Nárok na "materskú" (maternity pay)

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
sisa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Sob Apr 24, 2004 6:49 pm
BydliskoCOLON Northants

Nárok na "materskú" (maternity pay)

Poslať od sisa » Str Dec 08, 2004 5:38 pm

ahojte, vedel by mi tu niekto poradit ci mam pravo na Statutory maternity pay ak pracujem na "casual position". Splnam vsetky poziadavky ale nikde nedokazem zistit ci je to ine ak som casual a nie full time.

Napisala som na HR department, ked som spolocnosti oznamila ze som tehotna, ale dostala som neuspokojivu odpoved.

diky vopred

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Dec 08, 2004 6:56 pm

ahojte, vedel by mi tu niekto poradit ci mam pravo na Statutory maternity pay ak pracujem na "casual position". Splnam vsetky poziadavky ale nikde nedokazem zistit ci je to ine ak som casual a nie full time.
Napisala som na HR department, ked som spolocnosti oznamila ze som tehotna, ale dostala som neuspokojivu odpoved.
Zaujimave aku odpoved si dostala od HR. Hm..

Na SMP mas narok ak mozes odpovedat ANO na nasledovne:

"Employed by your present employer in the 15th week before the week your baby is due?
Employed by that employer without a break for at least 26 weeks into the 15th week before your baby is due?
Earning enough on average for NI purposes (this amount is lower than the amount when you have to start paying NI contributions)?
"

Teda, v podstate to nema nic spolocne s tym ci si full time alebo causal. Predpokladam ze nesplnas vsetky horeuvedene podmienky. Ak ich splnas, narok urcite mas. Aky dovod ti dal zamestnavatel na odmietnutie?

Prestuduj si nasledovnu linku:
http://www.dwp.gov.uk/lifeevent/benefit ... .asp#donot
Pise sa tam aj o tom com ak zamestnavatel potvrdi ze na SMP nemas narok.

Good Luck!

sisa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Sob Apr 24, 2004 6:49 pm
BydliskoCOLON Northants

Poslať od sisa » Štv Dec 09, 2004 5:18 pm

diky za odpoved.

pytala si sa co mi vlastne zamestnavatel povedal. V liste z HR mam napisane
"If you do qualify for SMP, this will be paid for 26 weeks. However I will write to you again once you have submitted your MAT B1 form. I will then be in a better position to advise what you will be entitled to."

takze mi dala dost vyhybavu odpoved. Vtedy som ale bola 16 tyzdnov tehotna, teraz je to 22 tyzdnov, takze 18 do porodu, co znamena ze o 3 tyzdne budem splnat jednu z podmienok. Pre spolocnost pracujem 7 mesiacov, takze splnam dalsiu podmienku a kedze pracujem okolo 48 hodin tyzdenne tak predpokladam ze splnam aj NI podmienku.

este raz vdaka za radu

BUTTON_POST_REPLY