Pracovny uraz II.

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
smolo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Júl 01, 2007 9:55 pm

Pracovny uraz II.

Poslať od smolo » Ned Júl 01, 2007 10:11 pm

Ahojte !

Prosim o informacie.

V Anglicku pracujem cca 6 mes. stale u rovnakeho zamestnavatela, odvadzam dane a platim NI, nikdy som nebol prace neschopny z dovodu choroby.

Asi pred tyzdnom sa mi stal pracovny uraz (vyklbil som si rameno), rameno som si vratil naspat sam, v praci za mna vypisali formular o nehode. Potom som isiel najskor na Emergency potom na Fracture Clinic. Tam mi lekar vypisal papier, ze musim byt 3 tyzne nepracujuci a budem chodit na physiotherapy. Ja sa hodlam dat do poriadku skor.

A teraz otazka:
Vie mi niekto povedat, kedze zranenie sa mi stalo v praci, ci mam narok na vyplatenie normalnej mzdy ako kedby som pracoval? Pripadne ci mi daju nejake bolestne? O to druhe ani velmi zaujem nemam, rad by som dostal aspon normalnu mzdu.

Za odpoved pekne dakujem a idem rozcvicovat rameno.

Harefield
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Štv Máj 24, 2007 7:52 pm

Nazdar

Poslať od Harefield » Ned Júl 01, 2007 10:19 pm

No, s tym ti asi nepomozem... Robim T&O a niekedy si pacienti odo mna pytaju okrem Sick note aj vyplnenie akehosi formulara asi je to pre zamestnavatela... Ak si chirurgovi povedal, ze sa ti to stalo pri praci, tak to urcite nadiktoval a teda je o tom objektivny dokaz. V opacnom pripade to moze byt trochu zlozitejsie... mozem sa opytat v praci ak chces.
Mas nejaku private insurance?
Peto.

smolo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Júl 01, 2007 9:55 pm

Re: Nazdar

Poslať od smolo » Pon Júl 02, 2007 3:01 am

Chirurgovi som povedal, ze sa mi to stalo v praci, ale ci ten sa s tym dalej zaoberal o tom netusim. Ale ak je to jeho povinost, dufam, ze si ju svedomito splnil.

Papier pre zamestnavatela mi vypisal akurat taky, ze budem musiet byt 3 tyzdne mimo.

Okrem klasickeho NI si neplatim ziadne zvlastne insurace.

Verim, ze mame serioznu pani na personalnom, ale kedze tu kde pracujem sa setri na vsetkom, takze predpokladam, ze aj na zdravi, tak by som bol rad ak by mi niekto vedel napisat nieco cim by som mohol aspon argumentovat, aby som mohol dostat maximum na co mam narok.
Skoda, ze pracujes na Isle of Man, ak by si pracoval v Exeteri urcite by som Ta navstivil.
Vela uspechov v praci.

Dakujem vsetkym a prajem vsetko dobre.

Harefield
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Štv Máj 24, 2007 7:52 pm

Nazdar

Poslať od Harefield » Uto Júl 03, 2007 8:21 pm

Sorry Smolo, ale kedze robim teraz nocne a cez den zvacsa chrapem, tak som nemal velmi moznost sa opytat v praci, ale urcite to budu vediet a dam ti vediet.

Btw, v Exeteri sice nie som, ale navstivit ma mozes, hlavne teraz ked budes 3 tyzdne off work...

Tak zatial, skore uzdravenie.
Peto.

BUTTON_POST_REPLY