snad ma tu niekto usmerni

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dorota
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pia Jan 09, 2009 11:11 pm

snad ma tu niekto usmerni

Poslať od dorota » Pia Jan 09, 2009 11:41 pm

ahojte
Uz si vobec neviem rady, prosim o pomoc... o volake jasne vysvetlenie, nasmerovanie, cokolvek..
MOj pripad je asi trosku zlozity, ale ak sa tu najde niekto, kto bude mat cas a energiu mi pomoct, budem velmi vdacna.... uz som to prebrala s vela uradmi i ludmi, no zatial sa mi to tu len komplikuje
Na uvod priznavam, ze asi do tej siete ma zamotala vlastna hlupost, naivita,neopatrnost, lenivost....
Som slobodna matka, mam 20 mesacneho synceka..... a mam chut utiect pred vsetkym.... ostal mi vsak este kus energie a pomocou tej a hadam aj dakej pomoci by som chcela vyriesit moj problem...
skusim to zostrucnit na uvod:
V anlicku som pracovala od aprila 2005, na to som otehotnela, v marci 2007 porodila a sla na matersku, do prace som sa nevratila, dovodov bolo zopar:
1. netusila som, co s malym...
2. uz pocas tehotenstva som mala v praci hotove peklo..
3. po ukonceni maternity pay, stale este par mesiacov ako zamestnanec mi bolo v jobcentre odporucene ziadat davku income support, co mi aj bolo pridelene.... nasledne po vyplateni jednej platby working tax credit za predosly rok zastavene, co bolo v aprili 2008, no a odvtedy..... obhanala som urady, hlavne jobcentrum, kde odo mna zakazdym ziadali nejaky iny dokument...... az to zaslo do stadia, ze ma ziadali podat novu aplikaciu v oktobri 2008, zrazu som nepresla HRT testom...
no a odvtedy sa mi vsetko sype na hlavu....
mam overpayment za benefity, ktore mi boli pridelene a ta ciastka je nehorazna... nemam sancu......viem, mohla by som poziadat o splatkovy kalendar alebo cosi , no comu tu vobec nerozumiem,
preco mi dodnes nik nenapisal dake vyjadrenie alebo vysvetlenie,.... ze co boli moje prava a preco mi to vobec priznali a samotni tunajsi uradnici nahovarali na ziadanie benefitov..
az teraz, po tom vsetko, ked som v dlhoch az nad hlavu, sa dozviem, ze tu na nic nemam narok.. posledna davka, co mi ostala a asi uz nie dlho, je child benefit..
takze zijeme na dlh, hoci zatial nie nejhorie, kedze som vycerpala moje tazko nasetrene uspory a su tu kamosi, ktori podrzia...
no zatial mi nik neporadil
uz som aj vyhladala legal help... ale zatial mi vobec nepomohli a ani nemam pocit ze pomozu
mam vobec narok na jobseekers allowance, kedze si hladam pracu..... a uz vyse mesiaca cakam na dake vyrozumenie???
bola som aj na CAB , no akoby jasna odpoved neexistovala a len sa kazdy prehrabuje v papieroch
najsmutnejsie na tom je, ze vsetok moj stres, uzkost a depku si odnasa maly..
najradsej by som utiekla, no ujdem pred tymto statom, voci ktoremu mam podlznosti....????
ze neuteciem pred sebou a vlastnou hlupostou, to mi je jasne,
dakujem za akukolvek pomoc

tessika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Mar 25, 2009 8:52 pm

Re: snad ma tu niekto usmerni

Poslať od tessika » Uto Mar 31, 2009 9:43 pm

mila dorota, ked citam Tvoje riadky, tak sa citim akoby som to do urciteho bodu pisala ja ... sedi cas, okolonosti, priblizne cas porodu, ale ja som skutocne pred porodom usla...uz som to nezvladla ani s pomocou priatelov... ale overpay z benefitov ma nasiel aj na Slovensku. Nastastie som to splatila. A mozem tak kludne spavat vedla mojej 20 mesacnej dcery a vychutnavat si materstvo...
Takze asi Ti v Tvojich financnych problemoch neporadim, len viem, ze je v tom ich socialnom systeme uzasny neporiadok. A este z osobnej skusenosti: lepsie vybavovat telefonicky, co sa da, ako pisomne - mne totiz nabehli benefity aj potom, co som im napisala oficialny list, ze odchadzam z krajiny!
Len Ta chcem povzbudit, aby si bojovala, nasla si zdroj cerpania energie a sily, milovala svoje dieta, ktore je na Tebe uplne zavisle a potrebuje pokojnu a milujucu mamu. A drzim Ti prsty pri hladani prace. (Mozno uz sa vsetko vyriesilo, Ty uz pracujes a ste obaja stastni... velmi Ti prajem, aby to tak bolo.) Good luck.

BUTTON_POST_REPLY