Kde si v UK udelat forklift driving licence?

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158
RegistrovanýCOLON Ned Feb 17, 2008 4:34 am
BydliskoCOLON East Midlands

Kde si v UK udelat forklift driving licence?

Poslať od mikru » Pon Feb 18, 2008 4:27 pm

Ahoj,
chtel bych se zeptat, kde si mohu v Uk udelat anglicky ridicak na vysokozvizny vozik. Ja mam svuj z Ceske Republiky, pracoval jsem u Skodovky jako ridic. Bohuzel mi tady neplati.

Otazky:

Jde muj cesky vymenit za anglicky stejne jako ridicak na auto?

Kde si mam v UK udelat novy ridicak na vysokozdvih? V agenture mi rekli, ze v autoskole. V autoskole mi rekli, ze u zamestnavatele. A jak se dostanu do zamestnani, kdyz nemem platny anglicky ridicak na vysokozdvih? Zamotane jako se vsim tady...

Prosim poradte nekdo. Dekuji, Mirek

valoda
Member
Member
PríspevkyCOLON 77
RegistrovanýCOLON Štv Júl 27, 2006 12:48 pm
BydliskoCOLON LIVINGSTON

Poslať od valoda » Pon Feb 18, 2008 4:46 pm

Pracujem ako FLT driver v jednej nemenovanej spolocnosti v SKOTSKU.
Moja cesta na tuto poziciu bola dost komplikovana. Ked som nastupoval do prace pracoval som ako pracovnik pri vyrobnej linke. Mali sme zakazane pouzivat co i len nizkozdvyhaci paletovy vozik.
Pracoval som u viaceich zamestnavatelov ci uz na Slovensku, alebo v Cechach.(Kaufland, Volkswagen slovakia, Coca-Cola, Staropramen, a ine.....)
Tam mi uznavali moju SK licenciu, ci to bolo v CR o SR ani nehovorim.
Opravnenie mam skoro na vsetky druhy tejto techniky. Licenciu som si nechal vydat v dvoj jazykoch- slovencina a anglictina.
Tuto moju licenciu mi moj zamestnavatel neuznava.
Mam urobenu licenciu ktoru mi vydal zamstnavatel po urcitom case, ked som uz pracoval s vysokozdvyhom bez nej. Nemam ju fyzicky k dispozicii a ani mi ju do ruk nedaju.(dovod-odisiel by som inam)
Pocul som vsak, ze ak ti aj urobi licenciu zamestnavatel, ten to potom hlasi na narodnu centralu, kde potom si vedeny ako vodic FLT. Co je na tom pravdy neviem.
Na jednom ceskom fore som sa docital, ze jedna spolocnost v Manchestri ti dokaze urobit licenciu aj bez nejakej specialnej znalosti jazyka ak prdlozis svoj CR preukaz- je to tusim kurz na 3 dni. manchester je vsak od nas strasne daleko.
Licenciu by si si mohol urobit aj v tvojom najblizsom meste chce to len hladat na internete . A skus stranku jobcentra www.jobcentre.gov.co.uk sleduj linky ohladom treningov .
To je asi vsetko co o tom viem.
Mna osobne nieco take tiez zaujima

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158
RegistrovanýCOLON Ned Feb 17, 2008 4:34 am
BydliskoCOLON East Midlands

for valoda...

Poslať od mikru » Pon Feb 18, 2008 5:08 pm

dekuji,
takze jestli jsem to pochopil, tak jsi pracoval na vysokozdvihu bez platneho opravneni a proti narizeni nepouzivat ho a potom ti zamestnavatel vydal forklift licence? Ja mam anglictinu dobrou, cesky FRP mam tady. Zkusim to job centrum a dam ti kdyztak vedet.
Diky za radu. Mirek

valoda
Member
Member
PríspevkyCOLON 77
RegistrovanýCOLON Štv Júl 27, 2006 12:48 pm
BydliskoCOLON LIVINGSTON

Re: Kde si v UK udelat forklift driving licence?

Poslať od valoda » Sob Nov 29, 2008 4:16 pm

Pred niekolkymi mesiacmi som kontaktoval spolocnost ktora robi aj trening preFLT driverov. Absolvoval som u nich kurz a trening takze som majitelom certifikatu interneho{u mojho zamestnavatela} aj externeho treningu.{vlastna iniciativa v inej spolocnosti} Certifikat je platny 3 roky.

BUTTON_POST_REPLY