kolko kilov mozu zdvihat zeny v praci v sklade

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Zuzana29
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Uto Sep 26, 2006 8:46 pm

kolko kilov mozu zdvihat zeny v praci v sklade

Poslať od Zuzana29 » Uto Máj 08, 2007 4:08 pm

Chcela by som sa spytat, ze ked robim vo warehouse a zdviham tazke krabice napr. 13-25 kilove a uz nevladzem, ci mozem poziadat doktora na slovensku o neake potvrdenie aby mi ponukli lahsiu pracu, alebo zmenili pracovnu napln. Budu mi to v praci akceptovat, ak im to samozrejme prinesiem prelozene do AJ a s overenym podpisom?

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Zdvihanie bremien...

Poslať od Otino » Uto Máj 08, 2007 11:44 pm

Kolko mozes zdvihat v sklade? No kolko unesies predsa, nie? Pozri si tento link:

http://www.hse.gov.uk/contact/faqs/manualhandling.htm

a aj tento:

http://www.hse.gov.uk/pubns/manlinde.htm

Ozaj v UK nie je limit na zdvihanie bremien (na Slovensku su vo vyhlaske presne stanovene limity vzhladom na pohlavie a vek, v UK nie). Doslova je tam toto: "The Manual Handling Operations Regulations 1992 set no specific requirements such as weight limits."
Takze vela stastia a opatrnosti a pozor na chrbat, staci raz nestastne nieco nesikovne zdvihnut a mas problem s bolestou chrbta do konca zivota.

Zuzana29
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Uto Sep 26, 2006 8:46 pm

kollko mozu zeny zdvihat

Poslať od Zuzana29 » Str Máj 09, 2007 3:04 pm

otino:: dakujem za odpoved, ale ja by somm potrebovala trosku z inej strany: takze ja pickujem tri roky. zdviham tazke veci, napriklad cele kartony konzeriev, prachy na pranie, nabytky, televizory.... a chcla by som zistit, ze keby som chcela byt tehotna, ci sa proti tomu mozem neako branit, lebo podla mna je to dost rizikove. nestacil by papier od doktora, ze sa pokusam mat dieta a nesmiem zdvihat tazke veci? u nas by mi napriklad mali moznost dat lahsiu robotu. zatial dakujem a cakam ci mi poradis.

BUTTON_POST_REPLY