Overuje sa úroveň angličtiny pri žiadosti o NII?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
peterelek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Štv Máj 06, 2004 4:35 pm

Overuje sa úroveň angličtiny pri žiadosti o NII?

Poslať od peterelek » Pia Máj 07, 2004 4:52 pm

Rad by som sa spytal.Niekde som cital,ze musim poziadat o toto cislo,ak chcem pracovat.A ze je potrebny cca. 45 minutovy pohovor kde si overia moju znalost anglictiny.
Je pravda,ze mi ho mozu odmietnut udelit,ak je moja uroven anglictiny nizka?

Prosim napiste

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Máj 07, 2004 5:41 pm

NI number nemusis resp. ani nemozes mat uz predtym ako si zacnes hladat pracu lebo bez zamestnania / zamestnavatela ti ho DSS nevyda.

Hned ako zacnes pracovat pre prveho zamestnavatela, ten ti prideli Temporary NI number. Ty sa objednas na ten pohovor, ako uz spominas, poslu ti formulare na vypisanie a taktiez budes potrebovat list od zamestnavatela a svoj pas.

Pohovor ktory s pracovnikom DSS mas neskuma tvoje vedomosti anglictiny, mozes mat pre sebe aj tlmocnika ak to potrebujes. V ziadnom pripade ti vydanie NI nemozu odmietnut. Pohovor je iba formalny kde sa ta budu vypytovat otazky ohladom teba, tvojej rodiny a tvojej prace.

Trva to aj par mesiacov kym NI number card pride na tvoju adresu. Hned ako NI ale obdrzis, daj ho vediet tvojmu zamestnavatelovi, ktory tvoje Temporary NI vymenil za to co ti DSS prideli.

Viac info o NI:
http://www.dss.gov.uk/lifeevent/benefits/ni_number.asp

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Máj 08, 2004 11:05 pm

A ze je potrebny cca. 45 minutovy pohovor kde si overia moju znalost anglictiny
Preboha, kto vám nakecal takéto hlúposti? Celkom by nás zaujímalo, KTO rozširuje takého somariny :)
Bomo,
Hm... tak ja neviem kto to rozsiruje ale ja osobne som asi 30 minutove interview mala! :-) Ty nie???

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Máj 09, 2004 4:12 pm

Uznáš, že to je hovadina. Tých 45 minút som samozrejme nespochybňoval
Aha.... uz vidim co si myslel... vyzeralo to ze spochybnujes tych 45 min.
:-) Uznavam to ohladom overovania anglictinu je somarina.

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

miesto ziadosti o NI

Poslať od Miriam » Pia Máj 14, 2004 11:21 am

Ahojte,

pri studovani stranok DSS som si vsimla, ze odporucaju, ze ziadost o pohovor treba absolvovat v pobocke najblizsie k vasmu bydlisku. Kedze vsak byvam trocha mimo Londyna a budem dochadzat do prace vlakom, radsej by som ten pohovor absolvovala niekde blizko mojho pracoviska, ako bydliska, aby som hned na zaciatok netrcala pol dna mimo officu. Mate s tym niekto nejake skusenosti? Dik.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Máj 14, 2004 5:48 pm

aby som hned na zaciatok netrcala pol dna mimo officu
Miriam,

zo zakona mas pravo na to aby ta zamestnavatel pustil na tvoje NI interview a na to aby ti cas ktory si tam stravila aj preplatil - teda nemoze ti za to strhnut zo mzdy, kdekolvek to interview mas.

Hm.... viec co by som ja dala zato keby som mohla pol dna stravit mimo office nepracovne!! ... :-)

saye
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 9:42 am

zadost o national insurance number

Poslať od saye » Str Máj 19, 2004 11:17 am

Cau,nemusis cekat az zacnes pracovat,muzes zazadat i par tydnu predtim nez nastoupis do prace.Jen potrebujes dopis od zamestnavatele,kde potvrdi,ze se te chysta zamestnat .Nejjednodusi je zajit na nejblizsi Jobcetre Plus a kontaktovat je emailem,protoze dovolat se tam vubec neda.pozvou te na interview,ale vubc nemusi byt tak dlouhe.Kamoska byla hotova za 10 min,me to jeste ceka ,tak potom dam vedet.Cau Jarmila

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

preco neplatim nic na NI?

Poslať od mike2star » Štv Máj 20, 2004 6:02 pm

Ahoj,
otazka, moj zamestnavatel mi nestiahol ziadne libry za poistenie, dane nic... preco?

Moja tax basis je W, what the hell is that?

Diky,
M

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Máj 20, 2004 6:35 pm

otazka, moj zamestnavatel mi nestiahol ziadne libry za poistenie, dane nic... preco?

Moja tax basis je W, what the hell is that?
Hm... lucky you!!!! :-)
Z mojej skusenosti - 3 moznosti:

1. Chyba - neboj, buduci mesiac / resp. tyzden to napravia!!

2. Mozno ti este nestihli spracovat Tax Code tak nevedia ako ta zdanovat.

3. Tvoja mzda je tak nizka za ani do konca danoveho roku do 30.3.2005 nezarobis nezdanitelnu sumu (nejakych 4,615) - v tom pripade ta nebudu zdanovat. Ale vtedy by si mal NI aj tak platit.

Neviem Milan, co sa presne stalo, ale isto na to coskoro prides! Spanok tvoli tomu nestracaj! Ak mas platit dane, platit ich budes!! :-(

Co W tax basis znamena bude vediet asi len tvoj payroll department - urcite nejaky internal code.

Ma niekto ine skusenosti?

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Máj 20, 2004 7:20 pm

Gina píšeCOLONTvoja mzda je tak nizka za ani do konca danoveho roku do 30.3.2005 nezarobis nezdanitelnu sumu (nejakych 4,615) - v tom pripade ta nebudu zdanovat. Ale vtedy by si mal NI aj tak platit.
Nie som ziadny odbornik na zdanovanie, ale pokial viem, tak zamestnavatel by mal strhavat dan tak ci tak, pretoze nevie ake dalsie prijmy jeho zamestnanec ma(ako napr. uroky). Vynimkou je ak clovek podpise prehlasenie, ze neocakava prijem vyssi ako cca £4,800, ale toto sa, pokial viem, vztahuje len na studentov.

NIC je celkom ina vec. Tu plati kazdy s prijmom nad (tusim) £79 za tyzden. Vyska je 10% z presahujucej ciastky.

Milan, predpokladam, ze tvoj zarobok (daleko) presahuje oba limity:) Tak ked prides na to, ako sa ti podarilo vyhupat so systemom, daj vediet aj nam ostatnym:D

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

vyhupanie so systemom

Poslať od mike2star » Pia Máj 21, 2004 5:12 pm

Ahoj,
diky za rady... Co sa mna tyka som clovek, ktory ma stastie, ale...
bojim sa ze tak za 3 mesiace, zrazu, znicohonic (kde je medzera?) mi pride na ucet 2.50 pound a zvysok strhnu za dane, a budem vysmiaty. Este jedna vec bolo tam zaklinadlo z Harryho Pottera:
P60's will be sent no later than 31 may 2004

Any clue?
diky,
Milan

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Máj 21, 2004 5:54 pm

P60's will be sent no later than 31 may 2004
Milan,
P60 je taky dokument ktory ti vystavy zamestnavatel na konci kazdeho danoveho roku. V tom dokumente je info o tvojom celorocnom zarobku, daniach, atd. Je to dost dolezity dokument (napr pre banky pri ziadosti o hypoteku ci loan atd), preto ked ho dostatnes by si si ho mal dosledne ulozit lebo nahradu / kopiu ti uz nikto neda.
Tvoje prve P60 pride az buduci rok v maji. :-)

Existuje este nieco ako P45 - dokument ktory ti da tvoj zamestnavatel ked u neho skoncis pracu - v tom su detaily tvojho prijmu za urcity uctovny rok, dane a tiez tvoj Tax Code - P45 potom odovzdas novemu zamestnavatelovi aby si bol spravne zdanovany. Osobne som pocula od ludi ktory odisli od jedneho zamestnavatela, P45 nedostali a potom ich novy zamestnavatel zdanoval vysoko. :-( Nikdy neodijt od stareho zamestnavatela bez toho aby si mal P45 v ruke! Never vyhovorkam, vsetko sa da!! :-)
Naposledy upravil 1 dňa Gina, celkovo upravené 0

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Máj 21, 2004 6:07 pm

tak zamestnavatel by mal strhavat dan tak ci tak, pretoze nevie ake dalsie prijmy jeho zamestnanec ma
Lubo,
ja som isty cas dane vobec neplatila, a to z dovodu ze som do prace (v tej dobe mojej prvej) nastupila iba par mesiacov pred koncom danoveho roka. Kedze som uz do konca toho d. roku "nestihla" zarobit nad limit nezdanitelnej polozky, stahovali mi iba NI. Takze je to mozne. :-)

Neexistuje aby niekto prekabatil system. Nie je to totiz na zamestnavatelovi ale na Inland Revenue, ktore ta zdanuje. Mne sa raz stalo, ze v tom "bordeli" aky I. R. maju, natukali do mojich udajov aj udaje o prijmoch niekoho ineho - a predstav si ze bez akehokolvek varovania mi zmyzla polovica vyplaty! Payroll mi povedal iba to ze I. R. im kazalo istu sumu naviac stiahnut a je to! Ziadne doklady, nic. Mozes si piskat. Nastastie som svoje peniaze dostala hned na druhy den, lebo som nazurena vyvolavala I. R. kym som im tam neurobila "poriadok". :-)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pia Máj 21, 2004 6:37 pm

Gina píšeCOLONNeexistuje aby niekto prekabatil system
Gina, nepochybuj o tom, ze viem, ze smrt a dane su iste. Preto som dal toho vyrehotaneho smajla na koniec vety. A predpokladam, ze Milan zacal pracovat po 1. maji a to uz je nove danove obdobie, takze za tym jeho neplatenim dani bude asi nieco ine.

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

Aky je tu uctovny rok?

Poslať od mike2star » Ned Máj 23, 2004 3:51 pm

Ahoj Gina a Lubo a ostatni,
ak som ta Gina spravne pochopil, tak kedze ta P60's bude poslana 31.5.2004, je mozne ze maju zdanovaci rok do toho maja... a teda kedze som zacal pracovat mesiac predtym, tak nema vyznam aby ma zdanovali - pretoze nedosiahnem vysku minima?
- potom ale stale ostava otazka ako je to s NI? preco nestrhli to?

Alebo je to podobne ako u nas (a co spominal Lubo), dajme tomu do 31 marca a len tie forms sa vystavuju potom a maju casovy limit do Maja?
V tychto danovych veciach sa ja prilis nevyznam a myslim, ze vy mate slusnejsi background...

Som z toho volajaky zmateny,
najlepsie asi bude ked nabehnem za sefom a poviem mu nech to zisti, co a jak...
Ak by ste na nieco prisli budem vdacny za akukolvek radu, vid Gina a P45 - VELKE DIKY!!!

Majte sa zatial pekne,
Milan

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Máj 24, 2004 6:38 pm

Milan,
tak kedze ta P60's bude poslana 31.5.2004, je mozne ze maju zdanovaci rok do toho maja... a teda kedze som zacal pracovat mesiac predtym, tak nema vyznam aby ma zdanovali - pretoze nedosiahnem vysku minima?
Danovy rok je tu taky ako na sk: od aprila do marca. Tvoje prve P60 nepride tohto roku, ale az v maji 2005. Ak si pracoval co len den v marci 2004 - P60 za rok 2003/04 dostanes. Predpokladam ze to ale tak nie je.
P60 sa vydava asi 2 mesiace potom ako sa danovy rok skonci - je to dost pepierovacky tak to nejaky cas trva - preto ta tvoja confusion. :-)

Netrap sa ze ti nic nestiahli! Urcite sa to pri dalsej vyplate vyrovna. Ak nie, zavola si payroll tvojho zamestnavatela a oni ti poradia co sa deje.

Och ako by som sa potesila keby mna nezdanili a nestiahli mi NI aspon jeden mesiac :-) No chance :-(((

Willy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 7:31 pm
BydliskoCOLON Kosice
CONTACTCOLON

Poslať od Willy » Pon Máj 24, 2004 7:17 pm

Gina píšeCOLONDanovy rok je tu taky ako na sk: od aprila do marca.
na SK je danovy rok od 1. 1. do 31. 12.

BUTTON_POST_REPLY