu 4 mesiace a este som nikde neposlal moju prac. zmluvu. Na zmluve mam datum z pred styroch mesiacou,nebude to uz trocu neskoro ked to poslem? Nebude z toho nejaky problem? Druha vec je,ze nemam ani Insurance Number a na tejto stranke som sa docital,ze to musi v tej zmluve byt alebo aspon na vyplatnej paske,takze ked to tam nemam,mam tu zmluvu vobec poslat? Na Insurance N.sa caka aj mesiac a ja idem za dva mesiace na slovensko na dlhsiu dobu,oplati sa mi to teda vobec este vybavovat?
A este by som bol rad keby ste mi poradili do kedy,kde a ako mam poziadat o vratenie dani.
Dakujem

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: slov.zdrav.poist.

Poslať od xaxa » Uto Mar 13, 2007 12:22 am

silver píšeCOLONMam problem.Isiel som do anglicka a na slovensku som sa nenahlasil ako dobrovolne nezamestnany.Nevedel som ze nieco take treba.Uz som tu 4 mesiace a este som nikde neposlal moju prac. zmluvu. Na zmluve mam datum z pred styroch mesiacou,nebude to uz trocu neskoro ked to poslem?
Ked to tam teraz posles a doteraz nikto za teba neplatil poistne, dostanes pokutu. Pravdepodobne symbolicku (ja som dostal vo VsZP za to ze som bol sucasne poisteny na sk aj v uk symbolickych 1 Sk/den, este dodam, ze mi tu pokutu naparili, ked som poziadal o vratenie ciastky, ktoru som "duplicitne" zaplatil za obdobie ked som uz mal firmu v uk).

Ak si mal nejake zdravotne vykony v obdobi na ktore sa odhlasis tak dostanes este fakuru na prislusnu ciastku.

BUTTON_POST_REPLY