Osetrenie zubov.

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
vikazv
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Sob Nov 03, 2007 1:15 pm

Osetrenie zubov.

Poslať od vikazv » Sob Nov 03, 2007 2:05 pm

Ahojte, chcela by som Vas poprosit ci by mi nevedel niekto poradit. Brat je v Anglicku a z diskoteky prisiel bez dvoch prednych zubov. Neviete mi poratit co ma robit. Ci sa nechat ostrit v anglicku, alebo na slovensku. Je tam normalne zamestnany.
Dakujem. vikazv@azet.sk

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Osetrenie zubov.

Poslať od carfaxcat » Sob Nov 03, 2007 3:39 pm

vikazv píšeCOLONAhojte, chcela by som Vas poprosit ci by mi nevedel niekto poradit. Brat je v Anglicku a z diskoteky prisiel bez dvoch prednych zubov. Neviete mi poratit co ma robit. Ci sa nechat ostrit v anglicku, alebo na slovensku. Je tam normalne zamestnany.
Dakujem. vikazv@azet.sk
Pochybujem, že NHS by toto ošetrila do finálnej etapy. Skôr súkromná ambulancia, ktorá ho lacnejšie vyjde na Slovensku. Treba sa poradiť u zubára, koľko návštev by potreboval, v akom časovom horizonte, zistiť náklady (aj s letenkami) a konať čím skôr.

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Ned Nov 04, 2007 3:05 pm

"Bez dvoch zubov" je velmi siroky pojem. Moze ich mat len zlomene(mozna dostavba) ale moze to mat aj horsie(mostik). Kazdopadne, ked ma v UK NHS zubara, bude ho to pravdepodobne minimalne stat 194£. Podotykam ze na NHS. Od toho treba vychadzat a rozhodnut sa ci ist na slovensko alebo nie. Vyzera to ale na dlhodobejsiu liecbu, takze jedna navsteva slovenska pravdepodobne nebude stacit.

Brumteles
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Pon Jún 06, 2005 9:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od Brumteles » Ned Nov 04, 2007 9:47 pm

Ja suhlasim s predchadzajucimi prispevkami ale este by som pridala, ze ked ide napriklad o predne zuby, tak tam uz mozu byt aj implantaty a tie su na Slovensku lacnejsie. Mimochodom, pochybujem, ze si tu najde zubara NHS, u nas v okoli nie je ani jeden jediny napriklad...uz si zacinam mysliet, ze zubar NHS je urban myth...pozna niekto nejakeho?

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Str Nov 14, 2007 8:01 pm

Brumteles píšeCOLONMimochodom, pochybujem, ze si tu najde zubara NHS, u nas v okoli nie je ani jeden jediny napriklad...uz si zacinam mysliet, ze zubar NHS je urban myth...pozna niekto nejakeho?
Veru ze pozna a hned niekolkych ;)

Brumteles
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Pon Jún 06, 2005 9:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od Brumteles » Str Nov 14, 2007 8:43 pm

He he, tak predsa to nie je mytus, tak to som rada :-)). Mozno len u nas v Bromley a okoli vyhynuli. Budem velmi rada, ked mi bude niekto protirecit.

all inc.
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pia Jún 23, 2006 1:57 pm

Poslať od all inc. » Pia Nov 16, 2007 1:54 pm

Napisem nieco co mozno nie je ziadna bomba vec ale vyuziva to kopu ludi a ja takisto. Uz pred par rokmi mi bolo poradene kolegynami (anglicanky),ze osetrit zuby sa da aj zadarmo. V St.Thomas Hospital je zubne oddelenie kde studenti pod dohladom skusenych zubarov a profesorov praktizuju to co vlastne budu robit uz o rok sami a vo svojich ambulanciach. Nezastavam sa ich ani netvrdim,ze su to neskutocny profesionali ale su to studenti ktory to zachvilu koncia a pracuju pod drobnohladom profesorov a skusenych zubarov.Samozrejme nikomu nevravim vyuzite to je to zadarmo to v ziadnom pripade,len davam vediet,ze taka moznost je. U nas v praci to vyuziva pravidelne 6 ludi (5 anglicanov a ja jeden slovak).Ja som spokojny a pokial budem tu urcite budem aj nadalej vyuzivat ich sluzby.P.S.-Poprosim prispievatelov ktory mi budu teraz pisat,ze oni by neriskovali a je to hlupost a podobne....nech sa paci,nikomu to ani nekazem aby to skusal ja len pisem vlastnu skusenost kedze vsetci vieme o anglickych zubaroch.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Nov 16, 2007 8:30 pm

Otázka je, či robia aj korunky. Čo ti všetko robili?
St Thomas je pre niektoré oblasti Anglicka predsa len ďalej ako pre Londýnčanov.
Risk to inak určite nie je, môj manžel ich tiež spomínal.

BUTTON_POST_REPLY