HSA - NHS

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
zima
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
RegistrovanýCOLON Pon Máj 03, 2004 7:00 pm
BydliskoCOLON London [Edgware]
CONTACTCOLON

HSA - NHS

Poslať od zima » Pon Nov 29, 2004 2:50 pm

NHS je klasika, tam snad je vacsina populacie, ale nie vsetci su spokojni. Chcela som sa spytat ci ste niekto v HSA? U nich sa da poistenie platit od £1,70 az po £13,60 za tyzden co v konecnom dosledku i ta najmensia polozka zahrna celkom fajn sumu ci uz u zubara, ocneho ci daku konzultaciu, alebo pobyt v nemocnici... Ja len, ze ci sa to fakt oplati byt tak trosku pripoisteni, predsa len clovek nikdy nevie... Alebo je to od veci a stejne ak sa nieco stane radsej si to cvaknete zo svojho...? Alebo mate Private Medical Insurance? Mne sa HSA celkom pozdava a Vam?

[dik za akukolvek "nepriblblu" poznamku]

Precitala som si i diskuziu o karte EHIC [ta vsak bude az od r.2006 ja sa po nej isto potom pozriem...] a ako som zistila tak ludia pracujuci v poistovnictve bez poistenia nevytiahnu ani paty z domu :o]]]

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Nov 29, 2004 4:47 pm

O HSA ti neviem povedat... Ked nemas ziadne ine komercne poistenie iba NHS a potrebujes nejake specialne vysetrenia, tak potom sa to oplati.

EHIC karta:
Kedze si aupair a mas NHS karticku (predpokladam) :), tak na zaklade nej si mozes vybavit ten formular E111UK (co je zatial ako nahrada EHIC karty). Aj ked teoreticky nemas na to pravo, lebo neplatitis odvody. Ale na vydanie formulara akceptuju aj NHS karticku (nielen NINO).
No ten ti plati len pre osetrenia mimo UK.
Ak budes mat ten formular E111UK, tak potom ani na Slovensku nemusis platit poistenie (tam im to staci ukazat a viacej ich do toho nic nie je, ci platit v UK poistenie alebo nie)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Nov 29, 2004 9:19 pm

NHS je klasika, tam snad je vacsina populacie, ale nie vsetci su spokojni.
Su tam, lebo musia. NHS contribution platit ako zamestnanec / self employed cez NI musis, ci chces alebo nie. No choice there!
Ja len, ze ci sa to fakt oplati byt tak trosku pripoisteni, predsa len clovek nikdy nevie... Alebo je to od veci a stejne ak sa nieco stane radsej si to cvaknete zo svojho...?
Suhlasim s pri-poistenim, teda private health cover. Ceny za sukromne lekarske osetrenie / zakroky su neskutocne vysoke.
mate Private Medical Insurance? Mne sa HSA celkom pozdava a Vam?
Ja mam Private Medical Cover ako jeden z benefitov v zamestnani - a to dokonca nielen pre mna ale aj moju polovicku. O HSA toho vela neviem, tak neporadim. Dolezite je aby si si nasla cover ktory ti bude najviac vyhovovat.

BUTTON_POST_REPLY