Pôrod v UK

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
vhrmo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Sob Jan 08, 2005 1:10 am
BydliskoCOLON Docklands
CONTACTCOLON

Pôrod v UK

Poslať od vhrmo » Pon Feb 14, 2005 12:55 am

Chcem sa spýtať tých skúsenejších ohľadom pôrodu v UK. Moja situácia je špecifická v tom, že ja pracujem v UK kým moja žena nie. Zatiaľ tu ani so mnou nie je ale musíme sa rozhodúť kde bude rodiť či na SK alebo v UK. Otázok mám veľa a tak tu sú nejaké pre začiatok:
  • 1. Dá sa spoľahnúť na NHS?
    2. Máme nárok na bezplatný pôrod keď tu ani nepracuje?
    3. Máte niekto skúsenosti so súkromnými klinikami? Ak áno, viete mi povedať koľko to cca stojí prípadne dať na nejakú kontakt?
    4. Viete niekto o nejakom slovenskom pôrodníkovi v Londýne, prípadne aspoň o nemocnici so slovensky/česky hovoriacou sestričkou?
Dík za odpovede.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Pôrod v UK

Poslať od jaro » Pon Feb 14, 2005 10:26 am

Neviem poradit, len jednu poznamku mam.
vhrmo píšeCOLON4. Viete niekto o nejakom slovenskom pôrodníkovi v Londýne, prípadne aspoň o nemocnici so slovensky/česky hovoriacou sestričkou?
Pokial viem, pri porode lekar zvycajne nie je. Tehotnej zene pridelia porodnu asistentku (midwife), ktora zenu pripravuje na porod a ked to pride, tak aj "odrodi" s nou. Lekar je pri porode len ak ide o komplikovany porod alebo rizikove tehotenstvo. Porod odbavuju takmer ambulantne.

Skoc do job centra, maju tam vela letakov a jeden z nich je aj o zalezitostiach suvisiacich s tehotenstvom. Je v nom vela dobrych rad.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Pon Feb 14, 2005 11:03 am

vhrmo píšeCOLONChcem sa spýtať tých skúsenejších ohľadom pôrodu v UK. Moja situácia je špecifická v tom, že ja pracujem v UK kým moja žena nie. Zatiaľ tu ani so mnou nie je ale musíme sa rozhodúť kde bude rodiť či na SK alebo v UK.
Pôrod pre ženu, ktorá počula o starostlivosti na Slovensku môže byť v Anglii šok. Pôrod sa tu bere ako jednodňová maličkosť. Naozaj je pri pôrode len babica, dieťa ani mama neostáva na pozorovanie týždeň ako v SR(tu je to najmä kvôli novorodeneckej žltačke a popôrodným komplikáciám,ktoré väčšinou nie sú, ale istota je gulomet) . Pokiaľ sa Vám dá, ja by som si vybrala si dobrú pôrodnicu na Slovensku. V niektorých pôrodniciach môže byť po celý čas v apartmáne ubytovaný aj otecko -samozrejme za doplatok (tuším, že Ban. Štiavnica má takýto program).

Kamoška rodila v Anglicku ako 36-ročná a na otázku v 12.týždni, či nie je potrebný genetický test plodovej vody(po 35-ke je vyššia pravdepodobnosť problémov) sa na ňu pozreli ako na prízrak, že to sa nezvykne robiť. Na porovnanie u nás sa to robí automaticky a bezplatne, len keď sa mamka rozhodne,že pre ňu nie je tento test relevantný, tak sa nerobí.

Jasné, aj u nás sú niektoré pôrodnice s príšerným prístupom najmä sestričiek, ale predpôrodná a popôrodná starostlivosť je na ďaleko vyššej úrovni (a väčšinou aj pri pôrode).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Feb 14, 2005 12:07 pm

monika píšeCOLONV niektorých pôrodniciach môže byť po celý čas v apartmáne ubytovaný aj otecko -samozrejme za doplatok (tuším, že Ban. Štiavnica má takýto program).
Je to off topic, ale porodnica v BS to mohla robit len preto, lebo na papieri vykazali viac pacientov ako mali v skutocnosti a dostali aj viac penazi od pistovni... na tento podvod im prisli, porodnicu zatvorili, po nejakom case ju opat otvorili. Neviem, ci aj teraz, ked uz (hadam) dodrzuju pravidla, si mozu dovolit tento na Slovensku nadstandard.

To co pise Monika potvrdzuje i z vlastnej skusenosti jedna moja kamaratka. Ja len cakam, ze Tesco zacne okrem balika DIY Separation & Divorce Kit predavat aj balicek DIY Pregnancy & Birth Kit. :-)

Mimochodom, ta kamaratka po prvej skusenosti s porodom v UK (ktoru hodnoti kladne), to tentokrat skusa na Slovensku.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
RegistrovanýCOLON Pia Sep 24, 2004 10:35 am
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Porod

Poslať od hawaiicanka » Pon Feb 14, 2005 2:32 pm

Ja by som jej tiez radsej radila porod na Slovensku, pretoze dieta nebude mat automaticky narok na britske obcianstvo iba ak ma manzel Britske obcianstvo alebo permanent residence,co pravdepodobne nema..

A naozaj porod v Anglicku moze byt sok...a ked nemusi tak nech v Anglii ani nerodii....

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Feb 14, 2005 8:11 pm

a by som jej tiez radsej radila porod na Slovensku, pretoze dieta nebude mat automaticky narok na britske obcianstvo iba ak ma manzel Britske obcianstvo alebo permanent residence,co pravdepodobne nema..
Ja k porodom nemam vela co povedat (len to ze to nie je choroba a myslim si ze na SK je mozno "starostlivost" niekedy az priliz prehnana a na druhej strene sa neposkytuje tam kde je skutocne potrebna), ale co ma toto spolocne zo vsetkym, no disrespect Hawaiicanka, to teda skutocne neviem!!?? Hadam mozes blizsie specifikovat?! Dufam ti uz doslo ze je to v podstate jedno aku narodnost EU member states mas (teda ak nepocitame prechodne obdobie). Coraz castejsie ma tvoje reakcie prevadzaju k nezastavitelnym histeriam smiechu a veruze nie som sama! LOL!!!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Feb 14, 2005 8:17 pm

Ja len cakam, ze Tesco zacne okrem balika DIY Separation & Divorce Kit predavat aj balicek DIY Pregnancy & Birth Kit. :-)
Jasne ze DIY Separation & Divorce, naco pchat do vrecak peniaze niekomu za nieco co mozes vybavit aj sam. Off topic, ale Divorce v UK je jednoducha, aj ked dlhotvajuca zalzitost. Ak poznas pravidla a s uz nechcenou stranou sa dohodnete o majetku, nemusi ta na konci neprijemnej zalezitosti prekvapit ucit od pravnika. :-).
Iro DIY Pregnency & Birth Kit - hm.... ved nakoniec ta najtazsia cast porodu je predsa len na zene, nemyslite? :-). A pokial viem tak v Holandsku je to este benevolnejsie, kde je bezne ze zeny rodia doma iba za pomoci porodnej babice, bez lekara.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Feb 15, 2005 12:35 pm

Je to off topic, ale porodnica v BS to mohla robit len preto, lebo na papieri vykazali viac pacientov ako mali v skutocnosti a dostali aj viac penazi od pistovni... na tento podvod im prisli, porodnicu zatvorili, po nejakom case ju opat otvorili. Neviem, ci aj teraz, ked uz (hadam) dodrzuju pravidla, si mozu dovolit tento na Slovensku nadstandard.
Tu http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=27721 som našla reakcie a skúsenosti s banskoštiavnickou pôrodnicou. Sú tam aj čerstvé príspevky a podľa môjho odhadu väčšinou veľmi pozitívne.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Gine

Poslať od hawaiicanka » Str Feb 16, 2005 2:06 pm

No vidim,ze uz rozmyslas ako anglicanka:-)......:-)

Ako ti to len vysvetlim ,aby si pochopila....mnohi ludia rodia v zahranici s nadejou alebo s tuzbou aby ich detsko malo hned narok na obcianstvo toho daneho statu...

ANo, sme v unii,ale to neznamena,ze sa mame rovnako dobre ako tito Briti!!! A mi nepovedz, ze je jedno, ci mas britsky alebo slovensky pas...s britskym pasom sa trosku dalej dostanes ...a ani sa ta nepytaju otazky, ci rozumies anglicky...

A takisto ak chces pracovat....v Kanade,Australlii...atd.....urcite si vyberies radsej britsky pas ako ten slovensky....

Dufam,ze si to teraz pochopila....chapem ze dvojzmyselne asi nerozmyslas....ako tito nasi anglani....sorry ak som ta urazila...

Samozrejme....ze kazdy ma na miesto porodu iny dovod...mozno...chcela byt blizsie pri muzovi...

Problem bude v tom Gina,ze ja sa pozeram na problematiku do vzdialenejsej buducnosti,kdez to ty asi len do velmi blizskej buducnosti...

Dufam,ze si teraz pochopila...

Dalej chapem,ze o tych 20 rokov ked detsko bude dospele, sa vsetko moze politicky zmenit...

Cheers
Naposledy upravil 1 dňa hawaiicanka, celkovo upravené 0

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Poslať od hawaiicanka » Str Feb 16, 2005 2:13 pm

Ja k porodom nemam vela co povedat (len to ze to nie je choroba a myslim si ze na SK je mozno "starostlivost" niekedy az priliz prehnana a na druhej strene sa neposkytuje tam kde je skutocne potrebna),
Z toho vyplyva, ze Gina deti nema...lebo keby mala,toto by netvrdila..

Myslim,ze vzdy je lepsia prehnana starostlivost o tehotne a rodicky ako sa na nich ...vy...at....ako to robia tu v Anglii.

Ved to potom aj tak vyzera.....s celou touto spolocnostou

A ked sa pozries po uliciach,ak nechodis len po tych posh" a uvidis, kolko anglickych dementov a postihnutych tu zije....preco asi....?

Have a nice life Gina the smartest and coolest in the world:-)

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Str Feb 16, 2005 2:50 pm

hawaiicanka píšeCOLON
Ja k porodom nemam vela co povedat (len to ze to nie je choroba a myslim si ze na SK je mozno "starostlivost" niekedy az priliz prehnana a na druhej strene sa neposkytuje tam kde je skutocne potrebna),

Myslim,ze vzdy je lepsia prehnana starostlivost o tehotne a rodicky ako sa na nich ...vy...at....ako to robia tu v Anglii.

A ked sa pozries po uliciach,ak nechodis len po tych posh" a uvidis, kolko anglickych dementov a postihnutych tu zije....preco asi....?

Have a nice life Gina the smartest and coolest in the world:-)

HALÓ BOMO, ZASIAHNI, TOTO SA MôŽE ZVRTNÚT NA SLOVNÚ BITKU.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: Gine

Poslať od jaro » Str Feb 16, 2005 3:02 pm

hawaiicanka píšeCOLONmnohi ludia rodia v zahranici s nadejou alebo s tuzbou aby ich detsko malo hned narok na obcianstvo toho daneho statu...
Hmm, mozno Pakistanci, Cinania, Kenania.... ale Slovaci? Dnes? Nemyslim si.
hawaiicanka píšeCOLONANo, sme v unii,ale to neznamena,ze sa mame rovnako dobre ako tito Briti!!!
Aha! Takze ak by som mal dieta, ktore bude mat v rodnom liste napisane v kolonke Nationality "British" namiesto "Slovak", budem sa mat lepsie? A ako prosim ta? Zvysi mi sef plat? Alebo mi stat poskytne extra bonus ci benefit? Budem mat nizsi najom? Alebo co?
hawaiicanka píšeCOLONProblem bude v tom Gina,ze ja sa pozeram na problematiku do vzdialenejsej buducnosti,kdez to ty asi len do velmi blizskej buducnosti...
:))))) Šme še pobavili.
hawaiicanka píšeCOLONA ked sa pozries po uliciach,ak nechodis len po tych posh" a uvidis, kolko anglickych dementov a postihnutych tu zije....preco asi....?
Mila moja, ak budes mat (nebodaj) mentalne postihnute dieta, prajem ti, aby si pocula ako ini ludia o nom hovoria, ze je "dement".

Po druhe, ja mam dojem, ze v UK sa snazia mentalne a fyzicky postihnutych integrovat do spolocnosti, zatialco na Slovensku to funguje tak, ze sa taki ludia zatvoria do ustavov a osobitnych skol, kde su dokladne izolovani od spolocnosti. Preto mas na Slovensku dojem, ze vsetci su krasni a zdravi, zatialco v UK vidis tolko postihnutych.

Ale ine som chcel. Mozno sa mylim, ale pokial viem, zdravotne poistenie si mozeme platit len v jednej krajine. V ostatnych krajinach EU mame narok na nevyhnutnu zdravotnu starostlivost, k comu porod (a to pred a po nom) isto nepatri. Preto je IMHO debata o vybere miesta kde zena porodi nie prave na mieste. Ak zijem a pracujem v UK, tak dostanem starostlivost tu a nema zmysel snivat o vsetkych tych vysetreniach a pozorovaniach na Slovensku - teda pokial si to tam nemienim platit vsetko cash.

Just for the record: aj mne sa viac paci starostlivost o tehotne na Slovensku, ale si myslim, ze ked to v zdravi preziju Anglicania, prezijeme to i my. Nie sme predsa horsi, nie?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Feb 17, 2005 10:20 am

aj mne sa viac paci starostlivost o tehotne na Slovensku, ale si myslim, ze ked to v zdravi preziju Anglicania, prezijeme to i my.
zdravotne poistenie si mozeme platit len v jednej krajine. V ostatnych krajinach EU mame narok na nevyhnutnu zdravotnu starostlivost, k comu porod (a to pred a po nom) isto nepatri. Preto je IMHO debata o vybere miesta kde zena porodi nie prave na mieste. Ak zijem a pracujem v UK, tak dostanem starostlivost tu a nema zmysel snivat o vsetkych tych vysetreniach a pozorovaniach na Slovensku - teda pokial si to tam nemienim platit vsetko cash.
Co dodat?? Jaro, citas mi myslienky.

Have a nice life Gina the smartest and coolest in the world
Na toto reagujem Jarovim komentarom:
:))))) Šme še pobavili.
Hawaiicanka, nema zmysel dalej zabavat citajucich, lebo toto je seriozne forum, a Bomovi urcite tiez stupa krvny tlak, ale mam jednu otazku:
Preco tu vlastne si / tu zijes? Preco tu investujes do svojej buducnosti (studujes ANGLICKE pravo atd...) ked na tutu krajinu nenapises jedine pekne slovko?! Nejdes trochu sama proti sebe??? Co je na spolocnosti v tejto krajine zle?? Ved predsa vsade na svete su ludia dobri aj zli, ludia lenivi aj pracoviti, mudri aj hlupi....

nippa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Pon Apr 19, 2004 5:20 pm

Poslať od nippa » Ned Feb 20, 2005 11:27 am

Ja som rodila v Londyne(Archway) a mala som vyborny porod. Trosku som mala komplikacie tak museli volat doktora ale inak som mala pri sebe dve midwifes. So starostlivostou som bola maximalne spokojna. Tuto nemocnicu som mala odporucenu od svagrinej a som rada ze som nerodila na slovensku po tom co som pocula o tej nasej starostlivosti. Tu sa zda ze doktori vsetko beru na lahku vahu ale zatial som na to nedoplatila. Ale zasa aj u nas sa vselico deje. Ja si myslim ze ked chcete aby rodila v UK tak si zisti dobru nemocnicu a dufaj ze vsetko bude fajn. Ani u nas na slovensku ti nikto nic nezaruci. Drzim palce a vela zdravia mamicke a babetku.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Gine

Poslať od hawaiicanka » Ned Feb 20, 2005 4:58 pm

..
Naposledy upravil 2 dňa hawaiicanka, celkovo upravené 0

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

:-)

Poslať od hawaiicanka » Ned Feb 20, 2005 5:08 pm

k tym porodom a postihnutym.....

Ano...ak je zena mlada a nema ziadne problemy...moze v pohode porodit aj na ceste v Afrike...takze aj v anglickej nemocnici...

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Poslať od hawaiicanka » Ned Feb 20, 2005 5:10 pm

...ano,ludia na SK su krajsi....aspon zeny urcite:-)

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Jarovi....

Poslať od hawaiicanka » Ned Feb 20, 2005 5:16 pm

Aha! Takze ak by som mal dieta, ktore bude mat v rodnom liste napisane v kolonke Nationality "British" namiesto "Slovak", budem sa mat lepsie? A ako prosim ta? Zvysi mi sef plat? Alebo mi stat poskytne extra bonus ci benefit? Budem mat nizsi najom? Alebo co?

pokial to beries len zo stranky EU ,tak je to jedno.....ked ides dalej z pevniny....uz je to rozdiel.....ver mi....sama som to zazila...a to som pochodila naozaj vela....byrokratickych krajin...a viem,ako reagovali imigracni na moj krasny zeleny pas....hlavne v Izraeli....:-)
atd....na dlhe rozpravanie...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: :-)

Poslať od jaro » Ned Feb 20, 2005 6:31 pm

hawaiicanka píšeCOLONdavam si break....v tomto foore:-)
DAKUJEM !!!!

lossamanthos
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Uto Sep 07, 2004 2:28 pm

starostlivost o tehotne

Poslať od lossamanthos » Štv Máj 05, 2005 6:59 pm

Musim uznat,ze starostlivost o tejhotne tu,je vazne minimalna.Ja sama som v 26.tyzdni a midwife som videla az 2krat + 1odber krvi,co mi mali urobit aj 2.v pripade genetickej vady-pravda je,ze sa vystihuje len u zien po 35,ale preco by som mala nechavat nieco nahode?Ked som sa na to pytala,jednoducho ma odbili,ze to nepotrebujem,a teraz je uz aj tak neskoro!No,parada!!Takze pri 2.dieta nechcem mat v ziadmom pripade tu,ale na Slovensku.Radsej mat prehnanu starostlivost ako takuto!!!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Máj 05, 2005 8:22 pm

Radsej mat prehnanu starostlivost ako takuto!!!
Za vsetko sa da zaplatit - dokonca aj v UK. Najprv je potrebne si zistit na co mas pod NHS narok a ist si za tym, aj cez hadky a mrtvoly. Na co cez NHS narok nemas, existuju sukromne kliniky a nemocnice. Prijemne tehotenstvo a vela stastia pri porode.

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Str Mar 16, 2005 10:37 pm
BydliskoCOLON London

Re: starostlivost o tehotne

Poslať od Adda » Pia Máj 06, 2005 2:06 pm

lossamanthos píšeCOLON...Ked som sa na to pytala,jednoducho ma odbili,ze to nepotrebujem,
O test mozes poziadat sama na sukromnej klinike, NHS ich proste neposkytuje vsetkym v dosledku setrenia. A pokial nie si spokojna s pristupom midwife, mozes ju vymenit - nie je to nic vynimocne, mozno si proste narazila na neprijemnu osobu v oblasti do ktorej patris. Normalne NHS poskytuje navstevu u midwive 1x za mesiac do 28. tyzdna, potom 1x za 14 dni a v 9. mesiaci raz za tyzden. Naviac NHS hradi 1x ultrasound scan (anomaly) v cca 20. tyzdni. To plati pokial nemas ziadne problemy. V pripade problemov je ten pristup individualny.
Ja sama som si na zaciatku tehotenstva zistovala ceny na sukromnych klinikach (pretoze fakt, ze za normalnych okolnosti nevidis gynekologa ma trochu znervoznoval), ale ceny ma rychle odradili: napriklad BUPA v Bristole uctuje £8.000! Vyplyva z toho vsak dolezity fakt: to, ze sukromne to stoji absolutne nehorazne prachy, tiez znamena ze ich (takmer) nikto neplati, tj nikto to nevyuziva, co prirodzene naznacuje, ze NHS sluzby su OK.

lossamanthos
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Uto Sep 07, 2004 2:28 pm

Poslať od lossamanthos » Sob Máj 07, 2005 12:15 pm

Dakujem vam.

Gina,ja uz som povedala midwife o tom,ze sa mi nepaci,ze so vsetkym zaostavam.Tak sa mi ospravdelnila,ze to nie je jej chyba a pod.Este aj svokra je z toho prekvapena,ze svagrina take problemy nemala.Teraz,neviem,ci to mam brat osobne??Pravda je,ze som mala proste smolu.Uvidime,mozno sa to zlepsi,ak nie,potom podniknem nejake ine kroky :)

Adda,kto by ich aj vyuzival za take poplatky?Co sa tyka toho odberu,myslim,ze uz je neskoro,kedze som uz 26.tyzdni.Teraz by mi mali robit v 28.tyzdni,tak som zvedava ako :)
A inac celkovo tu mam stastie len na "super" lekarov.Doma nadavaj na nasich,ale tu nikto ani nepipne,pritom si mysli,ze nasi lekari su na vyssej urovni ako lekari tu.

Rasto74
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 2:33 pm
CONTACTCOLON

Re: Gine

Poslať od Rasto74 » Str Apr 05, 2006 2:47 pm

Po druhe, ja mam dojem, ze v UK sa snazia mentalne a fyzicky postihnutych integrovat do spolocnosti, zatialco na Slovensku to funguje tak, ze sa taki ludia zatvoria do ustavov a osobitnych skol, kde su dokladne izolovani od spolocnosti. Preto mas na Slovensku dojem, ze vsetci su krasni a zdravi, zatialco v UK vidis tolko postihnutych.

to nie je pravda ... podla statistik je na 1000 obyvatelov v UK 4x viac postihnutych ludi ako na SVK ...

Ale ine som chcel. Mozno sa mylim, ale pokial viem, zdravotne poistenie si mozeme platit len v jednej krajine. V ostatnych krajinach EU mame narok na nevyhnutnu zdravotnu starostlivost, k comu porod (a to pred a po nom) isto nepatri. Preto je IMHO debata o vybere miesta kde zena porodi nie prave na mieste. Ak zijem a pracujem v UK, tak dostanem starostlivost tu a nema zmysel snivat o vsetkych tych vysetreniach a pozorovaniach na Slovensku - teda pokial si to tam nemienim platit vsetko cash.

to nie je celkom pravda. Aj Slovak zijuci v UK bez trvaleho bydliska v UK ma podla smernic EU narok na rovnake osetrenie aj na SVK. Treba do tvojej poslednej poistovne na SVK doniest vyplneny formular E106 (UK)a dostanes poistenecky preukaz poistovne (taky modry) ktory ta opravnuje cerpat rovnake sluzby ako keby si zil doma na SVK a uhrady idu z fondov EU. (vlastna skusenost)
[

Fatimasvk
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Apr 27, 2006 7:03 pm
BydliskoCOLON Hull

porod v uk

Poslať od Fatimasvk » Štv Apr 27, 2006 7:21 pm

Cau, ja som v 26t.tehotenstva, a neplatim za nic, a nikdy som nemala ziadne problemi s papiermi. Nik si odo mna nepytal euro preukaz, ani E 111 este predtym, ked platili. Stacilo, ze som bola registrovana u svojho praktickeho lekara,GP kde si tiez nik nic neziadal...cez ktoreho som mala teh.test a oni automaticky poslali ziadost do nemocnice na zenske oddelenie koli scanu a dalsim vysetreniam....Pravdou je, ze tych vysetreni tu nie je vela. Mala som dve sona, v 12. a 20t., medzi tym odber krvi na Downom syndrom na vlastnu ziadost, vstupnu prehliadku so svojou midwife asi v 13,14t.... medzitym asi 2 kontroli u Gp no skutocne to bol len odber mocu a krvny tlak.... Teraz mam v 28t druhe stretnutie s midwife, kde urobia dalsie vysetrenia....V poslednych mesiacoch tehotenstva je vysetreni viac.co je logicke. Starsie ocakavajuce mamicky a zeny s problemami ich maju viac ako tie, ktore su bezproblemove...Moja sestra je doma na Slovensku v 31t....a chodila na kontroli pred 20t asi kazde 3t, potom v 21t ziztili, ze je otvorena. Odvtedy bola 2krat hospitalizovana a sprtali sa v nej kazdy den, co si myslim je len k horsiemu. Neviem ako je to so sysytemom niekde inde, no tu odkial som, nemam ziadne problemi..ci s teh.starostlivostou alebo tym ako budem rodit.

BUTTON_POST_REPLY