odhlasenie auta

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
nanka83
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Feb 07, 2009 1:05 pm

odhlasenie auta

Poslať od nanka83 » Sob Feb 07, 2009 1:14 pm

Ahojte
Potrebovala by som pomoc s odhlasenim auta ktore som kupila cez ebay v Anglicku,kedze ja pracujem v Irsku neviem ako prebieha prihlasenie a ake su poplatky.Dalej by som ho chcela odhlasit z registracie pretoze to auto chcem pouzit na suciastky pre druhe auto.
Auto je uz davno prevezene v Irsku,je to veteran ale priatel ho chce odhlasit z registracie aby mohol pouzit motor z tohto auta.Este jeden dotaz toto auto je nepojazdne aj ked motor je v perfektnom stave to skor podvozok sa moze rovnat ementalu :-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: odhlasenie auta

Poslať od jaro » Ned Feb 08, 2009 12:51 am

Chod na stranku DVLA, tam v menu je linka Declare SORN. Auto mozes odhlasit z evidencie aj cez web a je to zadarmo.

nanka83
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Feb 07, 2009 1:05 pm

Poslať od nanka83 » Pon Feb 09, 2009 9:13 pm

dakujem za radu
uz som si to omrkla,ale aj tak nechapem stale musim zaplatit road tax aj ked je auto nepojazdne?
nevenovala som tomu az taku pozornost stale si hovorym ze mam cas na odhlasenie ale mesiace idu a ja si to odkladam uz od septembra co je fakt dlha doba.
Ale aj tak dakujem za radu.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Feb 10, 2009 10:36 am

V podstate su len dve moznosti - bud zaplatis road tax, alebo auto deklarujes ako SORN (odhlasis z evidencie). To, ze je auto nepojazdne, neznamena ze nemusis platit road tax.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Feb 10, 2009 11:16 am

Tak si prestan hovorYt ze mas cas a urob to, kym tu vypisujes do fora uz si to mohla mat.

BUTTON_POST_REPLY