Pridavky na deti

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Dockal
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pon Júl 30, 2007 9:40 pm
BydliskoCOLON Erdington, Birmingham

Pridavky na deti

Poslať od Dockal » Pon Júl 30, 2007 10:04 pm

Pracujem v Britanii dva mesiacde a pocul som, ze je mozne poberat pridavky na deti u zamestnavatela v UK. Poradi mi niekto, co potrebujem k tomu, aby som si mohol uplatnit pridavky na deti tu v Britani? Jedna sa o cca 20 000 Sk, co by bolo skoda nevyuzit.
Vopred dakujem za info.
D

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Pridavky na deti

Poslať od qth » Uto Júl 31, 2007 11:57 am

Skus sa na to opytat v Home Office alebo v Jobcentre,
tam by ti mali poradit.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Júl 31, 2007 1:20 pm

Dockal píšeCOLONPracujem v Britanii dva mesiacde a pocul som, ze je mozne poberat pridavky na deti u zamestnavatela v UK. Poradi mi niekto, co potrebujem k tomu, aby som si mohol uplatnit pridavky na deti tu v Britani? Jedna sa o cca 20 000 Sk, co by bolo skoda nevyuzit.
Vopred dakujem za info.
D
obrat sa na sandie, ta je uz odbornicka na detske pridavky :)

nova
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 44
RegistrovanýCOLON Pon Jún 12, 2006 4:22 pm

Poslať od nova » Uto Júl 31, 2007 6:29 pm

Pokial viem, Child benefit je oddeleny od zamestnavatela, je to permanentny prispevok do 16 rokov, zhruba. Bolo by neprakticke aby ho vyplacal zamestnavatel. Mozes poziadat online:

www.direct.gov.uk

nova
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 44

Poslať od nova » Uto Júl 31, 2007 6:31 pm

Ak mate maly prijem, tak poziadaj aj o Working Tax Credit a Child Tax Credit.

nova
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 44

Poslať od nova » Uto Júl 31, 2007 6:32 pm

Child Benefit je pausal, ostatne dva zavisia od prijmu.

Olina
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Štv Júl 26, 2007 1:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od Olina » Uto Júl 31, 2007 9:39 pm

kazisvet píšeCOLON
Dockal píšeCOLONPracujem v Britanii dva mesiacde a pocul som, ze je mozne poberat pridavky na deti u zamestnavatela v UK. Poradi mi niekto, co potrebujem k tomu, aby som si mohol uplatnit pridavky na deti tu v Britani? Jedna sa o cca 20 000 Sk, co by bolo skoda nevyuzit.
Vopred dakujem za info.
D
obrat sa na sandie, ta je uz odbornicka na detske pridavky :)
Dite s tebou musi bydlet. Plati se tomu, kdo se o dite stara, nejcasteji matce.
Na prihlasku na Child Benefit se podivej na:
http://www.hmrc.gov.uk/childbenefit/online.htm
Je tam telefonni cislo, kam muzes zavolat.

Skoro kazda rodina s detmi ma narok na Child Tax Credit. Pro prihlasku a informacni letacek telefonuj 0845 300 3900, ma 16 stranek.

Zadat se muze az pro 3 predchozi mesice

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Detske pridavky

Poslať od lair » Str Aug 01, 2007 8:10 pm

Este vlani som cital kritiku v anglickych novinach ohladom toho,ze podla tunajsich zakonov moze poberat cudzinec, ktory prisiel z inej krajiny EU, detske pridavky na dieta, ktore tu nezije. Myslim, ze sa to este nezmenilo a spominalo sa tam, ze takmer kazdy Poliak, ktory prisiel sem sam a rodinu nechal v Polsku, pobera detske pridavky tu.

Olina
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Štv Júl 26, 2007 1:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Re: Detske pridavky

Poslať od Olina » Str Aug 01, 2007 9:23 pm

lair píšeCOLONEste vlani som cital kritiku v anglickych novinach ohladom toho,ze podla tunajsich zakonov moze poberat cudzinec, ktory prisiel z inej krajiny EU, detske pridavky na dieta, ktore tu nezije. Myslim, ze sa to este nezmenilo a spominalo sa tam, ze takmer kazdy Poliak, ktory prisiel sem sam a rodinu nechal v Polsku, pobera detske pridavky tu.
Child Benefit je mozno dostat pouze jestlize dite zije ve VB; za jistych okolnosti (leceni, skola, skolni vylet..) muze byt docasne jinde. Child Tax Credit se dostane pouze jestlize dite zije se zadatelem. Poskytnu odkazu na zakony, jestli to nekdo potrebuje. Je pochopitelne mozne, ze urady udelaly chybu a plati pridavky na ktere nieje narok.

mahulena
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Str Aug 23, 2006 12:58 pm

Poslať od mahulena » Uto Aug 14, 2007 12:47 pm

nova píšeCOLONAk mate maly prijem, tak poziadaj aj o Working Tax Credit a Child Tax Credit.
Ahoj,prosim te co to je vlastne to Working Tax Credit CHild Tax Credit?A kde se o to zada?

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Detske pridavky

Poslať od lair » Pon Sep 17, 2007 8:52 pm

Nasiel som cerstvu informaciu k detskym pridavkom v dnesnych novinach. Ako som pisal asi pred mesiacom, pokial tu pracuje obcan EU a deti ma vo svojej domovskej krajine, ma narok na rodinne pridavky.
Konkretne sa dnes pisalo, ze dieta, alebo deti nemusia nikdy ani len vstupit na britsku podu, aj tak ich rodicia, alebo rodic ma narok na detske pridavky. V cislach uvedene: asi 14.000 ludi prevazne z vychodnej Europy dostava detske pridavky na deti, ktore ziju v ich domovskych krajinach, samozrejme maju na to narok podla zakona. Na najstarsie dieta dostavaju rodicia £18.10 tyzdenne a na kazde dalsie £12.10.
ZDROJ: The Sun zo dna 17.9.2007 strana 9 a nazov clanku je "MIGRANTS GET BENEFITS FOR KIDS ABROAD", co si myslim hovori jasne

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Sep 18, 2007 10:20 am

lair píšeCOLON... ma narok na rodinne pridavky.
Konkretne sa dnes pisalo, ze dieta, alebo deti nemusia nikdy ani len vstupit na britsku podu, aj tak ich rodicia, alebo rodic ma narok na detske pridavky....
Uplne presne to nie je.
Rodic v celej EU ma narok na rodinne pridavky v krajine vyplacajucej vyssie rod.pridavky, ak tam jeden z rodicov pracuje.
V praxi to znamena, ze ak dieta zije napr. na Slovensku a jeden rodic tu pracuje, UK-stranu DOPLACA rozdiel medzi uk-pridavkami a slov.pridavkami.
Je to priblizne v polrocnych intervaloch, kde najprv vyziadaju aktualne udaje so slov. strany (Slovensko stale vyplaca na dieta mesacne pridavky), prerataju cez priemerny kurz a doplatia rozdiel.
Ak dieta zije s rodicom v Uk celu sumu rod. pridavkov vyplaca Uk.

Phill
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Máj 30, 2007 6:11 pm

Poslať od Phill » Pon Okt 08, 2007 5:41 pm

Opíšem tu moje skúsenosti s detskými prídavkami, teda môj skutočný príbeh :). Pracujem v anglicku a manželku a deti mám na slovensku, manželka je nezamestnaná a nepoberá žiadne peňažné dávky. Na slovensku som poberal detské prídavky ja. Stopli mi ich v máji. Potom som požiadal o detské prídavky tu v UK a to tak, že som zavolal na číslo 0845 302 1444. Jednoduchými slovami som im vysvetlil, že chcem získať detské prídavky a že moja manželka a deti nežijú v UK. Povedal som im z ktorej krajiny som a nadiktoval som im svoje meno, priezvisko a moju adresu tu v UK. Nehovorím veľmi dobre po anglicky, ale toto sa dá zvládnuť zo základmi angličtiny, prípadne môže za teba zavolať dakto kto hovorí lepšie anglicky. No a potom mi poslali formulár, ktorý som za pomoci slovníka vyplnil a poslal im speť. Potom mi poslali ďalší formulár, ten som tiež vyplnil a poslal speť. A potom som čakal a asi za dva mesiace mi poslali rozhodnutie, že mi udelili detské prídavky, na najstaršie dieťa 18,10Ł a na druhé 12,10Ł a to týždenne. Vyplácať mi budú každé 4 týždne. A vyplatili mi už aj spetne zhruba za tri mesiace, tiež mi poslali o tom aj papier. Takže nič zložité, na všetko majú formuláre, stačí ich vyplniť a poslať im speť. O ostatné sa postarajú oni.

magia11
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Feb 26, 2008 8:17 pm

detskw pridavky

Poslať od magia11 » Uto Feb 26, 2008 8:23 pm

prosim vas ked si manzel chce vybavyt detske pridavky v angl. treba k tomu aj rodny list dietata? a ak ano treba ho mat prelozeny do anglictiny a aj potvrdenie o tom ze ja na slovensku nepoberam pridavky treba prelozit?
S pozdravom Marys

Ivana
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Pia Nov 17, 2006 6:40 pm

Rodinne pridavky

Poslať od Ivana » Sob Máj 10, 2008 8:13 pm

Z vlastnej skusenosti viem, ze nie je potrebne, aby dieta zilo v UK, ak tu chce rodic poberat rodinne pridavky.

K vybaveniu je potrebny original rodny list, ktory nemusi byt prelozeny do anglictiny, ani nie su potrebne potvrdenia o zastaveni davok zo Slovenska.

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158
RegistrovanýCOLON Ned Feb 17, 2008 4:34 am
BydliskoCOLON East Midlands

for all...

Poslať od mikru » Sob Máj 10, 2008 9:07 pm

Pokusim se to uvest na pravou miru = v pripade, ze zijes s pritelkyni nebo manzelkou v UK a mate dite do 16-ti let, tak muzete pozadat o Working tax credit a Child tax credit. O apllication form zazadejte na Inland revenue. V pripade, ze dite nezije na britske pude a bere davky v jine zemi, tak neni mozne ziskat Child tax credit, protoze Inland revenue si proveruje, jestli dite (respektive rodic) nebere davky v jine zemi - to je protizakonne.
Mirek

ceasare
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Sob Sep 27, 2008 2:04 pm

Poslať od ceasare » Uto Nov 11, 2008 8:20 pm

Tak poviem svoju skúsenosť pre niektorých čakateľov na pridelenie Child Benefitu ,ku ktorým sa zaraďujem aj ja.Pracujem vo Walese od februára a manželku a deti mám na SVK.O prídavky som zažiadal koncom júna.Formulár a všetky potvrdenia už majú u seba tak teda čakám.Pozisťoval som si aké majú ľudia skúsenosti o dobe po akej im pridelili prídavky,ale ešte ani jeden mi nepovedal ,že by to mohlo trvať 4 mesiace bo viac.Tak som tam teda volal po 3 mesiacoch čakania a vtedy mi povedali že maximálna doba zisťovania úradu o všetkých údajoch o mojej rodine je 16 týždnov.Tak som si povedal ,že ked som už počkal 12 týždnov tak tie 4 vydržím.
Oki prešlo teraz tých 16 týždňov a nič.včera som tam volal a ďalšia milá paní mi povedala ,že tá doba 16 týždňov nieje maximálna ,ale minimálna doba.Takže si to všetko zhrňme.Ja aby som mohol poberať čisto prídavky v UK musel som si zrušiť prídavky v SVK ,ktoré už nepoberám tie 4 mesiace.Ale doplatia mi len 3 mesiace dozadu.Tak teraz neviem ,keď budem čakať ďalšie 4 mesiace kto mi doplatí tých 5 mesiacov čo stratím na prídavkách ,ktoré som mohol ešte kludne doteraz priberať.Vôbec nechápem tomuto systému myslím ,že je to nespravodlivé.chápem ešte ,že v poslednom čase majú problému so všelijakými otrokárskymi gangami zo SVK a CZ a falošnými rodnými listami.Samozrejme nechcem povedať ,že som sem prišiel hlavne poberať prídavky na deti ,ale tak to strácam peniaze medzi prstami a nemôžem voči tomu nič spraviť.Proste ako mi milá paní na Úrade povedala musím čakať kým mi vyšlú papier rozhodnutí ikeď by to malo trvať ďalšie dlhé 4 mesiace.O práci v UK som mal lepšie pradstavy.Zarábať minimálnu mzdu.Odvádzať dane ako sa má,ale aj tak s Vami zaobchádzajú ako s obyčajným číslom vo formulári ,som z toho sklamaný.

Toď vše

christina030
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Pon Dec 17, 2007 7:53 pm
BydliskoCOLON Scotland

Poslať od christina030 » Uto Jún 09, 2009 3:49 pm

Vedel by mi niekto poradit aky formular treba vypisat a ake dokumenty treba poslat, pokial chcem ziadat o doplacanie rozdielu medzi uk-pridavkami a slov. pridavkami?
Jeden moj znamy ma dceru i s manzelkou na Slovensku. Ona pobera doma pridavky a on si chce poziadat o doplacanie rozdielu. Ja uz som mu pomahala nejake formulare vyplnit, no vzdy nam poslu nejake spat a chcu ich vyplnit opat ale v tych formularoch nie je vobec jasne ze ide o ziadost o doplacanie a nie o vysku celych pridavkov. Preto si myslim, ze treba asi vyplnit iny formular. Dakujem za pomoc.

BUTTON_POST_REPLY