Darcovstvo krvi v UK

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Darcovstvo krvi v UK

Poslať od Danniel » Štv Nov 18, 2004 11:22 am

Bol som sa prihlasit u doktora v uk,pretoze som potreboval potvrdenie o zdravotnom stave.A ked som vypisoval prihlasku bola tam otazka ci chcem v buducnosti darovat krv.Ja som skoro automaticky napisal ze ano,lebo aj doma som bol pravidelny darca.Potom mi ale napadlo,ze o darcovstve krvi v uk nic neviem,okrem toho ze som videl reklamu na darovanie krvi v telke.Poznam aj stranku,tusim je to blood.co.uk.
Mate niekto,ale osobnu skusenost s darovanim.
A ake su z toho benefity,ci je volno v praci ako kedysi na Slovensku,danove ulavy a pod.
Dakujem
Danniel

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Nov 18, 2004 2:23 pm

No ja som tiez bola na Slovensku darkynou krvi, ale tuna som sa k tomu este nedostala. Par krat som sa chystala, mala som informacie o tom kam a kedy na odber ist, ale nakoniec som nikdy nesla, akosi z toho zislo. Myslim ze ludia tu maju voci darovaniu krvi iny atitude ako je na Slovensku. Stretla som sa aj s tym ze ked som o darovani krvi rozpravala s anglanmi, cudne na mna zazreli, tak teda neviem.
Tiez by ma zaujimalo ci uz niekto z tohto fora krv v UK daroval.

Co sa tyka benefitov, nemyslim ze tu nieco ako ulava na dani a podobne existuje. Urcite by som nedarovala krv kvoli tomuto! Co sa tyka volna v praci, verim ze zamestnavatel volno pri takomto super cine umozni.

jozo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Sob Aug 14, 2004 3:11 pm
BydliskoCOLON Colliers Wood

Poslať od jozo » Pia Nov 19, 2004 1:28 pm

Tak ja som uz krv v UK daroval dvakrat, je to to iste co doma, len trochu rychlejsie(menej ludi). O ziadnych odmenach atd. mi nic nevraveli.
Ked mate moznost, tak darovat urcite choddte, ved mozete zachranit zivot.

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Darcovstvo krvi

Poslať od MartinaP » Pia Nov 19, 2004 4:17 pm

Tiez som darovala krv zoparkrat,
zamestnavatel vas musi uvolnit z prace, ale na mnohych miestach sa da darovat krv aj vo vecernych hodinach, ale o benefitoch tiez neviem nic.
Na rozdiel od Slovenska tu maju 'inkubacnu dobu' jeden rok, v mojom pripade mi odmietli vziat krv pretoze menej ako rok dozadu som sa nachadzala v hepatitida a malaria risk zone, konkretne v juznej Amerike. Usetrite si cas ak si dohodnete appointment telefonicky a pripadne opytate na podmienky.

Wicanpe
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Sep 03, 2004 1:30 pm

Poslať od Wicanpe » Pia Nov 19, 2004 10:58 pm

Takisto som uz v UK darovala krv. Ziadne vyhody z toho neplynu, okrem dobreho pocitu, ze som pomohla dobrej veci. K nam chodi pravidelne do roboty mobilna transfuzna stanica a cas straveny odberom krvi je nam normalne preplateny.
Viac info o darcovstve krvi v UK najdes na:
http://www.blood.co.uk/

Carrot
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Ned Dec 19, 2004 3:45 pm
CONTACTCOLON

margaret street blood donor centre

Poslať od Carrot » Ned Dec 19, 2004 4:07 pm

Krv mozes darovat hocikedy, resp. kazde 3mesiace ale skor odporucia kazdych 6 mesiacov. Centrum na darovanie krvi v centralnom Londyne je napr. na Margaret Street, je to blizko Oxford Circus a pokial nejdes v lunch hours tak by si nemal mat problem s cakanim. Daju Ti formular na vyplnenie a po darovani ti pride postou karta darcu krvi. Po 5 alebo 10 darovaniach ti pride modra karta a potom myslim zlata (cim viac darujes tym krajsiu karticku a potom aj taku mini trofej dostanes). Ked ti budu brat krv, najskor vezmu vzorky do 3 mini tubiciek ktore sa odposielaju na testy (HIV, hepatitida a nepamatam si co bolo to tretie)
Okrem krvi mozes darovat aj plasmu, ale to len vo vacsich centrach.

BUTTON_POST_REPLY