Uvazujem na odchodom do Londyna - ist ci zostat?

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
durike
Member
Member
PríspevkyCOLON 67
RegistrovanýCOLON Sob Jún 18, 2005 3:33 pm

Uvazujem na odchodom do Londyna - ist ci zostat?

Poslať od durike » Sob Jún 18, 2005 3:37 pm

Uvazujem nad odchodom do Londyna, ale nie som este na 100% rozhodnuty.
Mam 35 rokov, 10 rokov pracujem ako analytik-programator, ale uz ma to moc nebavi
(celkovo programovanie, studoval som nieco ine) aj ked praca je slusne platena a preto uvazujem o zmene
(momentalne som ochotny robit v podstate cokolvek).
V Londyne mam priatelku, ktora tam uz dlhsie pracuje (nanny), parkrat som tam uz bol
a trosku si poobzeral teren.
Som slobodny, moja anglictina sice nic moc, ale snad sa vonku na mna nieco nalepi...
Ist, neist, co by ste (po skusenostiach co mate) robili vy?

Vdaka

Brumteles
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Pon Jún 06, 2005 9:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od Brumteles » Sob Jún 18, 2005 7:02 pm

Podla mojich skusenosti nezozenies kvalifikovanu pracu bez plynulej znalosti anglictiny. (mozno ma niekto ine skusenosti, v tom pripade by som na ne bola celkom zvedava). Asi tam by som zacala na tvojom mieste. Musis sa sam ohodnotit. Co sa tyka nekvalifikovanych prac, tak to neviem, ale citala som niekde v novinach, ze Tesco ma nedostatok ludi do warehouse a lorry drivers. O vodicov autobusov je tiez velky zaujem.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Sob Jún 18, 2005 9:59 pm

Presne tak, anglictina moze byt ptoblem, inak by som to s tvojimi skusenostami (ak ich budes vediet doveryhodne dolozit, t.j. referencie + preukazanie znalosti) tak blede nevidel, programatorskych jobov je tu stale dost.. Aj ked na technicke miesto mozno nepotrebujes super anglictinu, urcite ale potrebujes aspon slusne zvladnut pohovor a veci s tym suvisiace.

zemi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pon Apr 25, 2005 7:53 pm
CONTACTCOLON

Poslať od zemi » Sob Jún 25, 2005 10:20 am

Ja som tiez uvazoval ci do londyna toto leto ist ci neist. Akurat som vypadol zo strednej skoly, anglicko ma laka, peniazky tiez :) Isiel by som tam ale jednoznacne asi bez agentury - okrem toho ze si viac zarobis tak sa urcite naucis aj byt viac "samostatny" no nie? Anglicky sa uz snad nejak dohovorim. Minuly rok som bol v londyne pozriet na 5 tyzdnov tak trochu viem ako to tam chodi, aj ked vtedy som si tam nesiel hladat ziadny job. Neviem ci ale pojdem a letenky su aj tak uz strasne drahe :(

Toto mi napisala jedna osoba, kt. zije v LDN ked som sa pytal na pracicku. Viem, ze to nie je very helpful, ze to nehovori v podstae o nicom ale len tak :-)

I am sure that you could find a job il London very easily. Restaurants always need staff. It would be easy to find a job in Heathrow. It might be an idea to live and work in a pub or a hotel. Then you would not have to worry about accomadation.

Tak zatial sa majte a pekny dnik :4)[/i]

zemi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pon Apr 25, 2005 7:53 pm
CONTACTCOLON

Poslať od zemi » Sob Jún 25, 2005 10:27 am

zemi píšeCOLONIt would be easy to find a job in Heathrow.
Ehm, to preto napisal, lebo on pracuje na Heathrowe, sory :)

bixo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 8:49 am
BydliskoCOLON Brancaster
CONTACTCOLON

Re: Uvazujem na odchodom do Londyna - ist ci zostat?

Poslať od bixo » Pia Sep 09, 2005 5:44 am

durike píšeCOLONIst, neist, co by ste robili vy?Vdaka
Ist...

Gabula
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pon Jún 27, 2005 9:22 pm
BydliskoCOLON Edgware Road, London

Re: Uvazujem na odchodom do Londyna - ist ci zostat?

Poslať od Gabula » Pia Sep 09, 2005 10:07 am

Jednoznacne chod! Ak uz nic ine, je to nezabudnutelna skusenost, zaciatky Ti mozno pridu tazke, ale po par mesiacoch Ti pri pomysleni na navrat domov bude trhat srdce (teda, aspon mne trha). Ja som tu bola na tri mesiace minuly rok, teraz zase odchadzam po troch perfektnych mesiacoch, a chce sa mi plakat. Keby som nemala pred sebou este styri roky vysokej skoly, ostavam tu, nech ma akukolvek pracu!
CHOD!!!!!!!!!!
cmuk

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Zmena je život

Poslať od mavi » Pia Sep 09, 2005 1:20 pm

keď ta tvoja robota už nebaví, tak to skús, zmena je život, stále sa môžeš vrátiť a vo svojom odbore sa asi bez problémov uplatníš, možno po nejakej prestávke ťa to začne znovu baviť a možno si nájdeš robotu, ktoá ťa bude baviť ešte viac

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Re: Zmena je život

Poslať od Vláďa » Pia Sep 09, 2005 1:25 pm

Durike by nam mohl po 3 mesicich rici jak se rozhodl a proc.

archimg
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pon Apr 18, 2005 8:30 am

Re: Zmena je život

Poslať od archimg » Ned Sep 18, 2005 4:27 pm

Vláďa píšeCOLONDurike by nam mohl po 3 mesicich rici jak se rozhodl a proc.
Asi ho nechala priatelka a bez nej by bol v Londyne strateny, ;-). Londyn nie je pre looserov.

BUTTON_POST_REPLY