Nahrada mzdy pocas PN

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Dockal
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pon Júl 30, 2007 9:40 pm
BydliskoCOLON Erdington, Birmingham

Nahrada mzdy pocas PN

Poslať od Dockal » Ned Aug 05, 2007 1:38 am

Chcel by som vediet, ak uz mam tu smolu, ze stravim zopar dni v nemocnici a som opoerovany, ci mam narok na nejaku nahradu mzdy pocas PN a co vsetko k tomu potrebujem (samozrejme, ze mi pravidelne zrazaju cast mzdy na national insurance, PAI a PAYE), ako dlho musim byt v UK zamestnany, aby som vobec mohol o nejakej nahrade uvazovat a aku cast mzdy to predstavuje (no dufam, ze sa vzhladom na pozdnu nocnu hodinu nevyjadrujem prilis komplikovane).

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Nahrada mzdy pocas PN

Poslať od carfaxcat » Ned Aug 05, 2007 3:13 pm

Dockal píšeCOLONChcel by som vediet, ak uz mam tu smolu, ze stravim zopar dni v nemocnici a som opoerovany, ci mam narok na nejaku nahradu mzdy pocas PN a co vsetko k tomu potrebujem (samozrejme, ze mi pravidelne zrazaju cast mzdy na national insurance, PAI a PAYE), ako dlho musim byt v UK zamestnany, aby som vobec mohol o nejakej nahrade uvazovat a aku cast mzdy to predstavuje (no dufam, ze sa vzhladom na pozdnu nocnu hodinu nevyjadrujem prilis komplikovane).
Skús zaloviť na fóre (alebo direct.gov.uk) pod kľúčovým slovom Statutory Sick Pay. SSP predstavuje fixnú položku, kúsok nad 70 libier na týždeň, nezávisí od platu. Kvalifikuješ sa v podstate okamžite po začatí kontraktu. V priemere musíš zarábať aspoň 87 libier týždenne a SSP sa vypláca od štvrtého dňa choroby po dobu max. 28 týždňov.

BUTTON_POST_REPLY