Otázka ohľadom Resident Permit & UK citizenship

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mate6
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Ned Apr 10, 2005 10:55 pm

Otázka ohľadom Resident Permit & UK citizenship

Poslať od mate6 » Pon Apr 25, 2005 2:11 pm

Cavt je tu niekto kto vie ako budu veci prebiehat ked za 3 weeks poziadam o Resident permit (ozaj neviete ako dlho to bude trvat a co mi vlastne daju bude to nejaky papier alebo peciatka do pasu alebo co vlastne .....? viem ze sa to dava na 5 rokov viem aj to ze s toho plinu podobne prava ako pre anglicana udjne mozme poziadat o podporu ak stratime pracu sice neviem ako a kde ....?a este je tam nieco ohladom zdravotneho osetrenia v NHS ale to je asi vsetko co o tom viem .....Ak je tu niekto kto vie o tom viac a podelil by sa tu s nami co sa vlastne stane po ziskani Resident permit tak to by bolo NICE;-)Este 2 otazky zaujima ma ako je to zo ziskanim Citizenshipu viem ze potrebujem preukazat spolu 4 roky ale neviem ci musim cele dalsie 3 roky pracovat alebo ako to je aby som dostal UK pas????Posledna mozem ako Rezident UK ziadat viza do USA v LONDYNE (pretoze som kontaktoval embassy v bratislave a opisal situaciu ze zijem v UK 3 roky zo co mi teda odporucaju kde poziadat UK alebo slovensko odpoved bola ze SLOVENSKO nic ine k tomu nedodali tak teras neviem ...?chcem poziadat o AU pair viza do USA by the way
DAKUJEM ZA RADY SKUSENOSTI a nazory

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Resident Permit & UK citizenship;-)

Poslať od jaro » Pon Apr 25, 2005 2:27 pm

mate6 píšeCOLONviem ze sa to dava na 5 rokov viem aj to ze s toho plinu podobne prava ako pre anglicana udjne mozme poziadat o podporu ak stratime pracu sice neviem ako a kde ....?a este je tam nieco ohladom zdravotneho osetrenia v NHS ale to je asi vsetko co o tom viem .....
No, mas v tom chaos. Ake prava, ktore ma Anglican a ty nemas by si chcel? Volit, byt voleny, alebo pracovat v bezpecnostnych zlozkach krajiny? Lebo na ostatne (s vynimkou socialnej podpory pocas prveho roka po registracii v WRS) mas narok uz teraz.
mate6 píšeCOLONEste 2 otazky zaujima ma ako je to zo ziskanim Citizenshipu viem ze potrebujem preukazat spolu 4 roky...
Pat rokov. Po 4 rokoch je ILR a po dalsom roku az obcianstvo. Ale o tom sa tu uz pisalo, takze pohladaj a najdes info.
mate6 píšeCOLONPosledna mozem ako Rezident UK ziadat viza do USA v LONDYNE
Keby si cital forum predtym ako sa na to opytas, zistil by si, ze o US viza mozes poziadat aj v Londyne.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Apr 25, 2005 9:54 pm

neviete ako dlho to bude trvat a co mi vlastne daju bude to nejaky papier alebo peciatka do pasu alebo co vlastne .....?
Nie je to peciatka ale modry papierik podobny "legitimacii darca krvi" na ktorom je vylepena tvoja fotografia. Je to iba FORMALITA!

Vsetko info mas na: www.homeoffice.gov.uk
ale neviem ci musim cele dalsie 3 roky pracovat alebo ako to je aby som dostal UK pas????
Musis odvadzat dane. Full stop. Naco si tu?

balco
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Str Feb 01, 2006 1:42 pm
CONTACTCOLON

podotazka

Poslať od balco » Pon Mar 27, 2006 12:59 pm

len jedna podotazocka.
Ked som pracoval v anglicku, vratil som sa domov, poziadal o vratenie dani a teraz sa znovu vraciam do anglicka a najdem si robotu, tak nebude ziadny problem. Niekto sa raz vyjadroval, ze po vrateni dani, nemozem pracovat v UK dva roky. Je to blbost alebo na tom nieco je?

PS: Ked tam pracujete niekeloko rokov, ziadate si o vratenie dani kazdy rok?

mnohokrat dik

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Mar 27, 2006 1:11 pm

PS: Ked tam pracujete niekeloko rokov, ziadate si o vratenie dani kazdy rok?
Ziadame o vratenie preplatku na daniach. Kazdy rok, ak sme dane preplatili. Aj ked osobne, este sa mi to nestalo. Danove preplatky sa mi zvacsa vyrovnavaju z jedneho mesiaca na druhy.

balco
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Str Feb 01, 2006 1:42 pm
CONTACTCOLON

Ahoj Gina

Poslať od balco » Str Mar 29, 2006 7:45 am

Viem, ze sa vyznas, tak sa pytam este raz trochu inac. Ja som ziadal o vratenie dani cez ETSREFUNDS alebo TAXBACK. (zistil som ze to je jedna spolocnost). Tam bolo napisane VRATENIE dani, tak neviem, ci je to ten preplatok alebo nie, ale ziadl som tak aj z USA dva roky dozadu a vratili mi pekny balik(samozrejme mi nevratili celu ciastku dani, ale vacsinu). Je to teda len preplatok dani alebo rozpravame o dvoch rozdielnych veciach?
davam priestor aj osdtatnym samozrejme

zatim

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Ahoj Gina

Poslať od xaxa » Str Mar 29, 2006 10:01 am

balco píšeCOLONViem, ze sa vyznas, tak sa pytam este raz trochu inac. Ja som ziadal o vratenie dani cez ETSREFUNDS alebo TAXBACK. (zistil som ze to je jedna spolocnost). Tam bolo napisane VRATENIE dani, tak neviem, ci je to ten preplatok alebo nie, ale ziadl som tak aj z USA dva roky dozadu a vratili mi pekny balik(samozrejme mi nevratili celu ciastku dani, ale vacsinu). Je to teda len preplatok dani alebo rozpravame o dvoch rozdielnych veciach?
davam priestor aj osdtatnym samozrejme

zatim
Pre pana jana. Vidno, ze si v zivote poriadne nerobil kamos (No offence). Preplatok dane mas len vtedy, ked nerobis cely rok alebo zmenis pracu, alebo sa to zmeni plat. Pokial pracujes na prelome danoych rokov, tak preplatok dostane tvoj zamestnavatel a ty si ho najdes v dalsom plate.

Ber to tak ze robis X mesiacov pri plate Y/rok. Preddavky na dan Z sa pocitaju zo zakladu Y, ale kedze dan je progresivna, tak existuje Y1 < Y, Y1=X/12*Y, ze Z1 < Z.

Z1 je tvoja skutocna danova povinnost,
Y1 je tvoj skutocny prijem.
Z-Z1 je dan ktoru ti stat ma vratit

Dufam, ze je to jasne.

BUTTON_POST_REPLY