Kupa auta pls help

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
renejana
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pon Sep 21, 2009 4:35 pm

Kupa auta pls help

Poslať od renejana » Pon Sep 21, 2009 4:39 pm

Chcem kupit auto v UK a doviezt ho na Slovensko,ale majitel mi poslal nasledujuci mail,mam obavy ci nejde o podvod.Za radu pekne dakujem:ood Day,

I am writing you regarding the: 2003 VW Passat 1.9 SE TDi 130 , 80000 Miles, £ 2300 LHD(Left Hand Drive).
It is in perfect condition inside and outside as well,never been implicated in accidents.I never smoke in it and i want to sell it to a serious person. The car is located in London/United Kingdom.
The price that i'm asking for the car is: £2300.The car got MOT,TAX and full service history.
Now i am located in Germany with my bussines and i have nobody in United Kingdom that could show you the car. I need to come personal to meet you and present the car.
Feew weeks ago a buyer told me that he'll buy the car, so we must meet in United Kingdom.I came to United Kingdom because I trusted his word, but when I arrived i call him and no answer, so I lost money and precious time on his promise.I don't want to ask you to send me any money in advance, I just want to see that you are a serious buyer.I will come only for a serious deal. If you don't want to buy it after you will inspect it, no problem, but I need to be sure that you will be there.
To be sure that you are real and serious, here is what I propose:
1. The service name that we'll use is Money Gram transfers.You will find Money Gram agency at all the Post Office in your city and you will go there with your best friend or your wife.Your wife or your friend (relative) will be the sender of the money and you will be the receiver in London.
2. Ask your wife or your friend to send £2300 to your name in London.Is enough for me too see that I have a interested buyer. (I will pay the Money Gram fees when we will meet)
3. Only you can pick up the money from London, so this is no risk on your side.
4. Once the money is sent, you will have to scann the paper from Money Gram and email my.In this way you proof my that you have the money for my car and that you come to London to take your money back and see my car.
5. In the same day I will buy the flight ticket and I will email you the scanned ticket.(We will verify the car with a mechanical service and at police to. I also accept any test)
6. We will meet in London and we will finish the deal.
If you don't want to buy the car I will pay for your transport.I assure you that you will love this car and you will buy it. It is in perfect conditions.
I repeat: You must understand that you will not send the money to me.You will be the receiver of the money and only you can pick the money from Money Gram only in London.
If you are still interested to make the deal with me please reply me or call me.
Please don't spend my time with endless disscutions,or pure curiosity.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Kupa auta pls help

Poslať od carfaxcat » Pon Sep 21, 2009 5:03 pm

S vysokou pravdepodobnostou ide o podvod.

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Pon Sep 21, 2009 6:51 pm

Je to podvod. S absolutnou istotou. Ak to urobis podla instrukcii, prides o 2300GBP.

renejana
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pon Sep 21, 2009 4:35 pm

Poslať od renejana » Pon Sep 21, 2009 7:49 pm

aj som si to myslel a velmi pekne dakujem,dnes je fakt problem spravit normalny obchod

Jarka28
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pon Feb 18, 2008 8:23 pm

Poslať od Jarka28 » Pon Sep 21, 2009 11:14 pm

NA 100 PERCENT PODVOD,TAKTO CHCEL ODO MNA TYPEK PENIAZE DOPREDU KED SOM ZHANALA DOM NA PRENAJOM CEZ GUMTREE....NIC NEPOSIELAT....PODVODNICI.....

farmworker.sk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pia Apr 24, 2009 12:49 pm

Poslať od farmworker.sk » Uto Sep 22, 2009 1:51 pm

Mnoooooo nechapen preco nekupujete veci z ebay nehovorim aj tam treba obozretnost ale super a ked posles lovco cez paypal a nebude to vsetko ako ma byt tak je to poistene a gumtree cista sebranka f....ing cudzincov hlavne africanov teda mozno nie ja mam doma seky mozno na 10 000 zarucene pravych libier teda som mal uz som to vyhodil vsetko su to kurvy

farmworker.sk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48

Poslať od farmworker.sk » Uto Sep 22, 2009 1:56 pm

a este sorry som sa nechal uniest nejako mnooo ze minule som cital ze niekto mal na gumtree inzerat a siel spravit teda predat niekde do londyna to auto a tam akoze zabil toho co to chcel or nechcel kupit teda som to tam nejako nechytil v tom clanku mnoo a ked ide o zivot to uz neide o h***o pozor ja len a len ebay mam uz neviem ktore auto cez ebay a vlastne skoro vsetko co mam doma je bud argos alebo ebay xi xi xi

farmworker.sk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48

Poslať od farmworker.sk » Uto Sep 22, 2009 2:00 pm

a ece ze dnes je problem spravit ako ze patrocny pasat za 70 a nejake drobne mnooo to je fakt problem ale inac ty co ste na slovensku a chcete nejake auto kludne pomozem a zaistim aj nejaky ten servis tu v uk mnooo urcite nie za dakujem :-) good luck a only good business

farmworker.sk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48

Poslať od farmworker.sk » Uto Sep 22, 2009 2:02 pm

A este si kopnem lebo mozem podvodnici vyuzivaju vo vacsine pripadov nasu vlastnu chamtivost ano to slovo podskrnut a dvakrat :-)

farmworker.sk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48

Poslať od farmworker.sk » Uto Sep 22, 2009 2:06 pm

a teraz citam ze If you dont want I will be pay your transport back hmmmmm sila ze by nejaka nadacia :-)))) nechcel by som byt v kozi toho co si pre to auto dojde ako ze bez rizika do londyna jaaaaaaj mamka moja keby ze hlupost nadnasala tak tu poletujete ako ....... wooow mnoooo trosku som sa aspon odreagoval :-)

mustang1965
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Uto Júl 28, 2009 5:49 pm

Poslať od mustang1965 » Uto Sep 22, 2009 11:03 pm

samozrejme podvod- podobnych ako ten je vela (hlavne na Gumtree), pay-pal je jedine iste, niektori vsetko dohodnu doverihodne ale peniaze chcu cez Money Gram- co samozrejme je oblbovak tiez- nedaju sa peniaze potom vystopovat, najnovsie som zaregystroval- niektori sa predstavuju ako 'ebay' ale nie co.uk ako spolocnost je ale ako 'ebay' .net a podobne- cela grafika ako skutocne ebay cize naozaj davaj pozor, cash only!

farmworker.sk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48

Poslať od farmworker.sk » Ned Okt 04, 2009 8:50 pm

yes bratu ja som kupil jedno auto cez ebay a dosiel som stryristo mil pre neho majitel my povedal auto good ale musis ist do 50 lebo svieti nejaka kontrolka engin bla bla mnooo tak som dosiel skusil startlo vyplatil a ideme lenze zdochlo za 2 miles 16 x mnoooo a domov to je kus isiel som na policiu a tam ako ze velka ochota ale zase len anglicke hovno proste sorry ale bla bla bla tak som ho isiel vratit waaaaw mnooo a to uz bolo ako z americkeho akcneho filmu cisty cigani vybehla pinda cista socka a kricala az na koniec zavolala policiu mnooo prisli ty isty polisi a to je jedno proste som siel 400 miles po dedinkach asi 10 mozno aj viac hodin parada super zazitok jasnacka ze som auto urobil a dnes je ako vinko a v podstate sme zarobili silene ale kocka skoro dostala infarktozu na mieste xi xi xi

Dino
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Pia Nov 20, 2009 9:40 pm

Poslať od Dino » Uto Jan 26, 2010 3:23 pm

Clovece, tak presne takyto mail, ako cez kopirak, som dostal aj ja. Len ten moj "predavajuci"bol akoze v Taliansku. Presne ten isty postup.Az pani na poste mi povedala ako to je s MoneyGram. V momente ako by som mu poslal potvrdenie ze som peniaze previedol, on nepotrebuje ziadne ID, staci mu len cislo tej transakcie aby si tie peniaze v Londyne vybral a som bez penazi a bez auta. Este ma napadlo ho o.ebat a zabielit tie udaje aby ich nemohol zneuzit, ale ked uz raz vies ze je to podvood, radsej ruky prec, nechat to tak.
Ale sam na seba som bol nasraty ako blizko, blizucko som bol nechat sa dobehnut podvodnikmi. Takze vsetci, ak nieco kupujete vyhybajte sa MONEYGRAM. Da sa to prilis lahko zneuzit.

BUTTON_POST_REPLY