Aký máte názor na britských lekárov?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
RegistrovanýCOLON Pia Sep 24, 2004 10:35 am
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Aký máte názor na britských lekárov?

Poslať od hawaiicanka » Štv Jan 27, 2005 4:49 pm

Aky mate nazor na britskych lekarov?Ja mam zle skusenosti,su to podla mna obycajni amateri.Neviem ako mohli dostat diplom!!!Myslim si,ze nasi su ovela lepsi,teda aspon vacsina...

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Jan 27, 2005 5:52 pm

Aky mate nazor na britskych lekarov?Ja mam zle skusenosti,su to podla mna obycajni amateri.Neviem ako mohli dostat diplom!!!Myslim si,ze nasi su ovela lepsi,teda aspon vacsina...
Hej veru, ani ja nemam az tak vela pozitivnych skusenosti a uplne nerasicka pripomienka:
Mozno su taki aki su lebo vacsina je z Indie s indickym diplomom, kriteria ziskania ktoreho nepoznam. Indom lekarom sa uplne vyhybam, lebo som uz raz bola aj racially discriminated. :-(. Zly svet out there!! A veru je velmi tazke najst vhodneho lekara!

P.s.: Hawaicanka, uvidime aky profesional bude s teba az vyrasties!!! :-).

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Poslať od Oksey » Štv Jan 27, 2005 7:45 pm

Hej, ani ja nemam moc dobre skusenosti.
Ani moja kamoska, co mala starku v nemocnici, no a bola to neprijemna skusenost pre ich celu rodinu.
Predstavte si 'starka - byvala skusena chirurgicka predtym zijuca v Rusku'
bola dost sokovana z UK nemocnice...

No ale na druhej strane, 'social care' sa niekedy celkom da.

caute.

P.s.: Hawaicanka, nam urcite odplava surfovat na Hawai, ked zarobi tazke peniazky a potom sa pridame k nej :-)
(zatial sa musime uspokojit s kazdomesacnym surfovanim na inych veciach...;-) )

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Štv Jan 27, 2005 8:36 pm

Jak psala Gina o tech diplomech, tak mistni zubar tam ma s nima ovesenou celou cekarnu, ale vsechny to jsou "Certificate of attendance" vzdycky s popisem nejakeho seminare nebo prednasky, ne kvalifikacni osvedceni. Tak mi to na chvili prislo komicke k cemu az to trzni prostredi vede, ze si lekar vyvesuje na zed kde se ceho zucastnil, protoze v CZ ma i soukromy lekar ze zakona vyvesenou jen svou kvalifikaci. Asi si to zacnou v CZ veset na zed casem taky, ale v dnesni dobe by to jeste neslo, lidi by si mozna mysleli ze je ma za debily, oblbovat je takovyma radoby certifikatama.
Je to taky Ind, mlady, osobne pusobi seriozne. Jen kdyz mi rekl ze registracni prohlidka + uvodni rentgenovy snimek chrupu bude za £19, komicke to byt prestalo (welcome to the west...).

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Štv Jan 27, 2005 11:13 pm

Jo, v Royal Free Hospital, nastesti jsem dlouho necekal, bylo to v nedeli odpoledne a byly tam prevazne typicky nedelni pacienti: domaci kutilove s urazy rukou a nohou :-)

Ale nejvetsi idiot jsem tam byl ja. Rozrazil jsem si oboci o lampu protoze jsem pri chuzi koukal kam jsem nemel...

Registrace probehla hladce, osetreni bylo OK, zahojilo se to dobre. A nic platit nechteli. Po mesici jsem si pak jeste vzpomnel, ze jsem to mozna mohl hlasit jako pojistnou udalost z me cestovni pojistky, ale neudelal jsem to.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
RegistrovanýCOLON Pia Sep 24, 2004 10:35 am
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

No..vybornee

Poslať od hawaiicanka » Pia Jan 28, 2005 3:34 pm

Dobra bodka na zaver....BOMO.....esteze som poistena aj na SK...bo by som sa normalne baala...

radissimo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Pon Sep 13, 2004 11:50 am
BydliskoCOLON Glasgow

Poslať od radissimo » Uto Apr 19, 2005 4:51 pm

bestfriend píšeCOLONJe to taky Ind, mlady, osobne pusobi seriozne. Jen kdyz mi rekl ze registracni prohlidka + uvodni rentgenovy snimek chrupu bude za £19, komicke to byt prestalo (welcome to the west...).
Tak to si este dobre obisiel.V Bristole to je okolo £30 /bez snimku.../

sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Štv Nov 04, 2004 8:44 pm

Re: Aký máte názor na britských lekárov?

Poslať od sisuleinka22 » Uto Apr 19, 2005 7:07 pm

bomo píšeCOLONSkutočne NHS lekári nepatria medzi tie "must seen" zážitky z UK.

Mali ste to "šťastie" zažiť pohotovosť v Londýne? To je zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda :(

Pokiaľ nemusíte, tak sa nikdy v noci či večer nevyberte na pohotovosť. Ak to je predsalen akútne, tak sa pripravte na niekoľkohodinové čakanie vo veľmi drsných podmienkach...
Veru to bol zazitok na kt. ani nezabudem ked som "mala to stastie". V horuckam skoro 40 stupnovv bolestiach a so zapalom oblieciek ma tam nechali cakat skoro 2 hodiny!!! neuveritelne. A pri tom uz na recepcii som uviedla ze je to dost akutne...ale na to ohlad nebrali..isli podla poradovnika...

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Str Apr 20, 2005 3:32 pm

Moj nazor na anglickych GP je taky ze pokial zijem a dycham tak sa im snazim vyhybat. U mna sa predminuly mesiac znizila hladina bilirubinu a cervenych krviniek na min.+ este k tomu mam pravidelne nizky tlak - nasledok toho bolo ze som odpadavala kde sa dalo a krvacala ako prase uz i pri obycajnom paperecut a moj GP mi dal 3 razy odobrat po 3 ampulky krvi (ako kontrola ci to nahodou nie je iba prechodne alebo zo stresu) a este doteraz si nie je isty ako ma liecit a pozval ma na dalsi odber krvi. Poslala som ho viete kde a liecim sa sama kavou a cervenym vinkom a sem tam nejake to Ferum prepasovane zo SR nemocnice.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Štv Apr 21, 2005 10:10 am

no ja som chvalabohu videl doktora len pri registracii, aj ked bol velmi mily a vtipny, dufam, ze ho uz nestretnem...

zima
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
RegistrovanýCOLON Pon Máj 03, 2004 7:00 pm
BydliskoCOLON London [Edgware]
CONTACTCOLON

Poslať od zima » Pon Apr 25, 2005 10:21 pm

moja skusenost s dr. je celkom pohodova. GP je starsi pan, ktoremu co poviem to mi schvali, cize som si sama sebe lekarom.

Ocna klinika na Old Street dr. no tam prisli na to co mam s okom az po dvoch mesiacoch, ale ako sa vravi "pomaly dalej zajdes".

Kardiologovia v High Barnete su zatial ti najlepsi akych som kedy stretla, ale bohuzial nemozu ovplivnit co sa deje v Royal free a tak je to tahanie z jednej strany na druhu [chudak pacient].

Co sa tyka sestriciek, tak o tych by som mohla napisat bestseller a podla neho by sa isto natocil daky horor, ktory by sa dlho drzal v kinach na prvom mieste! Sa nedivim, ze je tak malo miestnych nurse s takym spravanim ake maju :O[[[ hruuuuza

Ehm nocna pohotovost- odporucam vziat svacinu, daku knihu a odvahu, aby ste neprisli k urazu od miestnych ozratych individuii, ktore si tam chodia davat zasivat bodne rany, nastastie skoro vzdy v doprovode policie.

lossamanthos
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Uto Sep 07, 2004 2:28 pm

radsej nekomentujem

Poslať od lossamanthos » Štv Máj 05, 2005 7:12 pm

Ja ich radsej nekomentujem!Mojmu manzelovi zmrzacili rameno ako aj ruku.Ked sme boli na Slovensku,isli sme k znamemu lekarovi a ten len nechapal ako mu mohli na zlomenu ruku povedat,ze to bude ok a nedat mu ani len ... sadru!Ze on by ich v nasom pripade zazaloval.Ale ma to vyznam,natahovat sa s doktormi,kt.si aj tak kryli zadky??Kedze karta pacienta je az maximalne v pc,clovek ani nevie,co tam pisu!A samozrejme,ine pisali-ine hovorili.Ako sa mozu z toho len tak vyvliect,ked z rukov nemoze riadne vykonavat svoju pracu,pretoze ma na krivo zrastene kosti???Ako sa moze pomylit niekto takto pomylit?A nas doktor sa na ruku iba pozrel hned vie o co sa jedna a to aj bez snimkov.Po tejto skusenosti mam velke starosti ako tu dopadne moj porod!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Máj 05, 2005 8:10 pm

Ja ich radsej nekomentujem!Mojmu manzelovi zmrzacili rameno ako aj ruku.Ked sme boli na Slovensku,isli sme k znamemu lekarovi a ten len nechapal ako mu mohli na zlomenu ruku povedat,ze to bude ok a nedat mu ani len ... sadru!Ze on by ich v nasom pripade zazaloval.Ale ma to vyznam,natahovat sa s doktormi,kt.si aj tak kryli zadky??Kedze karta pacienta je az maximalne v pc,clovek ani nevie,co tam pisu!A samozrejme,ine pisali-ine hovorili.Ako sa mozu z toho len tak vyvliect,ked z rukov nemoze riadne vykonavat svoju pracu,pretoze ma na krivo zrastene kosti???Ako sa moze pomylit niekto takto pomylit?A nas doktor sa na ruku iba pozrel hned vie o co sa jedna a to aj bez snimkov.Po tejto skusenosti mam velke starosti ako tu dopadne moj porod!
Ak je skutocne pravda co pises a manzel ma trvale nasledky, najdite si pravnika co sa specializuje na medical malpractice. Poradi vam, a verim ze aj pomoze. Potom bude na vas rozhodnut sa ci sa na to mate chut dat. Nie je to problem a su sposoby na to aby vas legal action nestala majetok (existuju rozne druhy poistenia). Co sa tyka dokazov, tu vobec nejde o karty v doktorovom PC a podobne, kedze burden of proof je o inom ako papierovej dokumentacii. Nezabudajte ze anglicky legalny system funguje inac ako na Slovensku! Na zaver este pripominam ze kazdy claim za personal injury ma 3 rocnu limitacnu dobu. Good luck!!!

lossamanthos
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Uto Sep 07, 2004 2:28 pm

Poslať od lossamanthos » Štv Máj 05, 2005 9:40 pm

Dakujem ti GINA,vyzera to pomaly nemozne,ale je to pravda.Ja som manzela nahovarala,nech to da k sudu,ze to nema nechat len tak.On mi tvrdi,ze sa s tym nic neda robit,ze by sme to aj tak nevyhrali,ze sa na to informoval???
Hovoris,ze to nie je o tom,co je v karte?Tak preco mu povedali,ze ho upozornili o omyl,co spravili??A on o tom ani len nevedel?Je vsak pravda,ze nemaju nic podpisane.
Zabudla som spomenut,ze mu ako odskodne prislubili operaciu ruky.Ma vsak doverovat ludom ,kt.si "nevsimli",ze je to vyskocena zlomenina,aby mu ju operovali?Je tam totiz moznost,ze ak pokazia operaciu,1chybny rez,a v zivote nebude moct pohnut rukou od zapestia,a tym padom pride o dobry job.Natahuje sa to uz od septembra.Dala by sa legalne vykonat operacia na Slovensku?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Máj 05, 2005 10:16 pm

Dakujem ti GINA,vyzera to pomaly nemozne,ale je to pravda.Ja som manzela nahovarala,nech to da k sudu,ze to nema nechat len tak.On mi tvrdi,ze sa s tym nic neda robit,ze by sme to aj tak nevyhrali,ze sa na to informoval???
Hovoris,ze to nie je o tom,co je v karte?Tak preco mu povedali,ze ho upozornili o omyl,co spravili??A on o tom ani len nevedel?Je vsak pravda,ze nemaju nic podpisane.
Zabudla som spomenut,ze mu ako odskodne prislubili operaciu ruky.Ma vsak doverovat ludom ,kt.si "nevsimli",ze je to vyskocena zlomenina,aby mu ju operovali?Je tam totiz moznost,ze ak pokazia operaciu,1chybny rez,a v zivote nebude moct pohnut rukou od zapestia,a tym padom pride o dobry job.Natahuje sa to uz od septembra.Dala by sa legalne vykonat operacia na Slovensku?
Toto su vazne veci. Nie som odbornik, mam len nejake legalne zaklady. Nedokazem poradit do detailov, uz aj preto ze kazda profesionalna rada znamena legalnu zodpovednost. Aj preto iba mozem odporucit PRAVNIKA!
A moja sukromna rada: Jasne ze vas budu chciet odbit hlupostami, ved ste iba cudzinci, ktori nevedia ako to tu chodi. Operacia ako kompenzacia je somarina. Osobne by som chcela opravenie toho co pokazili, aj s financnou kompenzaciou (bolestne, nahrada stratenej mzdy a kopa inych veci ktore ani neviem po slovensky vymenovat na ktore maju victims takychto situacii narok). Na nic by som nepristupila a s nicim nesuhlasila! S nicim!!! Este raz: HLADAJTE PRAVNIKA!! The Law Society link tiez dufam pomoze: http://www.lawsociety.org.uk/choosingan ... icitor.law
Mate toho vela co stratit a kontakt s pravnikom vam urcite pomoze. Tvoj manzel vie malo o systeme v UK ked tvrdi ze sa s tym neda nic robit - lebo sa da, a vela.
VELA STASTIA!!

Z515
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Okt 10, 2004 9:35 pm
BydliskoCOLON Basingstoke

Poslať od Z515 » Pia Máj 27, 2005 11:19 pm

Pracovala som ako zdrav. sestra aj Slov. aj v UK, takze viem trochu ako to chodi.
Co sa tyka doktorov priklonila by som sa k nazoru, ze verim Slov. doktorom a ze su lepsi. Ale nieje to tak uplne pravda. Aj na Slov. najdes babrakov, kt. by som sa do ruk nezverila keby som to o nich vedela tak ako aj tu. Aj na Slov. je starostlivost a cakanie u lekarov niekedy desne. Nestalo sa Vam, ze ste cakali 2 hod. v cakarni, aby Vam doktor povedal, ze ste zdravi a mozte ist do roboty? A tiez nase bezplatne zdravotnictvo nieje az take bezplatne. Ved platime uz skoro za vsetko. A je to vzdy 100%? A k dalsim poplatkom treba zaratat uplatky. V Uk neexistuju uplatky. Vsetci maju narok na rovnaku bezplatnu strarostlivost. Na Slov. sa doktor obycajne na Teba ani nepozrie kym mu nieco nedas (cest vinimkam, aj taky sa najdu). Ja viem, ze nemusite dat, ale ludia davaju lebo si myslia ze starrostlivost o nich bude lepsia. A to je sprostost. Nikto by nemal davat ani primat uplatky. Ale viem zo skusenosti, ze ked nic nedas doktor Ta posle domov, lebo nakoniec sa rozhodol, ze ta liecba Ti ani nepomoze. A tak ludia v domneni, ze sa o nich budu lepsie starat daju. A samozrejme doktori to od chudaka pacienta ocakavaju, dokonca som sa stretla aj s takymi doktormi kt. si mysleli, ze je to pre pac. povinnost im dat lebo oni maju nizky plat! Chore!
Takze neviem kde sa dat osetrit ak budem nieco potrebovat. Ale asi sa dam sukromne poistit a ak budem nieco potrebovat ist do sukromnej nemocnice. Sukromne nemocnice su neporovnatelne z NHS. Nielen servis, starostlivost ale aj personal a doktori.
Takze len treba dufat, ze budes mat stastie na doktora a potom nezalezi ci si doma al. tu.

BUTTON_POST_REPLY