Jana P45

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Jana71
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Máj 31, 2009 7:18 am

Jana P45

Poslať od Jana71 » Ned Máj 31, 2009 7:33 am

Ahojte,
som zúfalá a neviem si rady. Keďže som od apríla už na Slovensku všetky veci ohľadom Anglicka sa mi vybavujú veľmi ťažko. Keď som odchádzala z Anglicka písomne som si od agentúry žiadala P45. Oni mi poslali P60 na adresu v Anglicku. To mi ešte manžel priniesol. Lenže oni mi tvrdia, že mi už P45 poslali na adresu v Anglicku, lenže ja som žiadne P45 nedostala aspoň do konca apríla. A oni mi tvrdia, že mi už nemôžu poslať P45, lebo mi mali nulové hodnoty, tak čo mám robiť? Keďže si chcem žiadať vrátenie daní, súrne potrebujem P45. Tento dokument potrebujem aj na náš slovenský ÚP. Prosím, som zúfalá, pomôžte niekto. Bola by som vďačná ak by ste napísali na adresu janadanster@gmail.com

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Jana P45

Poslať od kazisvet » Pon Jún 01, 2009 12:58 pm

Jana71 píšeCOLONAhojte,
som zúfalá a neviem si rady. Keďže som od apríla už na Slovensku všetky veci ohľadom Anglicka sa mi vybavujú veľmi ťažko. Keď som odchádzala z Anglicka písomne som si od agentúry žiadala P45. Oni mi poslali P60 na adresu v Anglicku. To mi ešte manžel priniesol. Lenže oni mi tvrdia, že mi už P45 poslali na adresu v Anglicku, lenže ja som žiadne P45 nedostala aspoň do konca apríla. A oni mi tvrdia, že mi už nemôžu poslať P45, lebo mi mali nulové hodnoty, tak čo mám robiť? Keďže si chcem žiadať vrátenie daní, súrne potrebujem P45. Tento dokument potrebujem aj na náš slovenský ÚP. Prosím, som zúfalá, pomôžte niekto. Bola by som vďačná ak by ste napísali na adresu janadanster@gmail.com
Jana, otazka je ci potrebujes P45 ak mas P60. P60 sa vystavuje na konci danoveho roka, t.j. k zaciatku aprila a tam by si mala mat vsetky udaje za predosly tax year.
Pracovala si u nich este po 6. 4. 2009? Ak nie, tak ziadne P45 nepotrebujes, ak hej, tak by si to mala mat.
V principe nie je az taky potrebny, na slovensky UP by ti malo stacit aj nejake potvrdenie, ze si u nich pracovala v odbodi od do a ze za teba platili NI.
Pre IR v UK nemusi az tak velmi byt P45, staci ked im v roku 2010 (ked budes chciet robit tax refund) posles nejake udaje, mozno payslip, vypis z uctu a pod. a oni si to uz potom dohladaju). Otazka je, ci ti to pre par dni stoji za to robit si stresy, kedze P45 by si mala dostat len za obdobie po 6.4.2009 a ty pises ze v aprily si uz bola doma.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

BUTTON_POST_REPLY