Potrebujem v UK EHIC karticku vydanu v UK?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kapo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Sep 14, 2007 5:32 pm

Potrebujem v UK EHIC karticku vydanu v UK?

Poslať od kapo » Pia Sep 14, 2007 5:41 pm

Mam EHIC karticku vydanu na Slovensku. Potrebujem si ju vymenit za Anglicku EHIC karticku? Alebo EHIC karticka vydana na Slovensku je platna aj v Anglicku? Lebo znamy mi radi aby som si ju vymenil za Anglicku. Aky je rozdiel v platnosti Slovenskej a Anglickej EHIC karticky v UK a na Slovensku? Na mojej EHIC karticke vydanej na Slovensku nie je nazov kontaktnych udajov uvedeny po Anglicky, len po Slovensky. Po anglicky je len upozornenie na druhej strane karticky ze je neprenostny a pod. Budu lekari vediet co je meno, rodne cislo, datum platnosti a pod? Dakujem.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Sep 14, 2007 6:45 pm

EHIC kartička ti umožňuje získať ošetrenie zadarmo alebo lacnejšie v zahraničí, a to v krajinách EU, Islande, Lichtenšteinsku, Nórsku a Švajčiarsku. Kartička vydaná na Slovensku teda platí v uvedených krajinách okrem Slovenska. Myslím, že o ošetrení v rámci NHS a o EHIC sa už písalo na fóre dosť.

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
RegistrovanýCOLON Sob Júl 14, 2007 5:48 pm
CONTACTCOLON

Re: Potrebujem v UK EHIC karticku vydanu v UK?

Poslať od brightonak » Pia Sep 14, 2007 7:11 pm

kapo píšeCOLONMam EHIC karticku vydanu na Slovensku. Potrebujem si ju vymenit za Anglicku EHIC karticku? Alebo EHIC karticka vydana na Slovensku je platna aj v Anglicku?
Otazka znie, kde si platis poistenie?
kapo píšeCOLONBudu lekari vediet co je meno, rodne cislo, datum platnosti a pod?
To zistis az ju u lekara pouzijes. Nie kazdy vie po slovensky.
brightonak

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Ned Sep 16, 2007 11:30 pm

EHIC je Evropsky prukaz zdravotniho pojistence. Plati po cele evropske unii a rika to ze jsi v nekterem ze statu evropske unie pojisten a proto mas narok na nalehave zdravotni pojisteni v kterekoliv zemi evropske unie. Lekar si muze byt jisty ze mu jeho pojistovna takoveho pacienta proplati.
Karticku ti vydava ten stat kde platis zdravotni pojisteni, takze jestli zijes tady v anglii tak by jsi mel pozadat o jeji vydani tady.
Takze jestlize jsi se prestehoval sem, tak predpokladam ze jsi na slovensku prestal platit zdravotni pojisteni a tudiz je ta tvoje karticka v tuto chvili neplatna.

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Pon Sep 17, 2007 9:57 am

krtek píšeCOLONTakze jestlize jsi se prestehoval sem, tak predpokladam ze jsi na slovensku prestal platit zdravotni pojisteni a tudiz je ta tvoje karticka v tuto chvili neplatna.
Pokud se prestehoval sem, tak jedna z prvnich veci, co mel udelat je karticku vratit sve pojistevne. Tzn. tenhle problem by vubec nemel mit, jelikoz jedinou karticku co by mel mit je karticka vydana NHS.
A pokud jeste ma karticku slovenske pojistovny, tak by ji mel co nejrychleji vratit, jinak se vystavuje riziku nejruznejsich sankci a pokut.

kapo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Sep 14, 2007 5:32 pm

Poslať od kapo » Pon Sep 17, 2007 2:25 pm

def píšeCOLON
krtek píšeCOLONTakze jestlize jsi se prestehoval sem, tak predpokladam ze jsi na slovensku prestal platit zdravotni pojisteni a tudiz je ta tvoje karticka v tuto chvili neplatna.
Pokud se prestehoval sem, tak jedna z prvnich veci, co mel udelat je karticku vratit sve pojistevne. Tzn. tenhle problem by vubec nemel mit, jelikoz jedinou karticku co by mel mit je karticka vydana NHS.
A pokud jeste ma karticku slovenske pojistovny, tak by ji mel co nejrychleji vratit, jinak se vystavuje riziku nejruznejsich sankci a pokut.
Kedze pracujem v UK tak predpokladam ze platim poistenie tu. Na Slovensko som posielal do poistovne potvrdenie od zamestnavatela spolu s kartickou poistenca co som mal. No EHIC karticku co som si pred odchodom do UK vybavoval som si nechal.

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Pon Sep 17, 2007 2:38 pm

kapo píšeCOLONKedze pracujem v UK tak predpokladam ze platim poistenie tu. Na Slovensko som posielal do poistovne potvrdenie od zamestnavatela spolu s kartickou poistenca co som mal. No EHIC karticku co som si pred odchodom do UK vybavoval som si nechal.
Tak tu (slovenskou) karticku rychle zahod - kdybys ji nahodou pouzil, tak se muzes dockat dopisu od predchozi pojistovny s fakturou na sumu za osetreni + sankcni poplatky. Kdyz jses tady, tak mej karticku vydanou NHS.

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
RegistrovanýCOLON Sob Júl 14, 2007 5:48 pm
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Pon Sep 17, 2007 5:50 pm

kapo píšeCOLONKedze pracujem v UK tak predpokladam ze platim poistenie tu. Na Slovensko som posielal do poistovne potvrdenie od zamestnavatela spolu s kartickou poistenca co som mal. No EHIC karticku co som si pred odchodom do UK vybavoval som si nechal.
Pokial nepracujes na cierno tak by ti zamestnavatel mal strhat nejake peniaze z vyplaty na NIN. Skontroluj si vyplatne pasky. Ak si teda platis poistenie platis v UK, nie aby si pouzil EHIC zo Slovenska! Naozaj sa potom mozes dockat velmi tazkych vydavkov.
Tu v UK (Anglicky EHIC) nepotrebujes, potrebujes ho len ked vycestujes za hranice. Napriklad na dovolenku do Spanielska, na nakupy do Franckuzska ci na vianoce domov.
brightonak

katkak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pia Feb 04, 2005 10:17 pm

Poslať od katkak » Uto Feb 05, 2008 1:06 pm

ehic karticka anglicka je v anlgii k nicemu, tam potreba neni. slouzi pri cestach do zahranici,tj mimo uk. a pak taky treba na ceske pojistovne jako doklad o pojisteni v uk, paradoxne.

BUTTON_POST_REPLY